Logan vs Logan 1/4 mile

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca le organizam noi o sa fiu prezent,daca sunt grupe LR fara timpi ,si start la mana nu vin!

    Comment


    • din cate am inteles vor fi cronometrate si nu cred ca va fi start la mana. Nu stiu cine sunteti voi, pana acum e singura cursa legala anuntata pe anul acesta si intrebam sa stiu daca se mai baga cineva din club.

      Comment


      • Noi suntem DRAG RACING EVENTS sincer nu am incredere in cronometrarea anuntata!Oricum vedem atunci ce si cum ,nu vin eu la Buc vii tu la Tulcea!

        Comment


        • desi detest grupele dupa capacitatea cilindrica poate o sa vin si la tulce (daca se face ceva ca pana acum nu ati anuntat nimic). Atat voi cat si cei de la LR nu prea comunicati cu cei interesati nicaieri. Ati lansat niste date pentru curse acum ceva timp si dupa a ramas asa, in coada de peste.

          Comment


          • Rabdarea e o virtute,mie imi plac grupele dupa cilindree,chiar daca am grupa clio rs ,bmw 2.5 renault 1.4t,nu as vrea sa ma dau cu masini pana in 100 de cai.Comunicarea de anul asta e mai slaba,ai dreptate dar va fi treaba serioasa!

            Comment


            • iti plac pentru ca?

              unii vin cu masini stoc care au fost facute din fabrica pentru putere si altii se chinuie sa modifice o masina si intra in aceeasi grupa?

              Incurajam modificarile la masini sau doar sa vina lumea sa cumpere masini bune in grupe si sa rupa tot ?

              Eu inteleg ca la un drag racing sa vina masini modificate si sa se dueleze masini care au o baza aproximativ egala din punct de vedere al puterii. Sa ma dau eu cu 90 de cai la baza cu o masina de 150 de cai... mi se pare aberant.

              Rabdarea este o virtute atunci cand mai e timp sau se anunta ceva... in data de x va vom anunta. Site-ul devine enervant cand intrii pe el spune mereu ca mai sunt 12 minute si incepe cursa de la tulcea din 2012.

              Sper sa intelegi ca nu am ceva cu cineva doar ca ma pasioneaza acest sport si nu am unde sa il fac si sa fie placut. Sa ma duc acolo si sa fiu ciuca batailor si sa mai si aud racerii de pe margine care spun uite-l si pe asta cu loganul lui ... mi se ia.
              Last edited by o8MeLC; 23 April 2013, 00:16.

              Comment


              • Lasa-i sa zica ce vor, in fond te duci pt placerea ta.
                Asa am auzit si eu comentarii la adresa utilajului din dotare (pe caseta) la o competitie organizata ''si Loganu lu' mama trage mai tare'' si alte cele.

                Astia de pe margine comenteaza ca altceva nu stiu sa faca.

                Comment


                • Corect ,ca si la fotbal ,te injura te scuipa tre sa mergi mai departe.Bine ca in drag racing nu se manifesta publicul asa!Tre sa fim realisti ,nu putem sa luam grupa cu loganu,sincer daca e sa ma dau cu masini mai slabe care mai e farmecul?tU CU 1.4 INTRI LA s1 si acolo hop honda 1.5 de 15.sec.Nu m-am facut niciodata de rusine cu loganul.Da iti spun un secret am luat-o la 15 cm de la o Dacie cu zambetul lui Iliescu!)))))))))) Carburatoare in H!

                  Comment


                  • si ti se pare normal sa vii cu o masina stoc si sa nu ai nicio problema in a lua cupa in grupa?
                    adica degeaba are 1.5 daca pleaca de la o putere de 115 hp, stoc. Daca ne mai gandim ca ar putea pune o toba un filtru ceva jante mai usoare si deja vorbim de o masina care trece de 120 de cai.

                    Eu cat sa zicem ca plec de la 75 de cai (1.4) ca sa am o sansa trebuie sa imi pun kompresor, altfel nu vad cum sa il ajung.

                    Cand sunt 10 masini care au plecat de la puteri aproximativ egale atunci se arata cat de bine ai stiut sa investesti si cat ai investit pentru a castiga o grupa.

                    In grupa lr as fi curios cu ar sta hondele de 115 cu tdi de 105 duse la peste 200 de cai, atunci le mai convine sa vina cu masina stoc si sa zica ca loganul e praf?

                    Am auzit ceva la voi ca intr-o luna se anunta ceva, daca stii ceva scrie aici sa stiu cum imi fac planurile. Multumesc.

                    Comment


                    • O sa anuntam in curand exact cum si ce fel,dar mai lasam si pe alti "MARI ORGANIZATORI" sa faca si ei curse si dupaia sa vorbeasca!

                      Comment


                      • Felicitari pt locul 1 la Buc nu are rost sa vb de timpi ca sunt total aiurea!

                        Comment


                        • multumesc. Timpii nu sunt aoiurea doar ca nu arata exact ce pot masinile pe sosea, calea de rulare a dezavantajat lumea cu cauciucuri de strada.

                          Comment


                          • 1.4 remapat vs 1.5 DCI : l-am facut de 2 ori

                            pana la 130 era in spatele meu 1 masina jumate
                            My Ride ! B - 29 - TmT

                            Comment


                            • Am si eu o intrebare logic vorbind , sper sa nu deranjez pe nimeni, intre un logan stock ph2 1.6 MPI 90 CP si un renault megane 2 coupe 1,5 DCI de 85 CP cine ar iesi castigator la o liniuta ???

                              Comment


                              • Nu s-a mai scris pe aici,pt andrei.tmt,am dci 85 cu resoft 105cp vreau sa vad cum stau cu tine,cred ca ala cu dci ori era prea prost ori nu inteleg,iar pt RsA bate loganul de 1,6

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google