deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • As avea si eu o intrebare...As putea sa imi pun si eu deschidere prin telecomanda la alarma asta? ALCAR mai precis...Pe unu din butoane ori ala mic ori ala mijlociu....Si cam cat m-ar duce toata afacerea...Sau se ocupa careva?
    Attached Files

    Comment


    • vorbeste cu cipishor.el se pricepe
      Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
      sigpic

      Comment


      • am reusit sa imi montez actuatorul, am improvizat eu pana la urma un cuplu cu care sa prind cele 2 tije. Si tot azi am reusit sa imi montez telescopul pentru portbagaj, insa am observat ca dupa ce il inchid exista o diferenta in partea dreapta(unde este montat telescopul) adica este cu 5 mm ridicat mai sus. la voi cei care va-ti montat telescop tot la fel este? De acum tot ceea ce trebuie sa mai fac este sa imi trag firul de la unitatea de inchiderea centralizata pana la motoras. Parca am mai intrebat daca stie cineva care este firul pentru deschiderea portbagajului marca THUNDER care are chei tip briceag.

        Comment


        • torsionarea portbagajului se datoreaza puterii prea mai a telescopului...trebuie intre 200 - 250 N max pentru logan...daca este mai mare de atat se intampla exact ce ai patit tu.Din cauza asta e posibil sa iti intre si apa iun portbagaj de acum inainte.
          Cu firul nu te pot ajuta..ca nu ma pricep :P.
          Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
          sigpic

          Comment


          • si la mine e putin ridicat da cred ca i-si da drumul telescapul si nu mai sunt probleme, e nou si de aia, de intrat apa nu intra da se vede putina diferenta, mai e si posibilitatea sa fi ajuns telescopul in capat de cursa si de aia sa stea asa, tre sa vezi cu bancheta data jos cand ii inchis portbagajul daca mai are tiza libera sau loveste in camasa aia neagra
            a lui
            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

            Comment


            • sa stii ca e si asta o posibilitate.
              Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
              sigpic

              Comment


              • telescopul are forta de 270 N. am incercat doar cu el sa vad dak se deschide si am constatat ca nu merge doar cu el, asa ca trebuit sa las si cele 2 arcuri care leam torsionat putin. dar trbuie sa fac o modificare pt ca atunci cand trebuie sa il inchid trebuie sa trag aer in piept. de ajuns la capat nu ajunge pentru ca m-am uitat.

                Comment


                • numai un arc trebe lasat, eu l-am dat jos pe ala de pe partea cu telescopul si atuncea nici nu mai ramane asa tare ridicat pe partea aia.
                  Incearca sa dai jos arcul de pe partea cu telescopul si ai sa vezi diferenta.
                  Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                  Comment


                  • are dreptate vyp75 arcul forteaza fara rost capota acolo.da-l jos si torsioneazal pe celalalt.
                    Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                    sigpic

                    Comment


                    • mda chiar am sa incerc si posibilitatea asta

                      Comment


                      • o intrebare....este posibil ca acum din cauza frigului amortizorul sa se deschida mai greu?

                        Comment


                        • da, asa e si la mine, la frig merge mai greu sau merge numai jumatate cursa la deschidere.
                          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                          Comment


                          • da, se poate! asa am si eu, e montat super bine pe un pager viper si te invat ceva misto. ca sa se deschida asa incet ca la mercedez sau bmw tragi putin de arcuri, eu asa am facut si in 4 sec. e portbagajul sus....4 sec. dar sa ai grija cand e ploaie, trebuie sa iei din portbagaj repede.
                            lipsa text

                            Comment


                            • sal

                              Mi-am montat si eu un actuator,deshid portbagajul dintr-un buton din masina. Stie cineva cum pot sa fac ca sa-l deschid din telecomanda cu dechiderea centralizata? Mentionez ca nu am alarma. Astept sfaturi,merci !

                              Comment


                              • este un modul de vanzare ce se leaga la uch din iasi de la cineva si costa 65 fara transport cred, eu asa am.
                                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google