liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca i-a dat bine Clio ala si tu te-ai tinut de el, era 1.4 mpi.

    Comment


    • stiu sigur ca e 1,4 mpi ca mi-e tovaras soferul, dar nu am mai oprit sa il intreb, oricum nu stie nici el cate valve are ca nu-i a lui masina . cert e ca are 1,4 si 75 cp..si am fost egali, poate chiar o idee mai bun, ca am ajuns sa pun frana cand eram in fundul lui ( pe la ~ 120 )

      acu m-am uitat pe renault.ro si am vazut la noul clio motor de 1,4 16v 100 cp. doar atat! doar ala de 1,2 are 75..inseamna ca e ceva daca m-am tinut dupa 100 cp )
      Last edited by Tudor; 31 October 2009, 19:37. Reason: Automerged Doublepost
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • Pai te-ai tinut dupa un 1.4 mpi ca al tau
        Probabil ca ai accelerat cu juma de secunda mai devreme ca el, d-aia te-ai apropiat de el.
        Pe tr IV (plecat lansat) ia avans fata de Logan, are rapoartele ceva mai scurte si desigur ca-l avantajeaza la reprize treaba asta (la acelasi motor).

        Comment


        • Originally posted by Octavian___31 View Post
          Sa nu te miri, rupe capu dci 65 cp dus la 85-90 cp, cuplu tata cuplu...datele confirma, cam egal cu 1.6 16V.
          1.5 dci 85 cp resoftat face muci 1.6 16V, deci il nimiceste.
          Al drac de tractorase
          era sa zic ce rupe dizalu, dar ma da xp in somaj...ma lesi? la orice ora din zi si din noapte ii da 16v stock lu streulea 10 din 10.
          zi si mie ce datele pacii confirma ce? ca ala cu benzinaru' daca nu stie sa plece e compromisa "liniuta". in rest, ce se confirma?
          nici dizalu de 85 resoftat n-a scos timp mai bun pe gtech decat 16v si nu vrei sa stii cate autobuze ii da la 65 softat ala de 85...
          io incep sa cred ca gtechu lu xp e o petarda si un telefon nokia 1100 cu cronometru si filmarea facuta cu telefonul mobil pe bord sunt totusi mai precise decat gtech-ul ala. pt ca datele scoase in ultima vreme, contrazic total datele de anul trecut din vara, la aceleasi masini.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Deja incepi sa pricepi mai bine datele problemei
            Oricum, sa nu fim carcotasi, exista clipuri cu Streulea vs 1.6 (16V sau 8V..?) unde diferenta e foarte mica la capat.
            Vorbim parctic, fara giteh.

            Comment


            • la capat de 100m...si diferenta sa zicem "mica" in continuare pe 400m, dar da-o dracu', ca si io am stat in fata la vectra v6 pe primii 50 de metri. asta inseamna ca 200 de cai e fix pixu sula calului intre doua semafoare? sau ca ala nu-i chiar asa tare cum se zice prin popor? o fi stand pe 400 la o masina sau o masina si un pic in spate, dar ceea ce ma multumeste pe mine e ca pe drum intins, dupa ce incepe metrul 403, pana la kilometrul 280, ii dai la dizal cu nenorocitul ala de saispevalve garnituri de trenuri de marfa, convoaie umanitare si tot ce mai vrei tu. si pt mine asa conteaza, nu cine-i primu pe 400m si dupa aia nu mai are baterii. si pana la urma, nu trage de rupe capul dizalul ala nici pe 400. tot benzinarul iti rupe gatul mai tare, cu tot cu tehnologia lui de ***** aspiratie normala, fara turbo, fara commonrailuri si alte maturi pe sub capota. concluzia? 105>90 oricat ar incerca unii sa demonstreze contrariul. vorbim de masini cu masa foarte apropiata, da?
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • confirm ce zice seba .
                ca sa nu mai vb ,ca masina mea nu merge extraordinar de tare in momentul de fata,pe primimii zeci de metrii poate mai rau ca stoc,dar cu streulea 65cp + soft +1.3 bar in turbo ,i`am dat o masina de pe plecare,si pe treapta a 3a diferenta s-a dublat-triplat ,aia cu 16vu depinde de sofer,atunci 16vul acela avea o problema ori de la admisie ori de la un ECU cu soft prost in el,asa ca irelevante filmuletele respective .
                Last edited by Cristi_Xp; 1 November 2009, 03:14.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Inseamna ca tu scoti 8 secunde in suta...
                  Io cred ca 16V-ul ala n-avea aboslut nici o problema.

