Logan Nou Vs Passat Sau Golf 5 Sh?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by cris_iasi View Post
    . Deci a fost al dealer si a zis cati bani are si i-a dat exemplarul. Nici de jante n-a avut bani in plus decat alea ordinare si tu vrei motor adecvat?
    Acum nu mi se mai pare suspect care putin km, e din aia cu telefon de 500 de euro care dau bip.
    Daca asta nu ti-a placut, priveste acuma:

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

    http://autovit.ro/volkswagen-golf-C13746598.html -De asta nu stiu ce sa zic.
    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


    Sunt multe oferte tentante, si cele luate din leasing, care sunt acuma la banci. Dar SH-URILE SUNT O LOTERIE. Pacat.
    O sa merg pe Logan.

    Comment


    • #62
      Am la servici 3 Passaturi, unul din 2000 V6-diesel, 4 motion, full-chiar e masina foarte buna si acum, cred ca are acum aproape 1 milion de km si unul din 2008 2.0 tdi care mi se pare cam droanga, cu finisaje ieftinioare si a costat o groaza de bani, al treilea e un break din 2001-nu imi place, benzinar si papa mult.
      Dar un lucru e clar, costa mult intretinerea.
      Golfurile aleaa sunt diesel, deci nu imi plac.
      Daca nu gasesti sau nu iti place Golf 1.6 FSI, ia Logan. Economisesti bani si in cativa ani iti iei ce doresti. Loganul nu papa bani, eu unul il pastrez si daca imi iau altceva.
      Ca solutie de transport cand voi fi stramtorat financiar.
      Last edited by mr.K; 24 June 2010, 14:43.

      Comment


      • #63
        Pretul unei masini nu este numai pretul de achizitie ,trebuie pus si pretul asigurarilor taxe intretinere Dupa ce am stat mult sa ma gindesc ce sa fac, avind ceva optiuni dupa mai multi ani petrecuti in ANGLIA ,puteam sa duc un sh deacolo mult mai ieften decit la nemti sau o skoda noua am ales Logan. Mie dupa calcule mia iesit cea mai ieftena masina si nu am nevoie de mai mult si nici nu sufar da boala aiai mai bine sh da sa fie straina,Loganu are aer conditionat care face fata cu bine peste vara are abs ceva airbeguri o cintatoare peacolo pe undeva asta este, masina este doar o unealta si pina acum a mea se achita cu brio de indatoriri,noroc si multi km fara evenimente

        Comment


        • #64
          Un golf 5.Iar motorizarea n-as avea vre-o preferinta

          Comment


          • #65
            Dupa ce ai merge mai mult cu un Golf V 1.4 75 CP ai avea preferinta pt un 1.6 chiar si simplu.

            Comment


            • #66
              Eu as alege intre Golf 5 1.6 115CP, si Passat 1.6 FSI 115CP, sau 1.8T 160CP.

              Comment


              • #67
                Opreste-te la primul, restul or sa te coste prea mult sa te plimbi cu ele.

                Comment


                • #68
                  Eu nu merg cu masina mea mai mult de 15.000km pe an. Suna frumos numele de Passat, dar, si banii suna frumos ) , asa ca o sa merg pe un Golf 5 1.6FSi, ori din Ro, ori merg in D dupa el.

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by Octavian___31 View Post
                    5 ani garantie la ce? Ca nu e cap-coada.
                    In fine, n-are rost cu detaliile , garantia e garantie, asta linisteste pe noi. Nu conteaza ca daca pica un telescop sau un disc de frana NU ti-l schimba pe garantie (ca ala nu pica in juma de an).

                    Optionale/accesorii care nu sunt indispensabile. Pai in rationamentul asta e suficient un volan si trei pedale - numai sa fie noi - si totul e OK...nu mai conteaza ca pe orice pui ochii, nu prea poti/n-are rost sa faci comparatie cu utilajul romanesc. Defapt detaliile nici nu conteaza, nou sa fie si e bun orice rahat.

