liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IF - 30- zh nush cum ceva de genu asta nush exact nr de la masina un din numere il aveai in barbriz si 1 pe spate
    :baoum:Stock sunt, stock raman..:baoum:pana la gratar:sunbathing:

    Comment


    • Eu sunt cu IF-02-ZKX dar e posibil sa nu fiu eu la volan mereu, asa ca nu dati flash-uri ...Si aici ma opresc ca-s offtopic
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Cam cat v-a consuma logan 1.4, 1.6 eventual 16v in oras si in afara?
        :baoum:Stock sunt, stock raman..:baoum:pana la gratar:sunbathing:

        Comment


        • Tec MCD esti offtopic rau ... Sunt alte topic-uri unde se discuta despre intalniri in trafic sau consumuri

          Comment


          • Imi cer scuze..........Am vazut dar mai tarziu dupa ce am mai umblat pe forum........
            :baoum:Stock sunt, stock raman..:baoum:pana la gratar:sunbathing:

            Comment


            • Cezar: Faceai tu placinte pe 400m altceva nu. Scuze de
              I HAVE A !sigpic
              fara linkuri externe in semnatura

              Comment


              • Pai da, faceam placinta din dci de 85.
                Surprinzator asa-i?
                pe 1000m au urmatoarele performante:
                1.5 dci 85: 36 sec
                1.4 mpi 75: 34.90 sec
                0-100 km/h au urmatoarele performante:
                1.5 dci 85: 13 sec
                1.4 mpi 75: 13 sec.
                PS: acum sa nu crezi ca 1.4 e vreun avion, asa cum nici dci nu este.

                Alt exemplu diesel vs benzina ( ambele ASPIRATE).
                Seba spunea la un moment dat, ca as compara masini din 2004 cu unele din 84.
                Acum hai sa compar masina tot din 2004 cu una din 2004.
                Logan 1.4 mpi vs Glov V 2.0 sdi ( deci, diesel aspirat).
                Toata lumea stie performantele 1.4
                Golful are urmatoarele: 2000 cmc , 75 cai, 0-100 km/h in 16 sec.
                Imi cer scuze de off topic.
                Last edited by Seba; 3 September 2008, 12:47.

                Comment


                • Poate faci (daca esti bun la d-astea) la liniuta un dci 85 cp, da' cam atat
                  La drum normal - curbe, portiuni drepte, depasiri, alea alea, nu te tii dupa el.

                  Comment


                  • Chestiunea e simpla...Unu' e aspirat, altul are turbina!
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Si totusi performante asemanatoare.
                      Dar de comparatia cu golful de 2000 diesel tot aspirat ce spuneti?
                      @octavian: doar la "liniuta". Cred ca trebuie totusi mai mult de 400m.
                      Last edited by Cezar; 3 September 2008, 16:01.

                      Comment


                      • Cezar stie el ce stie.
                        mi-am dat seama dupa ce a facut o tura cu masina lui felix.
                        desi recunoscuse ca inainte nu ii citise "my ride-ul" cand s-a intors a caracterizat-o exact dupa cum e facuta.
                        bun baiat.
                        ti-am zis eu cezar sa te faci doftor.
                        http://www.loganclub.ro/forum/montez...tml#post273931

                        Comment


                        • @ Cezar Unde e un circuit pe langa Bucuresti? Asta ca sa vezi ca timpii dati de Dacia pentru 1.5 dci sunt dati cu schimbare de viteza la 2200 rot/min ca sa vezi ce timpi scot cu schimbare la 3500 rot/min si dupa asta mai discutam si de liniute si de 1000 de m.....
                          "Liniuta in urcare" daca e vorba se poate face pe Serban Voda, de la Liceul Sincai catre Adesgo. Dar nu e cazul ca pina sus la Adesgo am avut avans 1 1/2 fata de 1.6 8v. Fata de 1.4 cred ca iau cam 2 lungimi avans chiar daca la 1.4 ii ies pistoanele prin capota....
                          Last edited by dani030669; 3 September 2008, 19:31.
                          sigpic
                          Ambition 1.5 dc

                          Comment


                          • Viteza cum o masori?Cu radar sau te uiti pe vitezometru?Cum cronometrezi?Cu aparatura speciala sau cu "desht-ul" pe cronometru????Fa o depesha la Vocea Clientului la Dacia si zi-le sa demita pilotii lor de teste...aia profesionisti ca habar n-au ce fac!
                            Last edited by darksid3; 3 September 2008, 19:50.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Timpi oficiali declarati la dci85cp cu schimbare de viteza la 2200 rot/min..????? Cum..?
                              Nu cred, nu nu )))

                              Oricum e bine, a ''avansat'' 1.4-le, ieri-alaltaieri ne duelam cu dci 70 (unde existau serioase probleme), acum ne batem cu dci 85 cp, imi place ))

                              Comment


                              • Adica astia de la Dacia erau cretini sa nu puna 10 secunde in loc de 13!Nu cred ca mai are rost sa comentez!
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google