Originally posted by fascu_ady
View Post
Folie geamuri
Collapse
X
-
Folie geamuri
Am inteles.Pretul este OK, dar chiar trebuie sa demonteze luneta?Una este lipitura din fabrica,alta este in atelier.
-
Eu tot nu sunt lamurit 100% ca daca in afata tarii este legala folia pe geamurile laterale spate si luneta?
Leave a comment:
-
Din cate stiu eu toate foliile se pun pe interior... pe exterior doar le masoara cei care le aplica. De pret nu am idee... dar ai putea sa le dai un mail sa ii intrebi.
Leave a comment:
-
Pe exterior pun alti folia atunci cand ii face mulajul adica sa o taie,sa masoare sa o contureze chestii de astea
, iar dupa aceea o aplica pe interior,deci nu cred ca aplica cineva folia pe exterior!
Leave a comment:
-
Pe interior normal, nu de alta dar nu am auzit pe nimeni sa puna folie pe exterior
asta ar fi culmea
Leave a comment:
-
@sinx merci, asta imi trebuie. Oare se pun pe interior ca restul sau pe exterior. Nu stii cat costa aproximativ pe geamurile fata?
Leave a comment:
-
@beso: Exista sigur folie antiefractie ce nu afecteaza vizibilitatea... daca are sau nu protectie UV nu stiu. Ai aici un site cu o firma specializata. In partea de jos a paginii exista si un film. Sper sa nu se considere reclama...
@radu2008: Folia se poate da jos fara probleme... asta este si unul din marile sale avantaje. Eu am dat-o jos si de pe luneta si nu a patit nimic dezaburirea. Folia avea vreo 2-3 ani de cand era pusa si cand am tras de ea a ramas toata ''culoarea'' pe geam si a trebuit sa curat cu diluant... nu mi-a luat mult... mai exista si o alta tehnica mai sigura dar abia la ultimul geam am descoperit-o. Eu am tras tare de ea insa am vazut ca daca tragi incet si constant nu mai ramane nimic pe geam.Last edited by sinx; 14 July 2009, 16:26.
Leave a comment:
-
O data pusa folia pe geamuri se mai poate da jos si pe luneta folia nu afecteaza dezaburirea mai functioneaza asa ca la inceput?
Leave a comment:
-
dar nu exista folie cu grad de vizibilitate 100% care sa aibe filtru UV (pentru caldura) si sa fie si securizata (adica sa ingreuneze infractorii in caz de geam spart)? ca eu de aia vreau pe fata. Stiti pe cineva care are si pune in Cluj?
Leave a comment:
-
e adevarata... cand aveam foliata toata masina doar ma urcam in ea si deschideam toate geamurile... in 5 secunde era ok. Nu mai ardeau plasticele alea... Acum nu mai am folie pe fata si ziua cand merg ma arde soarele pe mana... m-am bronzat pe mana ca tractoristii ( nu glumesc ). Chiar imi pare rau ca nu mai am folia pe fata... astept sa se mai linisteasca astia cu raziile si dupa aia o sa o pun la loc... azi mi-am cumparat-o.Originally posted by mumus View Postsincer nu stiu daca e adevarata faza cu incalzitul....ca la mine in fata locului de munca unde imi tin masinuta e soare toata ziua...si inainte si dupa foliat tot te coci in masina...dar m-am obisnuit ca inainte de plecare sa deschid 2-3-4 usi c-am 15 secunde...si e mai ok.
Leave a comment:
-
parerea mea e ca combinatia ideala este folia cu nuanta de aceasi culoare ca masina. Ex: gri comet cu folie negru, verde cu folie verde, albastru cu albastru etc...
Si intradevar, la culorile deschise merge foarte bine ionizatul, dar si folia.
Leave a comment:
-
exista
eu ma uitasem la albastrul ala deschis...care iti lumineaza tot interiorul.
Leave a comment:
-
mumus albastra vreau si eu....numai ca a mea e albastra
si se vede frumos. da nu stiam daca exista omologata albastra.
Leave a comment:
-
pe orice masina inchisa da bine folia...pe orice masina deschisa da bine ionizatul,eu am vrut sa imi pun folie deaia albastra...cum e geamul la mercedes...dar nu arata bine pe masina rosie.
Leave a comment:

Leave a comment: