Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se intampla la masini mult mai scumpe ca loganul dar noi avand venituri reduse vrem ca masina sa ne tina cat mai mult la ei o schimba dupa 7 ani la noi este mai greu!

    Comment


    • Originally posted by Red_Alin View Post
      am locuri in care parca s-au zgarcit sa mai dea cu vopsea ,se vede putin albul ala(la stalpi si langa bratele de la stergatoare.
      Chiar conteaza cat de gros e stratul de vopsea? Oricum, nu cred ca e asa subtire cum afirmi, pentru ca sunt vopsite in baie de vopsea, deci nu au cum sa treaca peste o zona si sa puna un strat mai subtire.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Eu cred ca si calitatile vopselei sunt importante, dar esentiale sunt lacurile si intaritorii care se folosesc la vopsire . Daca la Logan ai dat cu carpa pe masina.... gate deja ai matuito, pe cand la oricare alta masina est europeana nu vezi asa ceva nici dupa cativa ani buni de exploatare . Cat despre rugina nu se poate compara , altfel sunt tratate varoseriile din fabrica . La noi se merge pe conceptul "low cost".
        , sunt cu ochii pe voi !
        :thumbsup:

        Comment


        • ti`ai luat masina low cost , asteapta`te la servicii low cost.

          Comment


          • am vazut foarte multe passat-uri noi, negre cu efectul de casa de paianjen. asa ca lasati-ma cu masinile est, vest, nord, sud europene, asiatice etc, invincibile. toate sunt o apa si un pamant, numai ca unele sunt de tarana mai buna si apa mai uzata . unii sunt inca invatati sa spele masina in fata curtii/blocului cu caldarea si carpa. si pe urma se mira de ce se matuie lacul
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by andrei View Post
              Chiar conteaza cat de gros e stratul de vopsea? Oricum, nu cred ca e asa subtire cum afirmi, pentru ca sunt vopsite in baie de vopsea, deci nu au cum sa treaca peste o zona si sa puna un strat mai subtire.
              O sa fac niste poze ca sa crezi.

              Comment


              • "Afara" masinile arata mai bine deoarece sunt exploatate in cu totul alte conditii decat la noi (sosele fara gropi, fara criblura, fara sare, fara noroi).
                In alta ordine de idei, la spalatorie vad bmv-uri, vw, audi si alte masini de soi care au vopseaua ciobita sau puncte de rugina la aripi, de ti-e mai mare mila.
                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                Comment


                • Nu vad rostul dc sa iti fie mila de masinile la alti importanta este masina ta!

                  Comment


                  • E bine sa te gandesti putin si la cei din jurul tau. E adevarat ca unii nu tin la masinile lor asa cum tin eu la a mea (poate ca ei nu au muncit ca mine s-o aiba), si e la fel de adevarat ca am fost nevoit sa le zic de dulce celor care circulau ca nebunii fara sa le pese ca se toarna criblura si ca ar fi trebuit sa circule putin mai incet ca sa nu sara de sub rotile lor pietre in toate directiile.
                    Scuze de off-topic.
                    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                    Comment


                    • Originally posted by andrei View Post
                      Chiar conteaza cat de gros e stratul de vopsea? Oricum, nu cred ca e asa subtire cum afirmi, pentru ca sunt vopsite in baie de vopsea, deci nu au cum sa treaca peste o zona si sa puna un strat mai subtire.
                      Nu prea conteaza stratul ci felul in care a fost pregatita de vopsit!Asta mi-a spus-o un prieten tinichigiu profesionist!

                      Comment


                      • Asta ziceam si eu mai sus, conteaza tratarea tablei, nu grosimea stratului de vopsea. La masinile straine stratul are cam aceeasi grosime ca la Logan si nu apare rugina.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Am venit cu poza andrei ca sa vezi despre ce vorbeam eu.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Se vede clar ca baietii s-au cam zgarcit la vopsea,nu?

                            Comment


                            • Daca vreti sa vedeti rugina la masina noua este 1 logan mcv ph2 alb in showroom-ul Adras Dr Taberei Bucuresti.Am vazut eu 7 8 puncte de rugina care ies din vopsea.Le-am spus baietilor de la vanzari si cica nu e nici o problema ca oricum are garantie.Citez ''o mana de vopsea o ceara si e ca noua''. Eu am masina Gris Platine de 6 luni si deja pe aripa spate am 2 puncte care incep sa iasa la lumina daca stiam luam culoare inchisa ca nu se mai vedea.

                              Comment


                              • Alin nu cred ca sau zgarcit la vopsea sa nu crezi ca le tin partea celor de la dacia dar acolo este o zona mai dificila si eu am asa ceva la capota de la portbagaj unde calca pe chedar dar foarte putin se vede vopseaua mai deschisa din cauza ca nu sa acoperit grundul!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google