liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by gigi-kent View Post

    ps: razzvan aveo al tau e mai tare decat loganul de iti permiti sa faci loganul tractor?Sau crezi ca daca nu are ca stema un desfacator de bere ti-ai luat avion?Ai vorbit ca un ...... Care considera loganul caruta nu masina.Auzi la el: ''''aici vorbeam de masini nu de tractoare'''
    Ti'a explicat si seba .... Tractoare = masini diesel .

    Ai dreptate cu cei care se lauda ca fac cu 1.4 tot felul de bmw'uri ... Nici mie nu'mi vine sa cred si sunt sigur ca nici nu e posibil .

    Vreau sa vad si eu 1.9 tdi care face s3 ( tre sa fie multtttttt peste stock tedeiul )

    Comment


    • Masina e ce se cheama un home made project. Galeria de evacuare a fost facuta de proprietarul ei care pe langa ea mai are si un service nepretentios in Buzau. Softul e facut de un chiptuner tot din Buzau. Masina scoate un fum ca la tractor pulling, insa si 526 Nm ceea ce eu nu credeam ca se poate cu ambreiajul stock. Deci nu ai nevoie de prea multe lucruri ca sa rupi gura targului Bucurestilor.
      la primul premiu al buzaului ca fugeam lejer cu 2 cupe poate chiar 3 cu putin noroc (la cum mergea masina atunci comparand cu cei care au luat cupele)...ca sa-ti faci o idee merge ceva mai tare ca un g5 gti, leon cupra mk1 225cp , s3 225cp , r32 , type r , etc ... momentan
      __________________
      Last edited by L3on; 31 August 2008, 10:56.

      Comment


      • Uitati si un test ...Mentionez ca masina nu este a mea ,toate informatiile sant luate dupa alt site de tunning.Deci se poate si nu este singura.Are fix 204 cai si 470nmax si a batut multe gti si s3 la viata lui..
        Last edited by L3on; 31 August 2008, 11:23.

        Comment


        • Mie imi pare a masina cu rotile tractoare suspendate!No offence!La cate "teste" d-astea am vazut...Sunt satul!
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Aceiasi parere

            nu mai da "quote" la ultimul post!
            Last edited by Seba; 31 August 2008, 12:05.

            Comment


            • Ok, un tedei e mai tare decat un benzinar turbo... Astept sa doboare tedeiul recordurile de putere ale fostelor masini de grupa B. Cand ajunge un dizăl sa aibe 650CP dintr-un motor de 1763cmc si sa prinda suta pe macadam in 2 secunde, sa ma anuntati, o sa ma convertesc la motoare de tractor.
              pana atunci, sa revenim la topic, care se refera la loganuri...
              Last edited by Seba; 31 August 2008, 12:26.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Cu 1.4 mpi nu iei la liniunta nici un BMW 316 macar, ce naiba..

                Ca in oras, am luat un 320i, am luat un Passat, am mai luat si o Captiva de 150 cp, am mai luat si un AudiA4 care scotea fum mult si mai stiu eu ce masini...E posibil, pt ca de cele mai multe ori am fost suficient de nebun sa merg cu 120-140/h acolo unde restrictia era de 50 sau 70, am depasit pe prima banda la risc mare, am cunoscut foarte bine drumul si ala avea nr strain, n-am tinut cont ca e drumul rau etc etc etc, cred ca se intelege ideea.
                DA, asa am facut si eu ceva masini cu pretentii, care in mod normal daca isi puneau mintea si erau suficient de nebuni ma faceau sa vai si amar.

                LE: daaa, am luat si un GolfIV TDI (fara nimic rosu) la drum lung, l-am luat dupa o curba prin surprindere, m-am bagat in depadire pe la 150/h. Se apropia alta curba, ala a inceput sa franeze, am trecut in fata lui (ca altfel NU treceam, trebuia sa ma repliez), a inceput sa dea in masina (era vizibil iritat), am facut cateva depasiri fara ca el sa ma poata urma (datorita traficului), in localitati o tineam la 80-90 si pana in TM nu m-a ajuns.
                Deci am fost mai tare ca el? Nu cred ))
                Last edited by Octavian; 31 August 2008, 12:52.

