Zgomot in cutia de viteze - Ajutor!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BRUTUSANF
    replied
    pai si daca este asa de subtire sa stii ca mi-ai dat de gandit ,parca l-am schimba si eu laoreate1.4 ,si unde l-ai schimbat ?
    si cati litri intra ?

    Leave a comment:


  • andrei
    replied
    Din experienta mea, va spun ca uleiul Dacia Extragear e destul de bun.

    Leave a comment:


  • BRUTUSANF
    replied
    Originally posted by laoreate1.4
    Eu il am din iunie 2006, iam inebunit pe astia la service cu cloncanitul de cutie de la 2000Km ( acum am 16.000Km) am rezolvat cu un mobil cu vascozitate mai mare .
    Uleiul din cutie dupa ce se incalzeste motorul se face ca ala de bucatarie, ramane la baza cutiei mai tot; am ramas surprins cat de "lichid este" dupa ce mergi cu masina ceva kilometrii.
    pai la ce ulei baga astia in cutie normal sa aibe zgomote

    Leave a comment:


  • laoreate1.4
    replied
    Eu il am din iunie 2006, iam inebunit pe astia la service cu cloncanitul de cutie de la 2000Km ( acum am 16.000Km) am rezolvat cu un mobil cu vascozitate mai mare .
    Uleiul din cutie dupa ce se incalzeste motorul se face ca ala de bucatarie, ramane la baza cutiei mai tot; am ramas surprins cat de "lichid este" dupa ce mergi cu masina ceva kilometrii.

    Leave a comment:


  • BRUTUSANF
    replied
    Originally posted by carusel
    Dar vezi tu ca atunci cand uleiul din cutie este rece nu face nici un zgomot pe urma...
    parca si la mine face la fel ,dar nu este grav , cred

    Leave a comment:


  • boris
    replied
    la mine se aude un scartait cand apas frina dar nu de la placute si scaunu din dreapta uneori cind merg singur in masina sau mai sta cineva pe el la denivelari scartaie )

    Leave a comment:


  • andrei
    replied
    Daca zgmotul dispare cand calci ambreiajul e de la ambreiaj clar. La inceput nu face pentru ca e rece placa de ambreiaj, pana se incalzeste putin, dupa 2-3 plecari de pe loc incepe sa faca asa.

    Leave a comment:


  • carusel
    replied
    Dar vezi tu ca atunci cand uleiul din cutie este rece nu face nici un zgomot pe urma...

    Leave a comment:


  • andrei
    replied
    Originally posted by carusel
    Am avut si eu zgomot la cutie cam de la 500 km si am fost la n" service dar nu mi-au rezolvat nimic.Toarce si in ziua de azi. Cand apesi pedala de ambreiaj nu mai face.
    Tu chiar nu vrei sa intelegi ca zgomotul e din ambreiaj, nu din cutia de viteze?
    Citeste postul asta sa te convingi.

    Leave a comment:


  • BRUTUSANF
    replied
    pai cred ca da ca nu au schimbat astia marelucru

    Leave a comment:


  • carusel
    replied
    Al meu este din 2005. Sunt curios daca si cele din 2006-2007 fac la fel.

    Leave a comment:


  • BRUTUSANF
    replied
    da mai asa fac nu se intampla nimic .nu mai puneti la suflet toate chestiile astea

    Leave a comment:


  • carusel
    replied
    Am avut si eu zgomot la cutie cam de la 500 km si am fost la n" service dar nu mi-au rezolvat nimic.Toarce si in ziua de azi. Cand apesi pedala de ambreiaj nu mai face.

    Leave a comment:


  • BRUTUSANF
    replied
    da mai sa stii ca asa este ,te rogi la fel de mult de ele sa te duca in locul in care vrei tu

    Leave a comment:


  • [.....:::::G3G3:::::.....
    replied
    Originally posted by BRUTUSANF
    probabil ca se lasa mai repede la unele la altele mai greu ,ca femeile
    Sa sti ca ai dreptate.....Masina e ca si femeia

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google