Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la metro am tot vazut in anii trecuti

    Comment


    • De obicei Metro goleste diverse depozite si scoate la vanzare. De aia am zis sa va uitati la DOT cu atentie. N-as vrea anvelope fabricate in 2010-2011 la pret de anvelopa fabricata acum.

      Comment


      • Originally posted by Loleck View Post
        Michelin Energy Saver, Dunlop SP SPORT01, Pirelli Cinturato, Continental - intre 250 si 300 RON (depinde de unde le cumperi)
        Debica Furio, Kleber DYNAXER HP3, Fulda Ecocontrol, Sava Intensa HP, Toyo Nanoenergy 2 - intre 200 si 250 RON
        Ai de unde alege, depinde de cat vrei sa cheltui si depinde unde si cat folosesti masina (daca mergi preponderent urban si la viteze mici poti sa optezi si pentru anvelope mai ieftine).
        Mersi de raspuns. M-am uitat la fiecare pe net si am auzit numai de bine mai la toate. Dunlop SP SPORT01 par cele mai bune price/performance dar nu prea se gasesc pe stop.
        De mers cu masina, se merge mai mult extraurban, dar nu foarte mult, sub 10.000 km pe an. Ce as dori e ca anvelopa sa aibe aderentea buna pe uscat si sa nu alunece pe apa/ploaie.
        Sa fie mai bune decat anvelopele cu care a venit, niste Barum, nu mai stiu modelul exact.
        Si nu prea as sari de 280 RON.
        Ce anvelopa ar fi potrivita pentru mine?
        Last edited by alexadru; 8 March 2013, 21:26.

        Comment


        • Pana in 280 RON gasesti Dunlop SP SPORT01 sau Michelin Energy Saver (astea zic eu ca ar fi de ales).
          In Galati, la distribuitor autorizat, le gasesti pe ambele cu 250 RON : http://www.vandanvelope.ro/products/...123_44793.aspx sau http://www.vandanvelope.ro/products/...123_44771.aspx Se pot comanda online.
          Daca se considera reclama imi cer scuze si rog un moderator sa stearga linkurile (eu le-am trecut ca exemplu de pret).
          Last edited by 77sky; 14 March 2013, 21:28.

          Comment


          • Ce parere aveti de Continental Eco Contact 5? Sunt bune?

            Comment


            • Depinde ce asteptari ai tu de la ele. Daca mergi precum tatal meu sunt excelente, daca mergi ca mine sunt apa de ploaie. Conteaza foarte mult ce vrei tu sa faci cu ele si chestia asta e valabila pentru toate anvelopele. De exemplu am cunostinte/prieteni care ar spune de Toyo T1R sau Parada ca sunt naspa, pentru simplul motiv ca nu sunt ceea ce au ei nevoie.
              sigpic

              Comment


              • De ce zici ca-s apa de ploaie? M-am uitat la multe review-uri si pareri de pe net si numai lucruri bune s-au zis despre ele.
                Pai, ma astept sa fie mai bune decat Kormoran si Barum de pe Logan, sa nu alunece la o curba mai brusca, sa nu fie prastie cand ploua si cam atat.

                Comment


                • Va rog sa ma ajutati cu un sfat; ce dimensiune sa pun pe jante de 15 cu 7J, ca sa nu arate nici urat dar nici sa omor articulatiile sau planetarele? Stima!

                  Comment


                  • Originally posted by yrman View Post
                    Depinde ce asteptari ai tu de la ele. Daca mergi precum tatal meu sunt excelente, daca mergi ca mine sunt apa de ploaie.
                    Eu am Continental, si nu vad legatura cu apa de ploaie
                    Care e legatura intre Conti si apa de ploaie, ca eu unul nu pricep.
                    Last edited by IancuMIC; 21 March 2013, 15:00.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • EcoContact e gama basic de la Continental ... nu o sa "lipeasca" de asfalt niciodata precum ContiSportContact.

                      Iancu, nu orice cauciuc produs de continental e excelent, la fel cum nu orice anvelopa produsa de yokohama e Parada. Am exagerat un pic comparatia pentru a fii mai clar pentru cine a intrebat, dar mai tare l-am bagat in ceata se pare.
                      sigpic

                      Comment


                      • Mda; nu toată lumea foloseşte anvelope premium. Pâna una alta ne târaim şi noi cu ce avem; în tot cazul eu sunt mulţumit cu ce am pe maşina, adică EcoContact3.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Eu nu am spus ca nu sunt bune. Atat timp cat el nu a specificat pentru ce le foloseste nu aveam cum sa ii raspund. Daca obienuieste sa mearga la liniute NU sunt bune. Pentru mers normal sunt foarte bune. Am avut si eu EcoContact2.

                          PS: ai grija ca au prostul obicei ca dupa 2-3 ani sa se intareasca al naibii de tare, cel putin asa s-a intamplat cu ce am avut eu.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by CRI$TI67 View Post
                            Va rog sa ma ajutati cu un sfat; ce dimensiune sa pun pe jante de 15 cu 7J, ca sa nu arate nici urat dar nici sa omor articulatiile sau planetarele? Stima!
                            185/65/15.............(4,5 - 7J) asta ca sa fii si legal.

                            In legatura cu omoratul articulatiilor - conteaza foarte mult ET-ul.

                            Comment


                            • sal

                              Continental Eco Contact 5 e cel mai nou model de la continental sunt bune dar daca vrei ceva mai bun pune-ti Dunlop Bluresponse cu indicele la clasa de franare pe ud A ,s-au ceva si mai bun Michelin ENERGY SAVER MO ,CREDEMA CA LUCREZ CU ANVELOPE ZI DE ZI

                              Comment


                              • si le testezi?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google