Logan vs Logan 1/4 mile

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Uite aici poate se vede mai bine, in sec 1 plec si in sec 12 sunt la 100.
    Un real progres

    Deci nu ~12,5 sec cum am crezut, cam 11 sec.

    PS: sigur, o sa mai scot ce am in portbagaj (marfa) vreo 20 de kg...si golesc si rezervoru ))
    si lichidu' de parbriz...
    Last edited by Octavian; 2 June 2008, 23:07.

    Comment


    • Felicitari Octav...Mi-a placut clip-ul
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Octavian , l-ai remapat ?
        azi am dat m`am dat pe vreo 200m cu un peugeot 406 2000cmc 101cp putere
        in treapta 1-a ma facea putin in a 2-a eram in paralel iar la a 3-a il taiam.. Deci l`am facut
        prostie mare la mine e ca faceam cam mult scartz cand plecam .. dar nu imi venea sa cred ca l-am facut
        in aceeasi seara m-am dat cu vw sharan tot pe 200,la fel , l-am facut
        Its just a car ...

        Comment


        • 406 2000cm 101 cp? Exista asa ceva ?.. Sau tre sa'mi actualizez cunostintele.. Eu cred ca nu exista ( 90% ca nu )

          Comment


          • Octavian: intereseant! L-ai remapat?
            @raduprov si Razzvan: Peugeot 406 a avut 3 motorizari diesel: 2.0 HDI de 90cp si de 110cp si pentru scurt timp inainte sa apara 407 a avut 2.2HDI de 136cp.
            sigpic

            Comment


            • Before:


              After:


              Le-am pus pe amandoua sa se vada clar.
              Daca inaninte scoteam un ~12,3-12,5 sec la 100 (cred ca se putea si un 12 sec), acum am scos un ~11-11,2 secunde din prima incercare.

              De asta zic ca e un real progres. Poate nu se simte mare lucru la condus normal, dar daca faci neste masuratori se vede clar diferenta.

              PS: eu nu l-am remapat, cineva s-a uitat la soft cu un laptop sa vada daca masina e in parametrii... )))

              Deci in jur de o secunda diferenta (eu credeam ca mai mult de 0,5 sec nu va fi).

              Comment


              • Originally posted by mareom View Post
                Octavian: intereseant! L-ai remapat?
                @raduprov si Razzvan: Peugeot 406 a avut 3 motorizari diesel: 2.0 HDI de 90cp si de 110cp si pentru scurt timp inainte sa apara 407 a avut 2.2HDI de 136cp.
                Defapt a avut 5 .... :
                2.0 HDI de 90 cp
                2.0 HDI de 110 cp
                2.2 HDI de 136 cp
                1.9 TD de 90 cp
                1.9 TD de 108 cp ...

                Tocmai ti'ai intregit bagajul de cunostinte ;).

                Octavian trage bine nu gluma pt 1.4 8v . Nu m'am cronometrat in cat fac 0-100km/h .. M'am bazat pe data tehnicele oferite de producator .

                Comment


                • Sincer chiar vroiam sa-ti spun sa bagi o masuratoare, acum nu stiu daca poti sa o postezi aici, da' gasesti tu unde )

                  PS: in mod normal tre sa te duci undeva la ~10 sec (pe ceas).

                  Comment


                  • Off-topic: Voi doi comunicati cumva si telepatic ca eu nu inteleg chiar tot ce spune-ti.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • Daaaa...Socializam foarte puternic ))

                      Ideea era sa bage si Razvan un 0-100 cu al lui Aveo sa vedem ce poate.

                      Comment


                      • @dannyel: streulea are diesel, nu benzinar, la el 80km/h in tr 2 pot fi la la 4000rpm. Iar la deal sigur dieselarul iti inoada planetarele daca incerci sa te tii de el. Pe testate. Dar noi vorbim aici de sprint pe drum drept, pe 402m.
                        @raduprov: ala cu 406-le sigur nu stie sa dea la liniute. Iar daca ati fi incercat pe 400m, te cam manca.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Pe 400 m ma face clar dar cred ca trage mai bine loganul in treapta 1-2-3 ca ala
                          peugeotu lu ala are vreo 7 ani deci cum ziceati ori 90cp ori 110 ...
                          cred ca 90 dar totusi e mai tare cu mult ca loganul .. Si cred ca stia sa se dea ..In treapta 1 ma facea in treapta 2 eram paralel cu el iar in 3 il faceam
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • Aia e masina mai grea. 406
                            Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                            http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                            Comment


                            • Bv domnu Octavian . Excelent schimbat treptele. Felicitari pt rezultate
                              PS: acum du-te repede si schimba-i uleiul, ca ai omorat-o destul

                              Comment


                              • N'are nimic uleiul stai liniştit ( chiar e bine sa'i mai dai din când in când ceva forja , se mai curaţă si motorul de impurităţi , injectoarele se desfundă ).

                                Octavian nu scot sigur 10 ... Cred că 11 scot pentru că un 407 2.0 hdi 136 cp mi'o dă destul de rău. ( la 407 am cronometrat 0-100km/h si scoateam intre 9.5 si 9.7 ... Cam cat zic datele oficiale ).

                                Oricum maine seara pun si eu un filmulet . ( sper sa scoata cat de cat bine un Nokia 6300 )

                                M'am dat cu cateva Loganuri 1.4 75 cp si le'am facut destul de rau ( 2-3 masini in 400 m) . Cred ca au si user pe forum cativa din ei
                                Last edited by Razzvan; 3 June 2008, 15:51.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google