deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • este buna dar e cam lunga si o sa ai probleme cu prinderea...daca te descurci e buna. 280 n e perfect

    Comment


    • salut tuturor.In week-end am rezolvat si eu cu portbagajul(cu capota mai exact).Soooper.Mersi tuturor de idei.

      PS: eu am din buton nu de pe telecomanda alarmei sau cheia masinii.
      Last edited by V@ly 1.4 MPI; 27 October 2009, 18:36.
      :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

      Comment


      • Am si eu o intrebare.Pentru a lega si acctionarea din alarma ce ar trebui facut deoarece in week-endul trecut am facut tot felul de masuratori.....am gasit firul de la alarma si l-am legat la circuit dar nu vrea sa se deschida.de la ce ar putea fi?tre sa leg un releu ceva in plus??
        :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

        Comment


        • trebuie un releu . pentru ca alarma nu are putere sa scoata pe acel fir un amperaj corespunzator sa-ti actioneze actuatorul (m-i se pare ca ea scoate vreo 300 mA maxim)

          Comment


          • Lume eu am montat un amortizor de 290N cu 53 cm deschis si nu imi ridica capota in schimba ma chinui sa o inchid voi aveti problema asta? + un arc care l-am lasat
            sigpic

            Comment


            • cred ca nu l-ai montat corect....
              Al meu se deschide cu 100 N si al tau nu?...ceva nu se pupa. tensioneaza un arc apoi detensioneaza-l pana obtii reidicarea dorita.

              Comment


              • eu am portbagaj făra buton(deschid cu cheia).am tensionat arcurile și se deschidea portbagajul,dar prea tare. se oprea în tampoane.se deschide automat dacă țin 2 secunde apăsat pe dezarmat alarma.în stânga scaunului am pus un butonel cu+ în locul unde ar fi fost potențiometrul pt. încălzire în scaune. vreau să-l fac să deschid și de acolo portbagajul în care mai închid din greșeală cheile înauntru. ce diodă trebuie să pun,pt.că vreau sa-l pun împreună cu cel care se duce la electromagnetul(cum s-o chema) care-mi deschide acum?
                sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                Comment


                • Salut, cine ma poate ajuta. Am schimbat capacul de la postbagaj. am pus unul nou cu buton. am cunparat acuator. am facut sarma aceea dintre acuator si buton. NU stiu de unde sa iau piesa aceea alba din plastic cu care se blocheaza tija in broasca.. cam asa ceva.
                  B 44 NWP

                  Comment


                  • eu am lasat arcul din stanga cum era iar cel din dreapta l-am pus invers.se deschide foarte bine.un inconvenient este ca se inchide putin mai greu.trebuie actionat cu forta mai mare la inchidere.iarna mai am probleme cu el din cauza frigului, pistonul nu mai lucreaza foarte bine.dar dupa 2-3 deschideri isi revine.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Vad ca aveti alarma la masina ? Eu nu detin alarma la masina dar vreau sa-mi pun un buton in acel locas de la scaun in care trebuia sa fie climatizarea scaun sofer.Merge sa-mi fac aceasta deschidere daca nu am alarma? Si mai precizez ca am modelul de masina cu buton.
                      Astept pareri si ajutor din partea celui care se pricepe

                      Comment


                      • Pai daca nu vrei sa legi si alarma atunci pui decat buton...Iei un plus permanent il legi in buton si apoi pe pinul liber de la buton tragi fir pana la actuatorul pe care l-ai pus in portbagaj.Si asta e...Vezi ca la modelul de portbagaj trebuie sa impinga actuatorul.

                        Comment


                        • Originally posted by 3nergy View Post
                          Vad ca aveti alarma la masina ? Eu nu detin alarma la masina dar vreau sa-mi pun un buton in acel locas de la scaun in care trebuia sa fie climatizarea scaun sofer.Merge sa-mi fac aceasta deschidere daca nu am alarma? Si mai precizez ca am modelul de masina cu buton.
                          Astept pareri si ajutor din partea celui care se pricepe
                          Citeste posturile mele de pe acest topic si vei gasi raspuns la intrebarea ta...eventual daca nu te descurci te astept cu intrebari.Succes.
                          sigpic

                          Comment


                          • îmi poate spune cineva ce diodă aș putea pune pe citcuitul de deschidere portbagaj? pt. că am deschidere și din telecomandă,dar vreau să-l pot deschide și din alt buton.Și ca să nu intre + în alarmă trebuie să pun o diodă. dar ce valoare?că nu prea mă pricep!
                            sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                            Comment


                            • Originally posted by mike26ro View Post
                              la orice magazin cu accesorii de mobila.
                              tu la care anume ai gasit telescoapele ca eu am cautat in dedeman, practiker, bricostore, si degea.
                              prin Braila stie cineva unde se gasesc telescoape?
                              vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                              vand lampa adaptabila la torpedo

                              Comment


                              • Daca nu gasesti in Braila in Galati gasesti sigur...am vazut asa ceva dar nu la magazinele enumerate de tine ci la cele mici cu accesorii pentru mobila,butoane,balamale,cant...etc
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google