Logan vs Logan 1/4 mile

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cu foarte putin, 16volti in fata. un 16volti care sa mearga bine, nu al meu, care de nou mergea ca ceapa
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • cam 1 secunda diferenta
      nu vrei sa facem schimb de motoare ?
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • eu zic ca bate 16v linistit. oricum 111 din 85 mi se pare brutal de mult.
        eu mi am resoftat 16 voltiu si vreau sa zic ca se simte diferenta din plin. pot sa ma tin dupa dieseluri si sa le fac fara sa dau treapta in jos.
        am facut in spre buzau un focus tdci.

        Comment


        • @marx ai facut tu acel tdci, dar esti sigur ca el a calcat cum ai calcat tu?El poate a calcat doar finut in treapta a 5a fara intentia sa-si forjeze masina.

          Is curios cum ar fi in realitate, am putine dubii legat de suprematia absoluta la motorul asta de 16v de pe logan. Chiar in halu asta sa bate tot ce a mai ramas? Sunt doar 5 cai diferenta si aproape 100nm. Acest cuplu si cei 111cp sa nu fie de ajuns oare?

          Comment


          • eram cu el impreuna. era tovaras cu mine. pe a 5 a mi se pare turbata dupa remapare. de aceea imi voi pune pinion de diesel. si da face multe masini cu pretentii de ramai uimit. 16 v rullz

            Comment


            • bine marx, dar nu fi agresiv ca-i dau drumu la bestie...uite ce s-a intamplat cu ultimu care m-a suparat

              Comment


              • In tr a 5 a e turbata sub tratament, ca tot fleoscaita e.

                Comment


                • tot fleoscaita bineinteles dar se simte remaparea fara dubii

                  Comment


                  • Cine ti-a facut remaparea ?
                    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                    Comment


                    • Cristi, crezi ca poti baga in discutie si un 1.2 vs .......?
                      Inca nu am 1.2 dar ar fi interesant.

                      Comment


                      • Originally posted by cristy10 View Post
                        Cristi, crezi ca poti baga in discutie si un 1.2 vs .......?
                        Inca nu am 1.2 dar ar fi interesant.
                        1.2 16v vs 1.4 8v lam facut de 2 ori

                        Comment


                        • ai fost tu mai indemanatic, 1.2 stock este cel mult egal cu 1.4 , mai greu sa il faca

                          Comment


                          • Asa este...a stiut sa ii dea bine bine.

                            Comment


                            • Logan 1.6 16v soft catalizator scos si Finala Magnaflow 16.4sec/402m
                              Logan 1.6mpi soft, traseu de evacuare-50mm(fara serpisori)-16.8/402m Gume Braum Briliantis-2.2-60ft)))))

                              Anul asta pun 2 semi-slick si evacuarea am facut-o de 57 sa vedem cat ma apropii de 16v!
                              Last edited by cristi vax; 22 April 2013, 14:40.

                              Comment


                              • cristi, pe 19 mai se anunta la bucuresti legale. grupele vor fi in funtie de putere. O sa fii prezent?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google