Folie geamuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ivan Marian
    replied
    Originally posted by sinx View Post
    Nu se potrivesc geamurile oglinda pe toate culorile... mie asta imi place la folie... ca e neagra

    Am un logan de aceiasi culoare ca al meu cu geamuri ionizate in fata blocului si vreau sa spun ca arata beton cu acest efect de oglinda(culoarea gri metalizat).
    Si in plus de asta mai poti sa iti faci si tu freaza in oglinda(mare avantaj,<<glumesc>>).

    Leave a comment:


  • yrman
    replied
    chestia cu incalzitul e ok daca o parchezi cu spatele la soare.
    aveti idee exista si folii colorate sau numai negre?

    Leave a comment:


  • mumus
    replied
    sincer nu stiu daca e adevarata faza cu incalzitul....ca la mine in fata locului de munca unde imi tin masinuta e soare toata ziua...si inainte si dupa foliat tot te coci in masina...dar m-am obisnuit ca inainte de plecare sa deschid 2-3-4 usi c-am 15 secunde...si e mai ok.

    Leave a comment:


  • beso
    replied
    fiecare cu gusturile lui. Eu, de exemplu, n-am nici folie nici geamuri ionizate, vreau sa-mi pun folie, arata mai bine pe masina mea (gri comet) si nu se mai incalzeste asa tare in masina daca sta in soare...
    Si va multumesc pentru raspunsuri.
    Toate cele bune...

    Leave a comment:


  • sinx
    replied
    Din cate stiu eu costa mai putin sa ionizezi geamurile decat sa pui o folie de calitate... Principalul dezavantaj al foliei este faptul ca procesul e ireversibil. Un alt dezavantaj, din punctul meu de vedere, este efectul de oglinda. Nu se potrivesc geamurile oglinda pe toate culorile... mie asta imi place la folie... ca e neagra

    Leave a comment:


  • Ivan Marian
    replied
    Va intreb un lucru:
    De ionizat geamuri se ocupa cineva?
    Daca da, cat ar costa aceasta lucrare?
    Eu unul am avut la vechiul break toate geamurile ionizate(din 1996) si pana in prezent sunt la fel de impecabile.
    Da mult mai bine pe masina geamurile ionizate,decat folia.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Super tare pretu eu am vb cu tipu la care o sa ma duc eu cand adun bani si i-am zis ca mai aduc inca o masina si i-am zis ca daca lasa din pret si o zis ca asta este pretul 380 ron lucreaza numai el singur si este atelierul lui cand lucrezi la patron pe salariu fix mai merge sa fac si ei de o bere!

    Leave a comment:


  • mumus
    replied
    in iarna am facut-o..280 cerea...da fiind dacia am zis sa lase la 250 ca nam bani...
    lucrafe facuta ff repede...erau vreo 3 sau 4 insi...munceau toti deodata..ca era deja dupa program.
    Lucrare facuta in graba!!!! dar perfect..nici o prb.

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Mumus cat te-a costat folia?

    Leave a comment:


  • mumus
    replied
    eu cand am fost sa imi pun...stiam ca e llumar...ce-i drept..nu am intrebat inaintea montajului...doar am ales nuanta.
    Sau apucat repede de treaba...mi-au lasat si din pret(negociat) si sunt super multumit...faza e ca folia (am aflat de cateva luni) e Solar Zone(asa scrie si pe abtibildul dintre geam si folie,decu nu m-au tras in teapa...doar ca nu m-am informat eu bine). Si sunt perfect multumit si satisfacut...nu are bule,culoarea e perfecta...etc. Recomand Solar Zone cu incredere.am cel mai inchis negru posibil.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • sinx
    replied
    andyd in primul rand cred ca ai gresit subiectul... pentru anunturi de genu` poti incerca la bursa... cat despre folia llumar pentru fraieri, eu zic sa-ti masori cuvintele intrucat jignesti pe cei care si-au pus si nu numai... lasa-i pe alti sa fie fraieri si pune-ti tu ce vrei pe masina... ;)

    Leave a comment:


  • andyd
    replied
    in targoviste cd autodetailing 0745356922 llumar + cp films

    folia llumar pusa cu 300 ron e pentru fraieri. datorita pretului ridicat al foliei plus manopera plus alte cheltuieli, nu are cum sa iasa la pretul acesta, chiar si prost pusa. deci atentie ca e usor sa ai o cutie de llumar si ceva folie ieftina in ea.
    exista si folie mai slaba si mai ieftina pentru cine vrea. solar-zone, cpfilms etc.
    deci nu va lasati fraieriti de diversi, bafta
    Last edited by andyd; 11 July 2009, 21:12. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • mmaxalb
    replied
    pi de ce crezi ca nu se autorizeaza folie mai inchisa pe fata??
    cita vreme exista o autorizatie eliberata de o autoritate de reglementare si nu exita o limita de timp sau spatiu aceasta e valabila pe tot teritoriul europei iar daca cineva se ia de folia ta comite o ilegalitate
    ex in UK sunt interzise foliile totusi exista o groaza de masini cu folie dar inregistrate in irlanda sau spania

    Leave a comment:


  • sinx
    replied
    eu nu am zis ca autorizatia de la noi nu e valabila. Am zis doar ca autorizatia pentru geamurile fata nu este valabila in germania. Ca argument am spus ca folia autorizata nu schimba decat cu foarte putin nuanta geamului. Ca urmare politistul nici nu ar observa ca ai folie. Cu prima ocazie o sa pozez folia autorizata pe fata... are cumnata-miu. E aproape la fel ca geamul.

    Leave a comment:


  • mmaxalb
    replied
    inca se face confuzia intre garcea de la noi si politisti de afara
    pacii garcea te opreste ca asa vrea muschiul lui ,cu toate ca la lege nu i se pernite sa faca controale de rutina [sanchi] siti cauta nod in papura pina il gaseste sau il inventaza
    pa la ei se respecta legea indiferent de forma ei
    cita vreme o autoritate de reglementare iti autorizeaza o modificare a elementelor de securitate ale masiini o poti folosii pe tot teritoriul UE si a altor tari afiliate fara probleme
    daca vrei sa o inscri in tara respectiva RAR-lor va respecta decizia autoritati precedente si doar daca exita o limita de timp la care expira autorizatia autoritate respectiva va cere o conformare cu legea nationala ex noxe , itp

    sinx@ pii ala va desfacut masina findca la ei asta e o operatiune normala ,la cit iau speriat coloratii nostri daca vad un roman sufla si-n iaurt
    si eu am patit acelasi lucru in UK au desfacut un nissan micra de ziceai ca lucreaza in servis la mine nu au gasit nimica dar linga mine intrun vaxhal au gasit 200 g de opium deci cred ca mam stiu ei ceva de fac acest lucru

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google