                    Eu raman la alegerea mea: cu banu la buzunar, mi-as lua un SH - nu neaparat Golf, poate un Focus.
                    Uite ce se poate lua pe vremurile astea cu 6000-6500 Euro, 1.6 benzinar 115 cp cu max 50000 km la bord.
                    off: Ocatavian, sa nu intelegi ca am ceva cu tine, ca iti tot dau reply. este un forum si aducem argumente. Daca cumva te deranjeaza, sau te superi te rog frumos sa imi spui, nu e nicio problema.
                    on: poti gasi masina cu garantie atat bara-n bara. Anul trecut cand mi-am luat masina primisem o oferta de la toyota pentru avensis clasic cu 5 ani garantie bara-n bara si intretinere gratuita. deci la revizii veneai, lasai masina si plecai fara sa platesti ceva. Spre exemplu la a mea, am prins 3 ani garantie sau 100 000 km la fel bara-n bara.( sa iti mai zic ceva, mie mi s-a cojit putin capul de la schimbator si mi-au zis ca o sa mi-l schimbe ca e acoperit de garantie) Si culmea cei care nu prea ofera garantie la trenul de rulare sunt cei care ii tot laudati, grupul VAG. Mie mi-a zis de faza asta cineva de la concurenta ca vroiam sa imi cumpar jetta si mi-a zis sa intreb de garantie cat e. si surpriza, a avut dreptate, garantie la trenul de rulare de numai 10 000 km si atunci dealerul vw a dat in diverse ca e fiabila, ca nu se strica si etc. Dacia parca stiu ca are 5 ani, dar e suficient ca are si la motor, cutie etc
                    Referitor la fordul din imagini, am vazut ca nu are clima si probabil nici esp, si daca are 50 000 km in romania e grav, decat loganul e facut sa reziste la drumurile noastre
                    @ CSH nu iti lua passat de 1.6 102 cp, masina o sa fie foarte puturoasa si in general motorul asta consuma foarte mult, pentru ca nu 16 v, e stors cam tot ce se putea din el. Si daca e sa iti iei diesel, ia-ti 1.9tdi, cel de 2.0 tdi cum a mai zis cineva pe aici e cam praf motorul. pana si unii de la reprentanta nu-l recomanda, decat cel 170 cp.
                    zoom-zoom

                    Comment


                    • #70
                      Eu cred ca unii viseaza cai verzi pe pereti...
                      Ba passat de 1.6, ba golf, ba 1.8 T 160.
                      Suna frumos passat, dar parca as merge dupa el in Germania, ori in RO.
                      Pai mai tata, hotaraste-te si tu. Ori noua ori sh. Daca vrei Sh, te gandesti ori de aici, ori din Germania. Nu asa haotic in gandire.

                      Comment


                      • #71
                        ai mai omule tot nu te-ai hotarit ?ori esti femeie?ca parca s-a cam zis ce era de zis ,hotaraste-te ,oricum decizia va fi a ta tu tragi de ea indiferent ce vei face.

                        Comment


                        • #72
                          M-am hotarat. GOLF 5 1.6FSI. La 15.000km cati fac eu pe an, este suficient. Daca se duce ceva la el, o sa il fac si asta este.

                          Comment


                          • #73
                            Logan nou sau Golf 5 (acum sa nu fie prea hartanit...e la noroc), Passat-ul merita la alt nivel.
                            Sa ai bafta de masina
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #74
                              ia-ti logan 1.6 16v si nu mai ai batai de cap. Bagi in ea benzina si mergi, in 9000 de euro nu poti sa iti cumperi ceva avion, sa fim seriosi!

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by laur_cos View Post
                                .............................................
                                @ CSH nu iti lua passat de 1.6 102 cp, masina o sa fie foarte puturoasa si in general motorul asta consuma foarte mult, pentru ca nu e? 16 v, e stors cam tot ce se putea din el. ..........................
                                Daca ai vrut sa scrii ca nu e 16v, iti zic eu ca are cate 4 supape pe cilindru. Deci e 16v.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google