liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Asa se vb pe aici si despre logand dci vs mpi ....aduceti orice logan diesel stock si garantat nu are cum sa faca benzinaru ( fara cel de 85 cp inca nu am probat)asta in conditii meteo favorabile fac cu oricine

    promit ca dupa pasti o sa uploadez niste filmari

    logan 1.4 mpi vs ford focus 1.4mpi ( 16 v 85 cp)
    logan 1.4 mpi vs golf 4 1.9 tdi ( 90 cp)
    logan 1.4 mpi vs golf 5 1.4 mpi (75 cp) acesta chiar a fost urat nu vreau sa exagerez dar eu zic ca un oltcit TRS acela in 5 trepte nu are ce sa faca din el cred ca e cel mai prost motor facut de vw pana acuma
    logan 1.4 mpi vs ford focus 1.6 mpi ( 105 cp dac nu ma insel ) asta ma facut dar la fractiune de secunda ...la facut dupa aceea un prestige urat de tot

    loganul are 55 kw cea ce inseamna cam 71 cp dar este usor ce nu e de inteles are 970 kg e foarte usor

    Comment


    • #62
      Ford focus 1.6 are 101cp

      Comment


      • #63
        Ford focus 1.6 are 101cp

        Comment


        • #64
          Trebuia sa pui rezultatele pana pui si filmarile.

          Comment


          • #65
            @silviu_cos conform sittelui de la ford exista 3 2 tipuri de motorizari 100 si 115 cp ....dap am gresit acel ford avea 100 cp ...dar oricum prestige l-a umilit

            Comment


            • #66
              Interesant Golf V de 1.4 , la noi pe site vad ca a ramas cu vechea motorizare de 75 cp (peste 14 sec la 100/h...) si la nemti pe site e varianta 1.4 80 cp (13,9 sec la 100/h).
              Oricum e greu, cam 180 kg in plus.

              Comment


              • #67
                @Octavian___28 nici dac ar avea 85 cp nu ar avea sanse in fata unui logan ...deoarece este cu vreo 200 kg mai greu decat un logan....ti-am zis am facut ford focu 1.4 16 v 85 cp ....parerea mea golful,fordul cu motor de 1.4 nu sunt masini sunt carute....nu isi merita banii

                Comment


                • #68
                  Asa o fi, cu o singura mentiune: si Focusu' ala de 1.4 tot 80 cp are...
                  5 cp in plus care nu suplimenteaza diferenta de greutate, asta la liniuta, la drum lung se schimba treaba

                  Comment


                  • #69
                    @Octavian___28 un prieten de-al meu are acel focus...vreau sa zic ca in curbe sta nemaipomenit...chiar nu mam dat pana acuma cu o masina sa stea in halul acesta in curbe....are o suspensie de invidiat....dar cand vine vorba de pante si alte porcarii de genu...iti zic sigur ca lasa de dorit....am mers cu el si am vazut la deal cu 3 persoane in masina a fost nevoit sa dea a 2 a ....aceeasi panta am urcato eu cu a 4 cu 5 persoane in masina ....deci nu cred ca are rost sa vb de motoarele acealea.....si vw a recunoscut ca sunt niste esecuri...fordu inca nu a zis nimic dar cred ca si ei stiu asta....

                    Comment


                    • #70
                      Da, sunt esecuri din cauza nepotrivirii pe caroserie.
                      La deal ai dreptate si eu ''imping'' pe multi, se dau la o parte si se uita mirati-frustrati cum ii depasesc, asa incet , dar sigur )

                      Comment


                      • #71
                        Am si yo un logan 1.4 mpi..Si ce pot sa zic despre :"trage bine de tot", am doborat cu el solenza, clio simbol 1.4 16v, hyunday accent 1.4 16v, m-am tinut cu bmw ursulet 2.0, ford excort 1.6 16v, ciole 1.5 12v, bmw 318 16v...................Deci in concluzie sunt foarte multumit de el
                        :baoum:Stock sunt, stock raman..:baoum:pana la gratar:sunbathing:

                        Comment


                        • #72
                          Cred ca soferii de bmw nu aveau nici o treaba cu mersul blana.Poate mergeau la consum
                          sigpic........restul e NoSpeedLimit

                          Comment


                          • #73
                            Adevarate rachete aste de 1.4.....Ar trebui sa-mi iau si eu unu, nu stiam ca-s asa avioane. Am si eu o intrebare ce inseamna "m-am tinut" de un bmw??? Cred ca te mananca fara nicio discutie ursuletu, numai daca nu cumva mergea in 3 cilindri sau ceva de genu )

                            Comment


                            • #74
                              La aceste masini ori erau soferii rai, ori nu vroiau sa se dea cu tine, ori erau masinile obosite (cam greu de crezut) mai ales ca e 1.4 si stock din cate vad.

                              Comment


                              • #75
                                Sincer si eu m-am luat cu un megane rs dar cand a vazut omu ca deja ma dau la el m-a batut la fund de abia i-am mai vazut culoarea la masina.Hai sa nu le mai laudam ca nu sunt char asa belea pe cat le lauda lumea.
                                sigpic........restul e NoSpeedLimit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google