deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by male View Post
    tu la care anume ai gasit telescoapele ca eu am cautat in dedeman, practiker, bricostore, si degea.
    prin Braila stie cineva unde se gasesc telescoape?
    salut...eu am gasit la BellaCasa telescoape de 120N merg f bine...(la Brico si Practiker sigur nu are )

    Succes

    Comment


    • Originally posted by lmarius2k View Post
      salut...eu am gasit la BellaCasa telescoape de 120N merg f bine...(la Brico si Practiker sigur nu are )

      Succes
      bella casa asta e langa practiker ?
      vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
      vand lampa adaptabila la torpedo

      Comment


      • male...magazinul este situatla intrarea in Galati dinspre Braila pe dig si anume...dupa ce treci de Real vei intalni un sens giratoriu...treci de el iar pe partea stanga vei vedea o statie peco...dupa acea statie este o straduta si apoi un bloc cu 10 etaje.La parterul acelui bloc gasesti magazinul BellaCasa.Daca nu ai inteles ceva continuam pe mesageria privata.
        Scuze de off topic.
        sigpic

        Comment


        • Gata l-am dovedit,eu cu un tovaras in 5 ore am avut la ce ne chinui, (290N, 54 cm deschis) este cam mare la 290N si departeza putin in dreapta capota, am rearanjat cuiul de la portbagaj si se inchide bine se ridica singur,ce sa mai beleaaa si merge de la butonul ei de afara

          P.S. Este modelul doua arcuri in stanga un amortizor in dreapta
          Cine se mai apuca recomand amortizor de maxim 250N
          Last edited by armadylo; 13 November 2009, 18:12.
          sigpic

          Comment


          • armadylo...felicitari...baga te rog niste poze ...un filmulet ceva.
            sigpic

            Comment


            • sal...cine e din Pitesti ...sa imi zica si mie pe unde pot gasi un telescop dinasta....ms anticipat
              AG 64 P U F

              Comment


              • Originally posted by valeriuciprian View Post
                male...magazinul este situatla intrarea in Galati dinspre Braila pe dig si anume...dupa ce treci de Real vei intalni un sens giratoriu...treci de el iar pe partea stanga vei vedea o statie peco...dupa acea statie este o straduta si apoi un bloc cu 10 etaje.La parterul acelui bloc gasesti magazinul BellaCasa.Daca nu ai inteles ceva continuam pe mesageria privata.
                Scuze de off topic.
                multumesc!
                vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                vand lampa adaptabila la torpedo

                Comment


                • salut,te rog poze montaj ceva pare interesant

                  Comment


                  • Originally posted by mike26ro View Post
                    si la mine chinuiala a dat roade :
                    2 telescoape de mobila, de 100N si un arc destins si tensionat la capete. Toata treaba 30 ron
                    cat au telescoapele deschise?
                    o poza clara nu ai cu telescopul montat ca sa-mi fac o parere unde e pus?
                    multumesc
                    vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                    vand lampa adaptabila la torpedo

                    Comment


                    • parerea mea e sa nu luati telescoape mari, ca va avea de suferit spatiul din portbagaj.

                      Comment


                      • Hai ca vineri sau sambata asta va pun eu niste poze cu dimensiuni, cu tot ce iti trebuie sa tiganesti asa ceva
                        sigpic

                        Comment


                        • @male , uita-te pe http://www.loganclub.ro/forum/nt_75_...53394&posted=1 , postul 1 ca am o poza cu telescopul montat.

                          Comment


                          • Gata cine vrea sa faca dupa calculele mele ii iese la fel doar telescopul sa fie mai mic maxim 200N ca sa nu mai faca burta ca aia din clip. In rest rebdare cu carul si masuratori cu camionul pana iese...Bafta
                            Last edited by valeriuciprian; 23 November 2009, 10:26.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by emyemanuel View Post
                              eu am portbagaj făra buton(deschid cu cheia).am tensionat arcurile și se deschide portbagajul,dar prea tare. se oprește în tampoane.se deschide automat dacă țin 2 secunde apăsat pe dezarmat alarma.în stânga scaunului am pus un butonel cu+ în locul unde ar fi fost potențiometrul pt. încălzire în scaune. vreau să-l fac să deschid și de acolo portbagajul în caz în care mai închid din greșeală cheile înauntru. ce diodă trebuie să pun,pt.că vreau sa-l pun împreună cu cel care se duce la electromagnetul(cum s-o chema) care-mi deschide acum?
                              Am găsit ..îmi trebuia o diodă de 1 amper(teoretic).nici nu am mai pus diodă pt. că alarma are înauntru releu care-mi deschide portbagajul....deci am făcut legătură direct după butonașul meu ,pe firul care se duce la actuator de la alarmă.Acum...vouă pistoanele vă ridică portbagajul? sau arcurile?Eu cred că pistoanele sunt numai pt. a nu se deschide cu putere și să lovească în lunetă...Corect?
                              sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                              Comment


                              • Sunt calare pe topic am reusit sa fac deschiderea din telecomanda,partea frumoasa nici nu se vede actuatorul decat doua surubele, mentionez ca am folosit unu de usa cu 5 fire proasta alegere din partea mea

                                @emyemanuel exact pentru asta sunt folosite limiteaza viteza de ridicare a capacului, daca nu il pui bine risti sa spargi luneta si cu ala, mie mi-a dat emotii de 2 ori cand a sarit ca din prastie la montare
                                Last edited by armadylo; 27 November 2009, 23:02.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google