Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La cea de Laguna trebuie sa modifici si prinderea de la scaune .

    Comment


    • scuze de intarzaiere. am luat cu 2 pachete de tigari (aproximativ 25 lei) cotiera, levierul de la frana de mana, maneta de la lumini si maneta de la stergatoare. cele 2 manete se potrivesc pe logan. cea de logan are si proiectoarele

      Comment


      • Damian888 nu pui niste poze cu achizitiile tale? si cum arata montate?

        Comment


        • salutare. Mi-am cumparat o cotiera de la best auto vest, model ca si cea originala. Am montat=o dar se misca cu tot cu tunelul de care este prins desi am strans surubul ala din spate. Imi poate spune cineva cum se poate fixa si acel tunel de la frana de mana?

          multumesc

          Comment


          • nu prea ai ce sa ii faci... Are un joc mic.
            MY CLA

            Comment


            • atunci nu imi ramane decat sa udaptez o cotiera scond de laguna din dezmembrari

              Comment


              • Vezi ca acea cotiera de la best auto vest vine cu un suport metalic de prindere pe podeaua masinii.Daca ai montat conform cu specificatiile producatorului nu are cum sa miste, vezi ca este si un tutorial al lui Streulea.

                Comment


                • Cum as putea sa reglez forta cu care se rabateaza cotiera pe spate? A mea se ridica foarte usor, chiar si cand incerc sa ridic capacul acesteia. Sunt nevoit sa tin de partea de jos pentru a o deschide. Cotiera este autospeed.

                  Comment


                  • In spate la capat la cotiera (nu la suport) ai pe fiecare parte niste capace de plastic (eu nu le mai am ) ) le dai jos si ai acolo surub de fiecare parte, strange-le oleaca.

                    Comment


                    • Si eu am aceeasi problema, despre capacele acestea este vorba ca nu-mi dau seama?
                      Attached Files

                      Comment


                      • Da, acolo.

                        Apropo, la mine s-a rupt cotiera, mai jos de capacele alea, un cascat (nu din colegii mai merg cu mine la lucru) s-a lasat pe ea sa-si aseze curu mai bine si a rupt-o.
                        Am lipit-o cu poxipol, vad ca tine
                        Nu mai las pe nimeni pe scaunu din dreapta.

                        Comment


                        • Pt. cotiera de Laguna 2 nu trebuie sa modifici prinderea scaunelor, se schimba spatarele intre ele cu minim de efort, eu mi-am montat cotiera de Megane 2. Daca sunteti interesati fac si tutorial.

                          Comment


                          • incepator,este bine venit un tutorial care sa contina cum ai facut modificare.

                            Originally posted by Octavian View Post
                            Da, acolo.

                            Apropo, la mine s-a rupt cotiera, mai jos de capacele alea, un cascat (nu din colegii mai merg cu mine la lucru) s-a lasat pe ea sa-si aseze curu mai bine si a rupt-o.
                            Am lipit-o cu poxipol, vad ca tine
                            Nu mai las pe nimeni pe scaunu din dreapta.
                            ) scoate manerul de la usa dreapta fata,sa fii sigur ca nu urca vreunu/a
                            My Ride ! B - 29 - TmT

                            Comment


                            • A cumparat cineva, piciorul de la cotiera din fibra de la cosmin_uau ? Oare o fi mai rezistent decat plasticul acela casant de la Autospeed:-? Nu costa chiar putin si de aceea intreb..

                              Comment


                              • DA

                                Am luat eu suportul din fibra. E mai gros si mai "sanatos" si pare destul de durabil...
                                DAR:
                                Totul bine si frumos, am dat cele 4 gauri de prindere a cotierei de suportul de fibra (nu erau date), montat ansamblul impreuna -cotiera si suport, si dau sa il montez pe tunelul de plastic al franei de mana. Nu se potriveste

                                Curbura tunelului e mult mai mare decat curbura suportului (ma refer la raza lui). Daca incerc sa prind in oricare din cele 2 gauri de la baza suportului, apoi incerc sa apas sa adaptez celelalte 2 gauri ramase dupa alte gauri (mentionez ca am avut deja o cotiera si gaurile sunt date) nu se potriveste deloc.
                                Practic sportul de fibra e usor mai plan la baza unde vin geamurile electrice decat curbura tunelului. Posibil matrita nu a fost la standardul care trebuie dupa tunelul Loganului
                                O sa trebuiasca adaugat o tablita pentru a putea prinde si la cele 2 gauri care raman de fiecare data mai sus decat tunelul. Inca mai caut solutii.
                                O alta problema ar fi ca suportul de fibra e o idee mai ingust decat tunelul, deci cand incaleca tunelul e cam la limita si trebuie fortat. Dar pare rezistent si nu cred ca se rupe.

                                In concluzie trebuiesc facute ajustari pt ca suportul de fibra sa intre in locul unui suport de plastic original, cu riscul sa iasa o tiganeala destul de serioasa

                                Stie cineva alta solutie pentru a putea inlocui suportul asta casant al cotierelor?
                                Last edited by Codrin.A; 29 July 2013, 11:43. Reason: adaugare text
                                Prestige PH2 16v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google