Logan vs Logan 1/4 mile

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Motorul de impuritati chiar nu se curata atunci cand ii dai forja. Injectoarele poate caci sunt supuse unui debit crescut de combustibil
    Insa uleiul incepe sa-si piarda din proprietati atunci cand masina este rulata in regimuri crescute de turatii. Deci popular vorbind uleiul se cam "arde".
    Poate nu acum trebuie schimbat, dar categoric trebuie schimbat mai devreme decat daca ar fi mers cu ea in regim normal de exploatare.
    Acum on topic : poate atasa cineva o curba de NM/CP la un dci 85, 70 respectiv MPI 75/105 ? Ms

    Comment


    • Injectoarele 100% ... Chiar e recomandat ( cand simt ca masina devine mai lenesa - in general dupa drumurile urbane unde nu trec de treapa 2 - ies putin pe exterior si merg in 5500 rpm cu treapta 2 si 3 ... Si'si revine ) . Nu se duce uleiul asa repede ... Totusi nu mai bagam tipul ala de ulei de'l bagam in Dacie . Am vazut uleiul la o masina forjata non stop ( liniute , mers agresiv peste tot ) .. Era curat , pe cand la o masina subturata deja isi schimbase complet culoarea ...

      Comment


      • @iancucezar lasai sa dea forja la masina si sa schimbe uleiul la 10.000 respectiv 15.000 km si sai vezi cum intra pe forum dupaia cand masina o avea vreo 100.000 km si incep ca loganu e varza...Ca trebuie segmentat motorul si eu mai stiu ce mai zic ...Eu am benzinar si am schimabat uleiul si filtrul cam din 8 in 8000 km...Chiar nu ma zgarcesc la 1 milion (il schimb eu ) deci fiecare face ce vrea cu masina lui...Dar nu uitati ca uleiul este viata motorului

        Comment


        • Iar deviati usor-usor de la subiect...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • @csebalyn

            Comment


            • Nimeni cu o un grafic in care sa se vada curba NM/Cp ? Atat la motoarele diesel de 85, 70 cat si la 75, 90, 105 benzina

              Comment


              • Corect n-o mai dati in offtopic, dar fac o precizare: am ulei BUN in motor garantat 25000 km. (sau 30000 nu mai stiu).

                Azi nu am mai facut proba cum am spus si nici nu mai fac.
                Pt mine lucrurile sunt ok, nu mai am ce sa(mi) demostrez, ~11-11,2 sec e absolut ok pt 1.4 (inainte aproape in aceleasi conditii, dif ar fi ca era mai racoare afara, deci MAI BINE, am scos cu una secunda mai mult)

                Comment


                • Originally posted by darksid3 View Post
                  Un Corvette si un Mitsubishi Galant
                  Respect nu am mai vazut asa ceva...
                  proprietar de Corvette ,Mitsubishi Galant,posesor Logan ;)
                  cum te simti cand te sui la Volan la Logan dupa o tura de Corvette ? )
                  sigpic

                  Comment


                  • Ma simt de parca conduc de la balcon cand ma sui in Logan!
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Si nu e o senzatie placuta cand vezi lumea de sus?
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Loool darksid3 , te cred
                        sigpic

                        Comment


                        • Ce ulei ai tu octaviane de e garantat 25000 km?

                          Comment


                          • Originally posted by csebalyn View Post
                            Si nu e o senzatie placuta cand vezi lumea de sus?
                            M-am obisnuit...Ceea ce apreciez la Logan e ca simt ca ma sui intr-o masina...Indiferent ce am condus cu cateva minute inainte!Nu fac reclama sau bravez insa de exemplu in Fabia am fost dezgustat!Scuze de offtopic!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • IANCUCEZAR..
                              Am eu DIAGRAME da numai de 1,4 o sa incerc sa fac roste si de restu.

                              Comment


                              • @sebi: pai ataseaza-le aici, ca sa vada lumea exact ce se intampla cu motoarele nostre in regim de rpm max ( ca in cazul liniutelor) .Ms

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google