liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pe mine m a alergat un e30 316i 103 de nu mi venea sa cred. abia il faceam la un far. reveneam pe a 3 a greu greu

    pe curbe deja nu are rost sa comparam

    Comment


    • Cele care trag tare deobicei sunt si "gadilate" pe aici pe 'colo . Si mie mi se scurg ochii dupa cate un urs sau pisicuta intretinuta si/sau modificata cu bun gust, pacat insa ca majoritatea posesorilor trag pe ele si nu le intretin dar cand vin la liniute au gura mare ca ei au Bmw. Si nu ma refer neaparat ca trece scaunul prin podea de rugina, masina poate arata ok, dar motorul pur si simplu nu mai trage de caii aia. Atunci devine amuzant .

      Comment


      • Da' un lucru vad ca nu-l accepti, anume ca un E36 318i bun sta fara stres (eu zic ca bate pe final) langa Logan.
        Nu ma lua cu exemple de taraturi cu 300000 km pe bord si reali cat o da domnu.

        Comment


        • @alex: fiti-ar ala de ras. Prin Italia m-a tot frecat un cocalar dintr-asta cu un e46 de o suta de ponei. De nu l-am alergat pe autostrada de i-au sarit capacele, si am doar un motor diesel de o suta zece cai (nu-mi merge tasta unu)) ). Pai ce rahat de masina e aia, daca l-a articulat o balena lenesa...

          Comment


          • pe mine m a incins un C4 HDI 110 pe autostrada de mi au mers fulgii. de la 130 cu a 4 a si degeaba.
            se departa nu tare dar sigur, in timp ce eu ma uitam neputincios la el.
            la liniuta probabil ca il fac dar dupa inca vreo 2 -3 sute de metri tot ma prinde din urma

            Comment


            • al meu, tu nu stii sa dai blana? cum sa te bata, bre, china motoren werke? 318 are sanse pe autostrada, unde il ajuta top speed-ul. 316 e cauza pierduta. vorbesc de stock pe stock. daca alea sunt umblate un pic, bine intretinute, cu kilometrii putini (rar, da' s egasesc si de-astea), da, ala te poate bate. dar nu grav, acolo, la limita.
              pisicuta 316 cu motor de 1.6 si 180000km reali, merge ca un logan 1.6mpi cu 180000km. dupa 140-150km/h incepe matza sa traga mai bine, si sa-si arate aia 12-13 cp in plus si aerodinamica ceva mai buna. la mers normal, e la fel de petarda ca un logan.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Pe autostrada cam orice masina de 100 cp merge mai tare ca Loganu.
                Deci mai petarda la top speed decat Loganu sunt putine.

                Sa fim realisti,demaraj decent si cam atat.

                Comment


                • BMW-ul e36 316i, cu motorul M40 (primul, fara facelift), are in talon viteza maxima constructiva 192 km/h. Deci daca e motorul in mintile lui, 16v ramane in spate).

                  Logan 16v are 183 km/h parca.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • pai si eu ce-am zis? isi rata caii si aerodinamica la viteze mari.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Originally posted by Octavian View Post
                      Pe autostrada cam orice masina de 100 cp merge mai tare ca Loganu.
                      Deci mai petarda la top speed decat Loganu sunt putine.

                      Sa fim realisti,demaraj decent si cam atat.
                      si nu-ti ajung aia 180 km /h?
                      Welcome to the Club, We Have Jackets !

                      Comment


                      • Nu e vorba de ajuns sau nu (mie imi ajunge si 150/h) era doar o remarca vizavi de aerodinamica de dulap a Loganului.
                        Unde mai pui ca dupa 130-140/h parca se opreste in loc, pana acolo ajunge intr-un mod decent si de acolo parca trage cineva frana de mana la jumate.

                        Comment


                        • Confirm si eu asta
                          Last edited by Seba; 24 June 2012, 22:17.

                          Comment


                          • apai mie mi sa parut ca urca decent pina spre 170 ,eram cu masina super incarcata porbagaj plin a.c. mergind 4 persoane in masina.La plecarea de pe loc am lasat in urma wovagin pasat diesel 120cai si un chevrolet, neamtu ma luat dupa ce am trecut in treapta a 4 dar chevroletul sa chinuit degeaba nu a mai reusit desi a incercat in mod repetat de la cernavoda pina la slobozia.

                            Comment


                            • scria pe el ca avea 120?

                              Comment


                              • )))))))))))))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google