liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, greseala mea.
    Spun si asta, ca doar nu e rusine ) : ieri mi-am luat-o de la dci 85 cp (a reusit hotomanu' sa-mi arate curu, d-aia am stiut ca e dci). Eram amandoi in traversare de niste santuri (in prealabil ne-am alergat un pic) dupa care se duse frateee (eu inca o mosmodeam pe tr II sa n-o bruschez pe santurile alea de rahat!), am calcat-o eu, dar de la ~2000 rot/min ii trebuie ceva chiar si pe tr II sa se duca )))

    Comment


    • Am avut parte de urmatoarea experienta astazi cu un dci 85.
      Plecare in tromba de la semafor, pana la urmatorul semafor ( cam 200 m), m-a facut cu aproximativ un sfert de masina.
      Daca mai aveam loc, il ajungeam pana la urma.

      Comment


      • Alo, domnilor, de cateva posturi bune cam bateti campii adica off-topic...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Octav asta e,in mers dieselul de 85cp trage bine,mie imi place cand ii dau a-2-a mai mult timp,apoi simt surplusul de putere cand baga turbina maxim
          Last edited by SUPERCAR; 2 September 2008, 14:59.

          Comment


          • M-am "dat" si eu azi cu niste Dci 85 de cai....Dar nush cat le-au calcat...Ca nu eram cu Logan-ul
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Cezar, daca nu l-ai luat la plecarea de pe loc - pe tr I+II (pe el, tractorasu de 85 cp) cam greu apoi sa-l ajungi Cred eu.

              PS: sa vezi ce ''misto'' ti-o iei de la un dci 85 cp in deal - eram in blana pe tr IV pe la 4500 spre 5000, s-a dus frumos pe langa mine, nu tare, dar se duse )) , imi dadea impresia ca nu prea
              s-a ''stresat''.
              Last edited by Octavian; 2 September 2008, 15:28.

              Comment


              • Se pare ca dci-ul la deal se urca fara efort.Am fost pe transfagarasan si am simtit diferenta de cuplu, mai ales in panta,cel putin in comparatie cu oltcitul cu care pe vremuri faceam muntii de prin tara.
                Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                Andreea Trifu

                Comment


                • @octav: daca mai aveam loc il ajungeam sigur. Trage bine, dar lipsa plajei de turatii isi spune cuvantul pe 400m.
                  La deal, no comment. Surplusul de putere se vede.
                  Dar pe 400 nu mai e acelasi lucru.
                  PS: am mai mers cu un leon fr tdi ( 1). 150 cai, cuplu cat cuprinde ( nu stiu exact cat.). M-am uitat pe un site, sa vad exact performantele dinamice, si surprize surprize: 0-100 km/h in 9 sec.
                  Deci pe 400 m, polizorul de 1.4 face fata bine unui dci de 85. ( datele puse la dispozitie de catre dacia, nu sunt chiar vb in vant).
                  Insa in orice alte conditii, dci e net superior ( consum, viteza maxima, cuplu, cai putere, zgomot )

                  Comment


                  • E normal ca la deal sa mearga ca doar turbana isi face treaba,bagi picioru in ea(pedala) si astepti,
                    in schimb la aspirant daca vrei sa mergi trebuie sa retogradezi.
                    Is curios la linie 400m urcare cine castiga.

                    Comment


                    • Dizalu'. (daca vorbim de un dci 85 cp si mpi 1.4, interesant ar fi dci 85 cp si 1.6 mpi).

                      Comment


                      • 400 m se fac doar intr-o singura conditie...Aia inventata de americani...Adica pe teren plat, nu in panta, curbe si altele!E ca si cum ai spune sa faci Formula 1 pe macadam!Deja o dam in copilarie
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • A nuu, de ce? E chiar interesanta treaba, avand in vedere motorizarile.

                          Comment


                          • 900 de cai, slik-uri si macadam si sa nu mai mentionez arhitectura suspensiilor!E ca si cum te-ai baga intre 10 ninja si i-ai injura de mama!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • @darkside: te-am vazut astazi cu loganu de 400CP pe la Judecatoria SECTORULUI 1
                              :baoum:Stock sunt, stock raman..:baoum:pana la gratar:sunbathing:

                              Comment


                              • Nop...N-am fost eu!...Am fost pe la Tribunalul mare...Insa cu Logan-ul de 75 de cai
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google