Logan Nou Vs Passat Sau Golf 5 Sh?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    pe golf4 sunt si 16v si 8v. alea 16v au 105cp, dar daca are de 102cp e 8v.
    pe golf5 1.6 are 102cp si e doar 8v. Singurele 1.6 16v pe golf5 sunt alea fsi, dar alea sunt alta mancare de peste au 115cp.

    pe passatul modelul 2005+ e 1.6 de 102cp 8v.
    Last edited by bossake; 27 June 2010, 00:13. Reason: edit
    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

    Comment


    • #77
      Da, se pare ca ai dreptate. Habar n-aveam. Eu traiam cu impresia ca toate motoarele de 1.6 de pe Golf, sunt unul si acelasi...
      In cazul asta pot spune ca eu nu am mers decat cu 1.6 16v de pe Golf 4 (care, acum aflu ca defapt are 105 cp, si nu 102 cp). De asta de pe Golf 5 102 cp si 8v nu stiu nimic.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #78
        Buna. Nu imi mai i-au Golf 5, caci am fost azi in piata de masini, si mi-au zis ca mai bune sunt Golfurile 4 VARIANT (imi plac aceste modele 05-06), Golfurile 5 au zis, toti cei care aduc masini, ca sunt de proasta calitate, nu sunt reusite.
        Am gasit TOURAN 2.0TDI din 06.2008 la 9500 neinmatriculat (bi-xenon, navi, fara piele).
        Si Passaturi din 07-08 la 8500euro. Arata super.
        Dar totusi o masina noua e noua. NO COMMENT.

        PS: Am vazut loganuri 1.5DCi (i rosu) la 4500-4700euro din 2008 (PRESTIGE, unul nou era 10.000si cateva sute de euro. Erau mai multe. Si cu km putini. Nimeni nu cumpara Dacii (si nu stiu de ce).
        Asa ca daca o sa i-au o Dacia Logan, o sa o pot da peste 2-3ani buy-back ?

        Comment


        • #79
          apropo de buy back, la un 1,4 laureat din 2006 cu 51.000 km cat imi da Dacia pe ea?


          scz de off
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • #80
            3000 -3500 euro

            Comment


            • #81
              Daca o dai la buy-back, mi se pare ca iti calculeaza ei masina si trebuie sa iti iei alta masina ,dar tot aceeasi marca, pe care esti in posesie acuma nuuu ?

              Comment


              • #82
                Nu bag mana in foc dar mi se pare ca poti lua din acelasi grup. Adica daca dai un Logan poti lua un Renault.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • #83
                  Sau Nissan? Dau Logan contra Pathfinder.

                  Comment


                  • #84
                    depinde de dealer:

                    cazul 1, ex apan braila, duci loganul poti lua, dacia, renault sau nissan; posibil chiar honda sau fiat, alfa sau lancia, deoarece, toate reprezentatele acestor marci in braila, au acelasi patron (nu bag mana in foc, totusi, dar au legatura); de asemenea au un parc de sh mare cu diverse marci, tu nu ai precizat daca vrei masina noua sau sh.
                    cazul 2, la reprezentatele monomarca, ex dacia, nu poti comanda decat dacia, ei neavand contract pentru alt produs.
                    cazul 3, la cele pentru tot grupul, o masina din grup.

                    ideea generala este totusi ca buy back, nu este impus(nu e chiar cuvantul corect) de un producator, este in functie de posibilitatea si disponibilitatea dealerului; si este mai probabil ca un dealer care vinde mai multe marci printre care si a ta sa iti accepte masina, in cadrul aceleasi afaceri, gaseste el modalitati de valorificare a masinii tale si a altora.
                    de asemenea datorita crizei multe reprezentante auto au , cumpara si vand masini sh( multe chiar vechi de 1-3 ani, cu garantie si carnet de service)

                    Comment


                    • #85
                      Off-topic: exista reprezentante "numai" Dacia? Eu credeam ca unde-i Dacia e si Renault.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #86
                        da, ex nalba galati, adras bucuresti si probabil si altele,
                        cu toate acestea pot face service si pentru alte masini cu programare prealabila, sau vii cu piesele si baga manopera( probabil), dar in magazinul service-ului nu au decat produse pentru dacia, uleiuri, consumabile; la orice ora.
                        la nalba, am vazut si opel, si renault, si citroen in service;si au parc de sh, buy back, la care dau 6 luni garantie la motor si cutie.

                        Comment


                        • #87
                          Mai bine terminam noi cu buy-back-ul caci oricum o estimeaza la un pret cu cel putin 30% mai mic ca si piata. Dar oare cat? Caci am vazut Loganuri 1.5DCi Preferance de vanzare la 4000euro din 07. Logan 1.5Dci Prestige din 07-08 cu 4750euro, deci dealerii ar fi pus preturi mult mai mici nuu?

                          Comment


                          • #88
                            Daca tot e off-topic: la apan la service(la Nissan ce-i drept) am vazut limuzina din aia lunga. Din aia de nunti de un kilometru lungime.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • #89
                              CSH cauta si pe aici.
                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • #90
                                nu mai bine iti iei u un leon nou noutz, cu 9000 euro plus tikete!! si ai scapat de orice problema!! masina noua, si nu se compara cu loganul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google