Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • las ca nu-i chiar pe burta, mai sunt cu 195/50 si arcuri hr -5cm
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Mda. Ciudata alegere la dimensiunile anvelopelor. Acum daca nu merge nici cum ti-a zis colegu cu schimbatul intre ele, suna cam sumbru viitorul. Stiu ca pare ciudat ce o sa scriu acum, dar din ce stiu eu la fiecare schimb de anvelope se modifica unghiul de fuga. In timp geometria unei masini se schimba de la uzura si faptul ca pui anvelope noi nu face decat sa modifice comportamentul initial al masinii. N-ar fi rau sa refaci si geometria pe viitor, asta daca trage stanga sau dreapta.

      Comment


      • Oricum cu anvelope 195 45 r16 chiar si 50 arata ca dracu de urat distanta dintre cauciuc si aripa mai ales pe spate e jalnica,doar in cazul cand se foloseste o suspensie sport fie fixa fie reglabila se coboara mai jos si atunci se merita si da si bine.

        Comment


        • merge sa pun pe janta stoc de tabla de la logan cauciuc 195 65 r15 in loc de 185 65 r15?

          Comment


          • Sigur ca merge .

            Comment


            • mi am luat niste debica pasio azi (erau mai ieftine) datorita unui accident stupid , achizitionarea anvelopelor nu erau in plan dar a trebuit neaparat , sunt bune de ceva sau am dat banii aiurea ?

              Comment


              • Am avut pe supernova PASSIO 2, n-ai treaba, aderenta si rezistenta foarte bune pentru niste cauciucuri low cost. Pe dsn avea dimensiune 175 70 r13 si nu am inghetat niciodata cu ele, aderenta pe asfalt uscat foarte mare si ce mi-a mai placut la ele fata de matadoarele anterioare ca nu mai acvaplanau asa de repede.
                De passio 1 nu am auzit cuvinte de lauda ...
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • care e diferenta dintre continental contipremiumcontact5
                  continental contiecocontact3
                  dimensiuni 185/65/15

                  Comment


                  • Ai detalii aici.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Originally posted by mario_09 View Post
                      care e diferenta dintre continental contipremiumcontact5
                      continental contiecocontact3
                      dimensiuni 185/65/15
                      ContiEco e gama mai ieftina. Din astea se puneau pe Logan.

                      Comment


                      • Imi puteti recomanda si mie niste anvelope bune de vara, nu foarte scumpe dar nici kormorane. Daca puteti pune mai multe sa-mi fac o idee ar fi perfect.
                        Dimensiuni standard la Logan: 185/65/15

                        Comment


                        • Originally posted by alexadru View Post
                          Imi puteti recomanda si mie niste anvelope bune de vara, nu foarte scumpe dar nici kormorane. Daca puteti pune mai multe sa-mi fac o idee ar fi perfect.
                          Dimensiuni standard la Logan: 185/65/15
                          Michelin Energy Saver, Dunlop SP SPORT01, Pirelli Cinturato, Continental - intre 250 si 300 RON (depinde de unde le cumperi)
                          Debica Furio, Kleber DYNAXER HP3, Fulda Ecocontrol, Sava Intensa HP, Toyo Nanoenergy 2 - intre 200 si 250 RON
                          Ai de unde alege, depinde de cat vrei sa cheltui si depinde unde si cat folosesti masina (daca mergi preponderent urban si la viteze mici poti sa optezi si pentru anvelope mai ieftine).

                          Comment


                          • Dunlop SP SPORT01,
                            Se mai fabrica SP SPORT01? Cred ca nu. Atentie la cele din stoc, sa nu aiba DOT de acum 2-3 ani.
                            Last edited by mr.K; 7 March 2013, 14:37.

                            Comment


                            • Dunlop SP SPORT 01 - bune anvelope, sper sa se mai gaseasca. Cand am trecut de la kormoran la ele am crezut ca am alta masina.

                              Comment


                              • Si eu am SP Sport01. Doar ca nu am mai gasit in comert. Pe site-ul oficial Dunlop inca exista.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google