Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am cumparat cotiera originala de Logan cred ca e facuta in ungaria, am dat 207 ron de la ipso ploiesti.
    In principiu se monteaza usor asta daca iti place sa mesteresti putin. Totul se potriveste la fix.
    In schema iti arata sa folosesti bormasina electrica, dar daca nu ai asa ceva, iei in casa consola si ii dai gauri cu un cui incalzit.Imi place cum arata (eu am piele pe gri nu crem) si se potriveste cu husele.
    Apropo de huse: huse care sunt facute special pt logan, FIRENZE in Sell Gros la pret de 96 ron.
    Am sa revin cu poze la cotiera.

    Apropo multam lui liviuciprian pt pozele facute. Au fost de ajutor.
    Last edited by andrei; 17 November 2007, 15:54.

    Comment


    • #47
      se duce si oasele mele sa vada maine cate ceva pe la comshu... coleghia turchia... poate e ceva interesant ... daca gasesc va anunt
      http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

      Comment


      • #48
        exact Ca aia de la dealer este la 70 de lei in cluj in piata ii identica;) atata doar ca nu ii originala.. ii si aceeasi culoare ca si interiorul masinii
        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
        Enter the Matrix

        Comment


        • #49
          cum am scris putin mai sus ca urmeaza sa imi iau ...acu am si montat-o si ma si bucur de ea....e exact pt logan facuta..se potriveste la fix...e buna...
          Attached Files
          0.9 tce SL plus

          Comment


          • #50
            Ii chiar pentru logan? ii si intaritura aia de fier? sau.. doar pe exterior o prinzi de suportul de plastic in suruburi?
            LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
            Enter the Matrix

            Comment


            • #51
              fara intaritura....doar suruburi...incerc sa fac rost de o intaritura..sa o confectionez...dar nu sthiu cum...
              0.9 tce SL plus

              Comment


              • #52
                mah io mi-am montat cotiera fara intaritura aia de fier...sta fara nici o problema.....nu se misca ...ii fixa...si nu mah incurca delok la frana de mana ..ca multi se plang ca nu pot trage frana de mana de ea....si daca ii lok de drifuri se rabateaza cu tot cu suport...si nu te mai incurca delok.....am dat 70 RON pe ea...nu am dat 220 de la dealer. ca ne fura aia de ne omoara..am mucat-o cu covorasele din masia... )))
                .....::::: Ambition 1.5 DCi :::::......

                Comment


                • #53
                  pune ceva poze sa vedem si noi...sa te folosesti sanatos de ea:P
                  0.9 tce SL plus

                  Comment


                  • #54
                    la ca fac maine ceva poze siapi o sa pun ;)
                    .....::::: Ambition 1.5 DCi :::::......

                    Comment


                    • #55
                      mah daca imiz icetzi si mie cum truda pun poze..io va pun ))
                      .....::::: Ambition 1.5 DCi :::::......

                      Comment


                      • #56
                        dai post reply si apoi te duci mai jos si ai acolo manage attachments,,,si de acolo te descurci;)
                        0.9 tce SL plus

                        Comment


                        • #57
                          Mi-am montat si eu zilele astea o cotiera de la dealer. 206 RON, dar merita. Nu se compara confortul la condus. Singura problema ar fi ca pun un pic mai greu centura, dar in rest la geamurile din spate sau la frana de mana nici o problema. Nu stiu cum sunt alte modele, dar pe cel de la dealer in recomand cu caldura (mai ales pentru cei cu geamuri electrice pe spate).

                          Comment


                          • #58
                            Are o intaruitura de metal mare dedesubt? Ca unora dintre dealeri le-au mai ramas cotiere model vechi (fara intaritura) si le vand.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #59
                              Pai asa ar fi... sa aiba atunci care ii diferentza ca iei din piata sau ca iei de la dealer..?
                              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                              Enter the Matrix

                              Comment


                              • #60
                                mno asta ii cotiera ;) din piaa din CJ cu 70 RON ...singura chestie nashpa ii la punsu centuri , da dupa cum se ede si in poze se rabateaza si e desucrcam :P
                                Attached Files
                                .....::::: Ambition 1.5 DCi :::::......

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google