Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu unul as merge pe continental. Am tot cautat teste facute la anvelope, 2010, 2011, 2012 si am vazut ca anvelopele Continental au iesit in fiecare an pe locul 1 d.p.d.v. al performantei (asfalt umed, uscat, consum, zgomot, uzura), deci asta ma face sa cred ca sunt niste anvelope de top.

    Chiar astazi am vazut anvelopele continental contact 5 pe un mercedes s class , pe 20'', deci banuiesc ca nu sunt orice porcarie daca le gasesti pe o asa masina.
    facebook.com/StefiHD

    Comment


    • Ce ati alege intre Firestone Multihawk , Nokian i3 sau Motrio Impulsion ? A folosit cineva din acestea ?

      Comment


      • alege nokian, firestone nu au review-uri foarte bune si personal mi se par foarte slabe raportat la pret, iar de motrio se aude de bine, dar sunt sub nokian.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • fara dar si poate...Nokian i3

          uita de Motrio. sunt niste mizerii

          Comment


          • Nokian I3 sunt foarte foarte bune si le poti gasi undeva pe la 250-280 de lei bucata in reteaua Marso. Eu am fost doar la un pas sa le cumpar, numai ca nu le aveau pe stoc la Piatra Neamt si mi-am luat Hankook Kinergy Eco 425, destul de bune pana acum, nu m-au dezamagit.

            Comment


            • Nokian i3 am gasit la 239 lei cu montaj inclus. Imi fac cu ochiul si Continental Premium Contact 5, desi am ca sunt EcoContact 5. Oare care ar fi difrenta dintre ele ?

              Comment


              • Continental PremiumContact 5-clasa pemium, cele EcoConti -clasa low cost.
                Performante foarte bune pentru PremiumContact. Si la pret se vede diferenta.

                Comment


                • Continental PremiumContact 5 a iesit drept cea mai buna anvelopa a anului 2012, conform testelor ADAC. Este o anvelope echilibrata, cu performante exemplare atat pe asfalt uscat, cat si pe umed.

                  Eu sigur pe aceasta anvelopa voi merge.
                  facebook.com/StefiHD

                  Comment


                  • Am primit preturile la urmatoarele anvelope , montajul si echilibratul inclus in pret. Interesant este diferenta foarte mica de pret intre PremiumContact 5 si EcoContact 5. Oare de ce este asa mica diferenta avand in vedere ca sunt din clase diferite ?

                    185/65R15 Dunlop SP StreetResponse 88T pret 280 ron/buc

                    185/65/15 Continental Eco Contact 5 88T pret 312 ron/buc

                    185/65/15 Continental Premium Contact 5 88T pret 319 ron/buc

                    Comment


                    • Adica vrei musai sa dai cu mult mai scump pe PremiumContact?
                      Ia indice V de viteza si sari spre 450 lei bucata.

                      Faptul ca e mica diferenta ar trebui sa faca mai usoara alegerea, din punctul meu de vedere.

                      Comment


                      • Nu vreau sa platesc mai mult pe PremiumContact 5 , dar nu inteleg cum au reusit cei de la Continental sa fabrice o anvelopa foarte buna ( din ce am citit ) si sa fie la pret aproape egal cu EcoContact 5 care este mai jos pozitionata la ei in catalog, in fine , numai ei stiu raspunsul probabil.

                        Comment


                        • De unde ai primit oferta de asemenea pret? :P
                          facebook.com/StefiHD

                          Comment


                          • Ti-am trimis pm cu adresa magazinului. Ti se par mari preturile sau mici ?

                            Comment


                            • Multumesc ! Sunt destul de mici :P
                              facebook.com/StefiHD

                              Comment


                              • vreau si eu adresa magazinului

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google