                Comment


                • Originally posted by alex86 View Post
                  La aceste masini ori erau soferii rai, ori nu vroiau sa se dea cu tine, ori erau masinile obosite (cam greu de crezut) mai ales ca e 1.4 si stock din cate vad.
                  Ca scrie acolo ca e stock scrie.....Dar cine a zis ca e stock...Deci in concluzie nu e STOCK....
                  :baoum:Stock sunt, stock raman..:baoum:pana la gratar:sunbathing:

                  Comment


                  • Nu te contrazic insa sa revenim cu picioarele pe pamant nu prea vad eu un 1.4 facand ursulet 2.0 .

                    Comment


                    • De ce nu ai vede asta..? Pentru ca tu nu erai acolo sa vezi...........FICA poate sa confirme cum am stat cu ursulet din 83 motor 2.0...Si din tot ce am citit pe forum, am tras si yo o concluzie....Gigi-kent nu stiu de unde iti vin tie toate cuvintele astea si razi asa de 1.4 atata timp cat nu stii ce am sub capota....Si daca vrei sa vezi cum 1.4 iti face 1.5 85CP vino in bucuresti si daca yo pierd la liniuta iti platesc drumu dus intors si iti mai dau si bani de buzunar
                      :baoum:Stock sunt, stock raman..:baoum:pana la gratar:sunbathing:

                      Comment


                      • Daca are DCI de 85cai rampat creca poti sa pregatesti banii de combustibil indiferent ce ai tu facut pe la masina , doar daca ai pus turbo pe ea
                        Last edited by blaze2k; 1 September 2008, 14:30.

                        Comment


                        • Daca are remaparea prost facuta poate vine degeaba...........Uite un sfat prietenesc...........Nici o remapare nu e la fel

                          nu mai da "quote" cand raspunzi la ultimul post!
                          Last edited by Seba; 1 September 2008, 19:45.
                          :baoum:Stock sunt, stock raman..:baoum:pana la gratar:sunbathing:

                          Comment


                          • Si uite asa incet incet ajungem iar la diesel vs benzina. ( si ca sa nu fie benzinarii suparati: benzina vs diesel).
                            Am ramas pe aceeasi placa proasta: masina mea e mai buna ca a ta! Ba nu, a mea a mai buna!. Etc. Copilarii.
                            Cu alte cuvinte: dci stock pe 400 m mai slab decat 1.4 mpi. (deci liniuta). IN alte conditii, superior celui de 1.4.
                            Motorul de 1.4 e destul de slab, si nu il poti compara cu un motor de cilindree mare.
                            Te poti compara insa cu un ursulet 2.4 diesel, pe care il lasi in spate bine.
                            2.4 diesel de pe ursulet are undeva la 90 cai, si multe kg in plus.
                            Deci uite alta comparatie: 1.4 benzina aspirat, mai performant decat 2.4 diesel aspirat.

                            Comment


                            • Pai da cine a vorbit de 2.4 diesel.....Ca sa poti sa faci bmw 2.4 td iti trebuie un renault 5 1.4 turbo.....Si ti-l rezolva imediat.......Dar fata de 1.5 dci 85 CP logan 1.4 nu are ce sa ii faca stock pe stock.....Dar dak 1.5 dci e stock si 1.4 modificat cate putin din fiecare ii face fata cu siguranta
                              :baoum:Stock sunt, stock raman..:baoum:pana la gratar:sunbathing:

                              Comment



                              • Uite link.
                                Sa vezi performantele unui motor de 2.4 diesel ASPIRAT. ( 84 hp, 150 Nm, si mult mai greu ca loganul)
                                Ca sa faci un bmw 2.4 e 30 iti ajunge logan 1.4
                                Iar cel de 1.6: 1.6L SOHC engine 90 bhp (67 kW) 0-100 km/h: 12.4 sec., top speed: 180 km/h (110 mph) MT ( BMW E 30); link http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_E30, deci te cam tii cu 1.4 dupa o asa motorizare nu?
                                Scuze de off topic.
                                Last edited by Cezar; 1 September 2008, 14:47.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google