Antigelul din bol ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Si orice antigel concentrat se dilueaza.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #77
      Daca mai am garantie imi completeaza cu antigel pe gratis,sau trebuie sa platesc ceva?

      Comment


      • #78
        Doar la revizie se completeaza gratuit.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #79
          Am observat si eu azi ca nivelul antigelului este aproape de minim...Si am loganu de numai 7 luni :| cand l-am luat era aproape de maxim...Ii mai bag ceva antigel ? Un litru ar fi mult ? Si care e treaba cu diluatu' ? Multumesc
          http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
          Sony/Magnat/Alpine/Focal

          Comment


          • #80
            Originally posted by ciky View Post
            Am observat si eu azi ca nivelul antigelului este aproape de minim...Si am loganu de numai 7 luni :| cand l-am luat era aproape de maxim...Ii mai bag ceva antigel ? Un litru ar fi mult ? Si care e treaba cu diluatu' ? Multumesc
            cum sa ii bagi un litru...Si eu am observat acu 3 saptamani nivelul la minim am luat niste antigel am pus cca 150-170ml antigel si 100ml apa distilata...Acu e exact la maxim..Si se simte diferenta cand dau drumu la incalzire
            low....&.....slow

            Comment


            • #81
              Pentru cei ce aveti la minim in bol,mergeti la una din reprezentantele dacia si luati 1 litru de antigel Glaceol RX Tip D si completati in bol acolo.
              Nu e scump e cam 20 ron/litru

              Comment


              • #82
                Esti sigur?
                Eu am dat 27 pe bidon (si nu era de la reprezentanta...)
                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                Comment


                • #83
                  Atat costa, in jur de 20 lei.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #84
                    Eu am completat asta iarna cam 400 ml de antigel diluat dar nu Glaceol, ci d-ala luat din Carrefour (nu retin acum ce denumire)!Nu cred ca o vomita motorul
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #85
                      Salutare...Pregatindu-ma pentru iarna am fost la service sa-mi schimb anvelopele cu cele de iarna si sa completez lichidul de racire care ajunsese la minim....Cel care a completat cu antigel nu sa zgarcit deloc si a completat peste linia de maxim...Intrebarea este: ce se poate intampla daca lichidul de racire depaseste linia de maxim si daca e bine sal las asa.

                      Comment


                      • #86
                        Eu am gasit glaceol la 21 ron din comert.
                        Si la mine..Cand am completat..Am pus pana la linia de maxim.
                        este vreo problema ?

                        Comment


                        • #87
                          Daca e la maxim nu e nici o problema, daca e peste nu e bine, trebuie scos putin.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #88
                            E o linie verde trasa pe borcan deasupra marcajului maxim.Sa n-o depaseasca pe aia.
                            CT-97-VIPsigpic

                            Comment


                            • #89
                              In Timisoara, la Ciclop, 20 lei bidonul de Glaceol RX tip D.
                              Intrebare: Dupa ce am schimbat antigelul, in proportie de 50-50, am observat ca motorul ajunge mai repede la 4 linii, nu se supraincalzeste dupa. E normal?
                              LE: In total au intrat vreo 4 litrii. A mai ramas ceva din lichidul de racire vechi in radiator?
                              Last edited by lau_swat; 17 November 2008, 20:04.
                              No, apoi blana
                              Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                              ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                              Comment


                              • #90
                                Intrebare: ce culoare are antigelu la voi?
                                La mine e albastru, dar cica ala rosu (portocaliu) e mai bun, ca are si silicati in el.
                                La magazin am vazut ca ala rosu/portocaliu e cu 2-3 lei/litru mai scump.

                                La un Symbol 1.4 mpi relativ nou (ma rog, are cativa ani)am vazut ca e rosu/portocaliu.

                                PS: si la mine a fost sub nivel bine, am pus vreo 2-300 gr de la un prieten (antigel Dacia, luat de la reprez, albastru!) si acum e ok, cand e cald motorul un pic este peste nivel, dar e normal).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google