Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pretul este destul de marisor pt. aceasta cotiera si nu recomand sa o cumperi, deoarece: este greu de montat, materialul din care este fabricata cedeaza destul de usor si incurca "circulatia" scaunelor din fata (agata in suportii de prindere a centurilor de siguranta) ... am avut-o si am renuntat la ea ... succes ... :-)
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

    Comment


    • Sunt de acord cu cat_alex52. Nu merită. Am păţit acelaşi lucru. Acum am una Armster care merge perfect şi se prinde solid, nu încurcă nimic.

      Comment


      • decat sa dai 110 pe aia, mai bine cumperi replica de la AutoSpeed.
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • Mai bine originala....
          MY CLA

          Comment


          • acu daca ti-ai permis sa dai peste 200 de lei pe aia originala, nu inseamna ca toti is permit, pana dau banii pe aia originala, cumpar 3 din-astea Speed.
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • Materialul de pe ea si reglajele fac diferenta...Se vede ca nu e musama...Varul meu are speed, am fost cat pe ce sa cumpar si eu, dar m-am razgandit in ultimul moment... Acum sunt foarte multumit de alegerea facuta...Stiti vorba aia... Dai un ban da stai in fata
              MY CLA

              Comment


              • Dintre accesoriile replica, cotiera Autospeed mi se pare dintre cele mai reusite chinezarii, prindere buna, nu-ti da batai de cap si tine bine.
                O am mai bine de doi ani si e OK, nu s-a rupt nimic, n-a crapat musamaua.

                PS: la aia originala luati-va gandul ca e piele animala, tot musama este (ceva mai buna).

                Comment


                • Pune doua una langa cealalta...Si vezi si tu diferenta)
                  MY CLA

                  Comment


                  • e diferenta, dar nu asa mare incat sa dai 150 de lei in plus
                    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                    Comment


                    • Originally posted by PrEsTiGe View Post
                      Pune doua una langa cealalta...Si vezi si tu diferenta)
                      N-am spus ca sunt identice, dar e cea mai reusita replica si costa de 4 ori mai putin.

                      Comment


                      • Asta e adevarat...
                        MY CLA

                        Comment


                        • Am patit-o cu aceasta cotiera autospeed.Dupa 3 luni a cedat in mod lamentabil.In timpul mersului am vrut sa imi mut fundul(scuzati expresia) mai spre spatarul scaunului si m-am sprijinit cu cotul foarte putin in ea.Aproape insesizabil.S-a auzit un pooc de s-a speriat si nevasta-mea.Ea e mai sperioasa de fel.S-a rupt plasticul din jurul suruburilor.Acolo unde sa vad gauri incredibil de mari.Un plastic de proasta calitate.Este ea foarte asemanatoare cu cea originala dar numai vizual.Din punct de vedere calitativ este foarte proasta.Regret ca am dat 50 de lei pe ea.Nu e o suma mare dar numai 3 luni sa tina?? Chiar de tot sa nu o atingi? M-am sprijinit insesizabil de mai multe ori pe ea de-a lungul timpului, pentru a-mi schimba pozitia corpului pe scaun dar de aceasta data si-a dat duhul.
                          Attached Files
                          Last edited by karlos12; 16 October 2012, 14:00.

                          Comment


                          • Idem Karlos...a gasit cineva alt suport sau ceva sa inlocuiasca piciorul acela?...m-am gandit sa fac un suport din fier ,dar tocmai la primavara ca atunci mai ajung pe la tara.M-am obisnuit cu cotiera si acum parca lipseste ceva:-s..

                            Comment


                            • Fara suparare, nu iti muti curu (fund spui la fundu oalei) si te sprijini pe cotiera after market.
                              Nici cele originale nu tin la treaba asta daca esti asa mai greu...
                              Se rupe.
                              Iaca la mine de 2-3 ani nu s-a rupt.

                              Pt 50-60 lei eu recomand o cotiera noua.

                              PS: am prins-o pe nevasta-mea odata ca s-a proptit in cotiera sa-si aranjeze dorsalul mai bine in scaun, stie ea ce si-a auzit...

                              Comment


                              • Dupa 3 ani a cedat si cotiera mea , dar ajutata . Cand a incercat cineva sa imi scoata nuca de la schimbator , s-a miscat putin in scaun si s-a proptit fara sa vrea , in ea ) . S-a rupt exact unde se plieaza sus/jos (nu piciorul ei , nu armatura ) , ci unde sunt cele 2 plastice in laterale , unde se demonteaza (cotiera armster originala ) . Ii cam simt lipsa si nu prea , mai bine ma simt acum fara (cel putin eu , tata nu , o sa vad daca mai iau una armster sau ceva autospeed , etc..) .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google