liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am buton de dezactivare, dar la mine de cand am luat masina este pe On, si nu ma deranjat niciodata. este adevarat totusi ca prima oara cand am calcat-o agresiv a fost ieri, ca se simtea si mirosul de catalizator la un moment dat... in drum spre lacul Sfanta Ana ma incomodat la o depasire un logan argintiu cu numar B xx KKT, chiar de ***at soferul...
    Si iam dat un pic kox dupa care am mers lejer si am scos si consum bun

    Trage bine toledo pe tr 2 poti sa te bazezi pe ea in depasiri.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Si loganul trage bine pe 1 si 2, pe 3 se simte ca isi cam pierde din vlaga.
      Majoritatea masinilor au buton de dezactivare esp, la logan au zis ca nu e nevoie )

      Comment


      • lLA mine pe 1 nu mi se pare ca trage, 2 rupe, 3 e ok, iar 4 ptr depasiri pe autostrada este super ok, cu 5 merge usor masina la 150, nu simti ca se chinuie deloc.

        Ai impresia ca poti merge toata ziua cu 150.
        Last edited by mumus; 10 August 2014, 09:41.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Cati cai are masina de zici ca pe 2 rupe ? Ma gandesc la un minim de 200-250 nu ?

          Sent from my GT-I9105P using Forum Runner
          Last edited by alessandro; 10 August 2014, 11:19.

          Comment


          • Originally posted by hasserro View Post
            Si loganul trage bine pe 1 si 2, pe 3 se simte ca isi cam pierde din vlaga.
            ....................
            ...si Trabantu trage bine pe tr I si un pic pe tr II.
            Astea-s tr de plecare de pe loc, d-aia cand ai dat III s-a cam terminat totul cand e vorba de o masina mai puternica...moama am stat pe I si II langa el! Pff daca schimbam mai rapid poate il luam pe III )
            Faza tipica
            Last edited by Octavian; 10 August 2014, 19:38.

            Comment


            • Originally posted by alessandro View Post
              Cati cai are masina de zici ca pe 2 rupe ? Ma gandesc la un minim de 200-250 nu ?

              Sent from my GT-I9105P using Forum Runner


              Condu si comenteaza dupa ok ? dai 2 si din turatie mai mica, si vezi ce se intampla si pana cand trage, si mai vorbim. Bagator de seama...
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Imi poti raspunde la intrebare fara sa ti se umfle venele la gat ?

                Cati cai are masina ? Si despre ce masina vorbim ?

                Multumesc anticipat !....sper

                P.S. Imi cer scuze. Prima data am postat de pe telefon si nu vad detaliile profilului. Acum am vazut si masina si motorul...m-am lamurit. Stima*
                Last edited by alessandro; 10 August 2014, 19:51.

                Comment


                • Daca nu ai postat la misto, atunci imi cer scuze, (din pacate scrisul se poate interpreta diferit, din pacate)

                  cai nu sunt multi sunt 85. Cuplul este de 160nm parca. Cuplu maxim intre 1500-3500 rpm, putere maxima la 4800rpm.

                  Am avut si 1.6 16v de 113 cp, si asta trage mai bine pana pe la 4000rpm, si in viata de zi cu zi acolo o folosesti cel mai mult.
                  Last edited by mumus; 10 August 2014, 20:08. Reason: Automerged Doublepost
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • La 80 de cai nu poti afirma despre o masinade greutate medie ca trage !
                    La 80 de cai poti afirma despre o masina de greutate medie ca se taraste !
                    Last edited by lau911; 10 August 2014, 20:18.
                    sigpic
                    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                    Comment


                    • daca zici tu...
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Si acum incepem din nou Toledo vs 1.2 12 v Logan 2

                        Originally posted by Octavian View Post
                        ...si Trabantu trage bine pe tr I si un pic pe tr II.
                        Astea-s tr de plecare de pe loc, d-aia cand ai dat III s-a cam terminat totul cand e vorba de o masina mai puternica...moama am stat pe I si II langa el! Pff daca schimbam mai rapid poate il luam pe III )
                        Faza tipica
                        Nu e mereu asa.
                        Logan 0.9 tce vs 1.4 mpi pe tr1 si 2 1.4 ia avans cam o masina si ceva dar pe tr3 0.9 tce recupereaza si chiar intrece.
                        Testele au foat facute cu un 1.4 mpi cu soft.
                        Last edited by stoicanu; 10 August 2014, 20:54. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • Cand am testat 0.9-le mi sa parut chiar lesinata pe 4 si 5, dar pe 3 intradevar tragea foarte bine. Pe 1 si 2 nu mi sa parut mare fas.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Fortza la 0.9 este 3 si 4.
                            La liniutzele date din mers (tr2 60km/h)
                            Nu au avut castig nici masini de 100cp.
                            Cum am mai spus conteaza cuplu la roata nu cel al motorului.
                            Daca imi spui care este viteza maxima in tr2 la Toledo din dotare.
                            sigpic

                            Comment


                            • 100 este maxim in tr2, dupa intra in limitare, 150 ia pe 3

                              Si culmea, chiar daca sunt lungi, pe 2 trage super bine de jos deja, si trage liniar pana in limitare.

                              In urcari pe serpentine inca sunt surprins ce bine urca in tr2, chiar daca sunt pe la 2000rpm.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Stoicane...ce faceam noi cu a 2 a din 60 ? Si aveam cutia lunga atunci.

                                Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google