Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu zic sa ramai pe balon de 65, ca la drumurile noastre cu un balon de 55/50 la o groapa serioasa iti poti face praf anvelopa. Dunlopurile SP 01 sunt ok, dar pana in 300 de lei bucata o sa gasesti chiar si Michelin Energy Saver, Bridgeston B250, Kleber Dynaxer, BF Goodrich G-Grip sau Profiler 2, poate chiar si Good Year Eagle Ventura sau Excellence, iar niste anvelope foarte bune.

    Comment


    • Cs sa aleg cu dimensiune 185/65r15 88t , dintre :
      Tigra sigura
      Kormoran impulser
      Barum Brilliants
      Debica passio
      Matador mp44

      Comment


      • Barum sau Debica.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Barum Briliantis 2 e ok si Matador MP43 e si mai ok. Cauta-le pe astea ca sunt ok ca pret si sunt decente. Tigar Sigura, Debica Passio si Kormoran o sa te dezamageasca la o franare.

          Comment


          • ce recomandati dintre continental contact 3 si good year gt3?

            Comment


            • Din aceasi categorie , este ceva ce nu am trecut in lista ?
              Criterii de apreciere ?
              raport pret/performanta cel mai bun ?

              Comment


              • Originally posted by mario_09 View Post
                ce recomandati dintre continental contact 3 si good year gt3?
                Continental EcoContact 3 tin si mult, au si performante bune, lumea e multumita de ele.

                @hspinache - la categoria ieftin si cat de cat bun ar fi Barum Briliantis 2, Matador Mp43, un pic mai bune sunt BF Goodrich G-Grip, Kleber Dynaxer, Hankook mai are niste modele bune. Toate astea costa undeva sub 250 de lei in mod normal...depinde de unde cumperi si de perioada in care cumperi.

                Comment


                • Citeva pagini in urma se discuta negativ de matador !? ramine pe locul 3 ?

                  Am vazut la BFgoogriht ca sint 2 variante , respectiv g-grip si g-grip go ; nu am putut sa ma lamuresc ce diferenta este intre ele .
                  Poate puteti spune ceva .
                  Last edited by hspinache; 17 March 2012, 10:50. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • BF GOODRICH G GRIP GO mi-am luat si eu ieri, cu 230 de lei bucata. Se lipesc foarte bine de asfalt. Am avut Michelin-urile din fabrica pana acum (le-am tinut muuult, 70 de mii de km). Sper sa nu ma dezamageasca nici BF-urile, v-am spus prima impresie. Aspectul e uluitor, sportiv, dinamic. Mi-am pus si jante noi (asa ca am setul de iarna pe jantele vechi si de vara pe astea noi 3 + de la rezerva). Dau din coada precum cainele lui Pavlov!
                    Last edited by mihaibt; 17 March 2012, 17:05.

                    Comment


                    • Eu nu am vazut g-grip go ca sa obsev diferenta cu g-grip simple . Cele g-grip simple , le-am vazut si prima impresie este ca au stil de motocicleta , adica iti da senzatia de balon rotund , atit lateral cit si pe partea unde calca roata pe asfalt .

                      Comment


                      • Azi am observat aastfel : Pe eticheta mare scria g-grip si avea lipit o eticheta mai mica pe care scria g-grip go .

                        @mihaibt , poate pui o poza cu ele motate la masina , sa se poata vedea cum calca pe astfalt .

                        Comment


                        • M-ati lasat asa , fara sa pot sa ma lamuresc ce sa cumpar ,intre Barum Brillants 2 si BFGoodrich g-grip . Poate totusi ma ajutati .

                          Comment


                          • Recomandarea mea G-Grip ;)

                            Comment


                            • BF Goodrich toata ziua si toata noaptea.

                              La ce bani le-ai gasit?
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • 210 ; dar sint fabricate anul trecut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google