Logan vs Logan 1/4 mile

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai da dar vezi tu....O masina X accelereaza 0-100 km/h in 10 secunde....Iar alta in 5 secunde!Ce face diferenta?Nu puterea?Un maestru pe o masina puternica e imbatabil....Un sofer pe o masina puternica poate fi "facut"Oricum am inteles ce vrei sa zici, da, cu Corvette-ul nu pot accelera brusc pe linia de tramvai iar cand e ud pe jos este imposibil de depasit cu plecare de la 30 la 90 km/h (am dat un exemplu ca altfel te duci in pepeni)...Noroc cu ESP-ul!Dar daca folosesti ESP-ul pe o cursa de 400 de m ai mult de pierdut...Asa ca se opreste functia si pana la urma tot la finete ajungi!Ma rog...Nu ma contrazic cu tine ca pana la urma adevarul e mereu la mijloc!Numai bine!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Sa fie si maestru' lu peste. Ai putere compenseaza.
      Esti sensibil mai slab, tre sa te chinui sa scoti tot ce poate motorul si poate, printr-o intamplare castigi.

      Cazul F1, eu ii consider pe toti niste maestrii. E cu totul altceva. Acolo mai maestrii decat maestrii sunt doar cativa, 3 maxim. Sunt ferm convins ca daca i se da la un pilot mediocru (hai mediu, tot maestru e) un monopost de top, face treaba mai buna, poate chiar sa fie si ceva surprize.

      Comment


      • Maestrii sunt in WRC!...In F1 doar 30% conteaza pilotul!...Dar asta e alta poveste fara nici o legatura cu topicul!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Sa va zic eu una de gandit!!Loganul lui Felix(sper ca toata lumea il stie) vs. Un 16v cu chip?Ce parere aveti?Oare puterea 16v-lui compenseaza pentru lipsa cuplului?Parerea mea e ca un 16v cu chip ar cam face loganul lui Felix!Astept pareri!Si lasati WRC si F1 si toate astea ca nu au ce cauta in topicul asta!
          Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

          Comment


          • A lui felix e de 85 cai chipuit ? Cati cai are cati nm.?
            un 1.6 16v chipuit(sa zicem a lui mareom) are....120, 125 cp ?
            sigpic

            Comment


            • A lui Mareom cred eu ca are in jur de 115 cp, suficienti sa dea fum la dci-ul lui Felix (ala cat are 105-107 cp?), la sprint.

              Comment


              • Eu zic sa va calmati. Loganul lui felix are in jur de 105 cai si peste 240 Nm. Un 1.6 16v stock n-are nicio sansa in fata loganului lui felix. Dar mai bine il intrebati pe el ca sigur are cateva victorii trecute in palmares.

                Comment


                • Era vorba de 1.6 16V remapat care se duce la ~115 cp. De ce sa ne calmam? Vorbim de Loganuri, nu de racheta lui Gagarin.

                  Si intre 1.6 mpi si dci 85 cp e diferenta mare de cuplu si tot ii da fum la liniuta.
                  Deci cred ca e discutabila treaba.

                  Daca zici ca are 105 cp si un 16V are cred eu ~115 cp, posibil sa castige puterea. (vezi 1.4 si dci 85 cp...tot 13 sec la 100/h, deci aici lucrurile sunt chiar pe dos)

                  Comment


                  • Si revenind la 1.4 vs. Dci 65 si sa presupunem ca ambii soferi sunt buni care ar fi castigatorul pe 400 m ?
                    sigpic

                    Comment


                    • Daca te referi la varianta stock, 1.4mpi ar trebui sa casrtige
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • 0-100km/h
                        astept provocari din partea oricui .. Care are diesel detali in PM si asta e legal .. Am pista mea .. privata
                        Its just a car ...

                        Comment


                        • Raduprov: n-am reusit sa vad filmul. Se pare ca nu e uploadat complet sau ceva s-a intamplat la upload.
                          Ai motorul stock sau remapat?
                          Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                          Comment


                          • Nu merge filmuletul, incearca sa-l pui din nou. Cu ce player il vezi tu? In cate secunde a luat 100km/h?

                            Comment


                            • Hai fa si tu un format avi sau ceva de genu...Nici eu nu vad nimic

                              Comment


                              • OFF: E prea mic fisierul 3gp nu merge , nu e un format valid ce ai postat tu 263 bytes, Pentru filmulete de pe mobil si nu numai va recomanda StormCodec deschide toate tipurile de fisiere + cele de mobil in media player classic sau bs player.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google