Logan vs Logan 1/4 mile

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai merge cu quicktime ..Hai ca il fac in alt format .. Era filmuletu total de 12 secunde si 100 cam in 11 secunde dar am pierdut la start ..
    Its just a car ...

    Comment


    • Arata-ne frate startul clar, ca nu se vede cand pleci. Singer imi pare rau ca nu se vede, dar fa si tu 2-3 secunde inainte de start si las-o 2-3 sec dupa, cu sunet se poate?
      Oricum cand incepe filmul esti plecat deja si tot are peste 12 sec, te apropii de realitate.
      Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

      Comment


      • Baieti cred ca iara ajungem la benzina vs diesel
        Mereu superiori unui sat cu caini si oi

        Comment


        • La secunda 1 pleaca iar la secunda 12 se opreste filmul...Dat fiind unghiul din care este filmat intradevar, te apropii de adevar!Oricum filmul incepe si imediat se vede vitezometrul cum pleaca de la 0...Deci este destul de evident!
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • LUCianitos: incercam sa ne pastram pe 400m (ca altfel intervine si sarcina)

            Cu pelcatul de pe loc in sec 1...Tre sa vedem si turometrul, poate mergea omu cu 5km/h si ala e startul care daca il pleci asa ai in fatza 1-2 sec.
            Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
            http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

            Comment


            • @raduprov - tinand cont ca ai schimbat la 5000 si la 5200, rezultatul se poate imbunatatii. Posteaza un video mai concludent

              Comment


              • Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.


                In sec 4 pleaca, in sec 14 e la 100 pe ceas.
                Ma rog, mie nu prea mi se pare real (vale sau ceva de genu..)

                Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.


                Alt zmeu, in sec 3 parca pleaca si in sec 13 e la 100 pe ceas...

                masina lu Marcel, prietenul meu cel mai bun, sa vezi aici frate bord misto de logan....


                Altul....asta face cam 11 sec pana la 100 pe ceas.

                Toate logan 1.4
                Last edited by Octavian; 30 May 2008, 21:40.

                Comment


                • Stiu pe unu cu 1.4 care scoate suta in 7 sec ...E biturbo
                  http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                  Comment




                  • Uite ce face si un dci la sprint, e cam basit saracu...Deci nu-i de voi sportu asta ))) (la dci stock ma refer)

                    Comment


                    • Asa e octavian....Dar dci au alte autuuri. Oricum fiecare pasare isi lauda puiu;)
                      Deci in concluzie : S-a stabilit de comun acord (adica inclusiv posesorii de dci stock 65) ca 1.4 mpi 75 vs 65 dci, iese invingator benzinarul? La sprint si vit maxima. Sau inca mai e cineva de alta parere....
                      PS1: de ce pun problema asa? Pt ca intotdeauna e competitia asta acerba intre dci de 65-70 si mpi de 75.
                      PS2: Da-ti cezarului ce e al cezarului ( adica sprintul benzinarei, iar consumul dieselului)
                      Last edited by Cezar; 30 May 2008, 22:20.

                      Comment


                      • Mai macar la sprint e in fata 1.4 (la vit max nu stiu, daca nu bate vantu din fata cred ca merge un pic mai tare 1.4, daca e totusi un pic de deal sau vant...E cam nasol pt 1.4)

                        Comment


                        • Si la viteza maxima 1.4 75 e superior 1.5 dci 65 respectiv 70.
                          Dar sa fim on topic: 1.4 mpi 75 pe 400 m e superior ca demaraj cu plecare de pe loc ( ca sa ne intelegem, sa nu mai vina alti co-forumisti si sa spuna ca daca se pleaca de la x km/h , in treapa y, dci rupe tot)...
                          In ceea ce priveste performantele motorului dci 85...Ciudat demaraj mai are. Acelasi cu cel de 1.4 mpi, iar pe 1000 de m , 1.4 iese castigator.
                          Concluzie deci: atata timp cat cuplul e doar la o turatie fixa!!! E de pomana...

                          Comment


                          • Ba frate lasa ca o sa fac cum trebe camera mea e foto si e veche trebe sa fac rost de una calumea .. Am mai postat si pe alte pagini daca te uiti atent iti dai seama ...
                            in 10 sec cred ca scoti 100km/h reali hai fie 11 sigur
                            azi aveam 190 cu ea la 5200 de ture .. Dar eram la vale :-s
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • No no .. Atata timp cat cuplul e pe'o plaja mica de turatii la diesel... E de pomana la sprint...

                              Comment


                              • Radule te rog sa te calmezi. Las-o, ajunge, am pus clipurile alea, nu cred ca toate sunt masluite, pe ceas se poate un 11 sec cu 1.4.
                                Eu te cred.

                                PS: Razvan, ala de 70 cp cred ca fuge o idee mai tare ca 1.4.
                                Cel putin la drum stiu ca se intinde mai bine ca dci 65 cp. (parca are si alte rapoarte, sigur defapt)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google