                  Comment


                  • Ce confirmi? Ca gtech-ul tau nu-i bun de nimic .
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • Originally posted by Octavian___31 View Post
                      Inseamna ca tu scoti 8 secunde in suta...
                      Io cred ca 16V-ul ala n-avea aboslut nici o problema.
                      io iti zic ca avea .
                      8 secunde...suta de metri poate
                      Last edited by Cristi_Xp; 2 November 2009, 01:27.
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • maine sunt in service pt ultimele reglaje si revizia!!Vad ca 16v au ajuns la un renume prost(nu mai e cel mai rapid logan).O sa incerc sa redobandesc numele de cea mai rapida masina...o sa imi ia ceva sa ma obisnuiesc cu noile setari,asa ca daca nu castig din prima nu mi-o luati in nume de rau abia am terminat lucru la masina si am rodat-o nitel,ii mai schimb uleiu si filtrele si vedem dupa aia!Cred ca marti noaptea o sa o termin cu totul!!!ne auzim cu bine la cumaraturi!!!
                        P.S. MCD si FOF cu voi 2 trebuie sa ma masor ca va stiu cum va trag masinile!!!

                        Numai bine!

                        Aaaa!!! am uitat!!! stau la portiera unui renault twingo sport 1.6 16v 135 cp pe 400.Un audi 80 2.3 benz(aspirat) quatro pe a 3 ii respir esapanemtul!
                        320d imi iau 2 masini avans pe a 2 si cam asa ramane pe 400(cred ca e cel de 150 cp),Golf 3 2.0 8v sta la portiera mea si nu poate sa mai recupereze nimic!!
                        Last edited by Stuke; 1 November 2009, 22:35.
                        Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                        Comment


                        • Prima mea victima, Dacia 1310 din 1997, motor nou (1000 km.) si forjat, usurata la maxim cu tot ce se poate (2 locuri si fete de usi fata), mi-a mirosit gazul o masina. E bine, ma bucur pentru Dacia lui, trage bine chiar daca nu mai are nimic in ea, se aude ca in pestera. A mea era cu GPL, cu banchete, cu extinctoare, prostii... . Imi place cum merge pentru cati km. si cate nemodificari are.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • Originally posted by Stuke View Post
                            maine sunt in service pt ultimele reglaje si revizia!!Vad ca 16v au ajuns la un renume prost(nu mai e cel mai rapid logan).O sa incerc sa redobandesc numele de cea mai rapida masina...o sa imi ia ceva sa ma obisnuiesc cu noile setari,asa ca daca nu castig din prima nu mi-o luati in nume de rau abia am terminat lucru la masina si am rodat-o nitel,ii mai schimb uleiu si filtrele si vedem dupa aia!Cred ca marti noaptea o sa o termin cu totul!!!ne auzim cu bine la cumaraturi!!!
                            P.S. MCD si FOF cu voi 2 trebuie sa ma masor ca va stiu cum va trag masinile!!!

                            Numai bine!

                            Aaaa!!! am uitat!!! stau la portiera unui renault twingo sport 1.6 16v 135 cp pe 400.Un audi 80 2.3 benz(aspirat) quatro pe a 3 ii respir esapanemtul!
                            320d imi iau 2 masini avans pe a 2 si cam asa ramane pe 400(cred ca e cel de 150 cp),Golf 3 2.0 8v sta la portiera mea si nu poate sa mai recupereze nimic!!
                            ce modificari ?ce setari ?
                            Motorizare : 1.6 16v T :O
                            Last edited by Cristi_Xp; 2 November 2009, 01:28.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • Daca va zic nu o sa ma credti si o sa va bufneasca rasul dar tot ce am obtinut am obtinut prin maruntisuri:
                              -nu mai aveam catalizator(il pun inapoi azi pt ITP)
                              -killswitch pe alternator
                              -admisia de aer marita din chiuloasa
                              -soft custom made
                              -filtru green in ,,cochilie"
                              -niste jante pe 14 imprumutate
                              -masina usurata
                              -benzina 100
                              -si un tacanit intre scaun si volan
                              -mai sunt cateva lucruri schimbate pe la motor dar prefer sa le pastrez secret(nu ma intelegeti gresit,nu ma ascund de voi dar asa am promis)
                              Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                              Comment


                              • bafta cu proiectul ...
                                incearca si 2 semislickuri pentru rotile de fata , ca la 14 s-ar putea sa pierzi aderenta la greu .
                                Cand zici admisie de aer marita din chiulasa te referi la polisharea partii de admisie si evacuare din chiulasa ?
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google