Logan Nou Vs Passat Sau Golf 5 Sh?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sunt de acord cu vitriol..ca de obicei spune lucrurilor pe nume...inca nu am inteles care e treaba cu pozele alea de sub masina

    Comment


    • adica si daca faci poze de dedesubt tot seatu arata mai bine...sub masina..unde e scutu, evacuarea, intelegi tu
      vitriol zice bine, da divizia de saracie a VW nu inseamna ca e la acelasi nivel cu cea de la Renault...da din toata gama lor Seat e cea mai low...asa si dacia are loganu de cupa - desi nu e buna comparatia, ca seat cupra e street legal - ziceam de concept , nu neaparat asemanari directe...ce e clar e ca daca loganu nu si ar fi facut treaba in sectiunea lui nu s ar fi vandut, ca daca ne luam dupa neajunsuri sunt muuullllteee, incepand cu tabla, care ar trebui sa nu se strambe daca apesi cu carpa pe ea, cum am patit azi cand o spalam
      sigpic

      Comment


      • asa e,hai sa fim corecti,tabla lasa de dorit...stabilitate lipsa,motorizari vechi(ma refer la 1.4,1.6 8v si chiar 1.5 dci 65/70 cp)interior modest!exceleaza la fiabilitate si spatiu,dar asta nu inseamna ca este "masal car" ...astea sunt si sunt ale noastre

        Comment


        • Si Skoda ce divizie e? De lux? Seatul in cel mai rau caz e din esalonul 2 dar nu-i ruda cea mai saraca din grup.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • vaai...deci nu skoda!pentru mine cea mai buna masina raport pret/calitate este skoda octavia!chiar in seara asta ma uitam la preturile skoda....este super masina,plus ca superbul este o masina care nu poate fi catalogata drept low-cost sau divizia de "saracie" a cuiva!

            Comment


            • si uite cum se ajunge din nou sa o dam in comparatii intre masini total diferite. eu cand am cumparat masina in 2005 am dat pe ea 6400, si exista si la 5700, un seat de 1.4 costa 12800 euro (de pe site). nu vise pare ca diferenta e din cauza pretului? mie unu mi se pare foarte mult. decat sa dai aproape 13 000 pentru o masina lesinata mai bine iti iei o skoda octavia tsi 1.4 (si mai ramane 1000 de euro de benzina) sau alte marci la un pret mult mai bun.

              Comment


              • Originally posted by xxxgeoxxx View Post
                sa zicem ca ar lua leonu loganu..........dar daca vrei sa zici ca la restu capitolelor exceleaza, nu sunt de acord........
                Spuneam tocmai invers, adica nu numai 0-100 face dintr-o masina sa fie buna sau nu.
                Tocmai la restu' capitolelor Leonu exceleaza in fata Loganului.
                Daca spui ca nu e asa, sorry, ori n-ai ochi, ori simturile sunt cu probleme, ori e intentionat/voit sa fie Loganu mai bun )))

                PS: uite un alt exemplu, Focus 1.6 care scoate suta cu o secunda mai mult decat 1.6 mpi Logan, da-le drumu in trafic sa vezi cine pe cine face pipi.
                Nu mai vorbim de celelalte aspecte de ordin estetic.

                Comment


                • Stati ca nu inteleg !
                  Cumva Skoda este o marca de masina ?

                  Comment


                  • Am vazut multe pe strazi, eu cred ca este.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • @Octavian: am simturile foarte bine dezvoltate :p
                      ideea era ca in concordanta cu exteriorul , leonu e penibil in interior...parere complet personala...daca iti place foarte bine, mie unu nu mi place...n-are rost sa dezbatem gusturi...eu sunt fan logan pentru ca masina asta m a dus toata facultatea si probabil inca ani de acu incolo...fiecare cum crede...am incheiat aici
                      sigpic

                      Comment


                      • Si eu sunt fan Logan pt ca m-a dus si ma duce OK.
                        Dar niste lucruri evidente, trebuie recunoscute.
                        Desigur, gusturile nu se discuta.

                        Comment


                        • Originally posted by cri307 View Post
                          Stati ca nu inteleg !
                          Cumva Skoda este o marca de masina ?


                          Nu,dacia este marca consacrata!!!!...dumnezeule,ca imi vad ochii

                          Comment


                          • Pana la urma la ce masina te-ai hotarat? Sau ne mai invartim putin in jurul cozii pana ajungem toti la concluzia ca Loganul este strict ieftin, fiabil si incapator, in rest cucu.

                            Comment


                            • in resst cucu cum zice cezar. degeaba ne dam dupa stalpi de inalta tensiune ca tot la logan ajungem

                              Comment


                              • Masina a inceput sa fie veche, are deja 6 ani de la aparitie. Iar o masina low-cost cu 6 ani in carca, nu-i tot aia cu una premium avand aceeasi varsta.
                                In fine, fiecare are doza lui de psihoza: aude, crede si vede ceva, ce altii nu o fac.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google