Logan Nou Vs Passat Sau Golf 5 Sh?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Cand m-am referit la comparatie, am zis ca as prefera oricand o masina noua, fie ea si din clasa inferioara. Nu ma intereseaza climatronicul asa mult, mai bine prefer sa stiu ca am 5 ani garantie si ca nu am niciun stres ca trebuie sa bag bani in piese, decat sa am niste optionale care nu sunt indispensabile. Are a\c e ok din partea mea. Nu ma doare mana sa umblu eu sa il reglez.
    zoom-zoom

    Comment


    • #47
      Pai nici pe mine nu ma intereseaza, climatronicul.
      Am gasit acuma pe un site un PASSAT 1.6 102CP, 2006, cu 43.000km la 8000euro. Arata beton.
      Dar tot o masina noua o sa aleg. Caci un Logan 1.2 Preferance +vopsea metalizata +proiectoare de ceata +airbag-uri laterale , cu 3 tichete, il scot la 5100euro ,si o reducere de la dealer, l-as scoate la 4900euro. Inscrierea cat costa la 1.6, dar la 1.2 ? Si ce rol are ,,COMANDA RECICLARE AER la Preferance ?
      MS.

      Comment


      • #48
        Poate sa aduca aer de afara sau sa-l recirculeze pe cel din habitaclu
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #49
          Originally posted by laur_cos View Post
          ..........mai bine prefer sa stiu ca am 5 ani garantie si ca nu am niciun stres ca trebuie sa bag bani in piese, decat sa am niste optionale care nu sunt indispensabile. Are a\c e ok din partea mea. Nu ma doare mana sa umblu eu sa il reglez.
          5 ani garantie la ce? Ca nu e cap-coada.
          In fine, n-are rost cu detaliile , garantia e garantie, asta linisteste pe noi. Nu conteaza ca daca pica un telescop sau un disc de frana NU ti-l schimba pe garantie (ca ala nu pica in juma de an).

          Optionale/accesorii care nu sunt indispensabile. Pai in rationamentul asta e suficient un volan si trei pedale - numai sa fie noi - si totul e OK...nu mai conteaza ca pe orice pui ochii, nu prea poti/n-are rost sa faci comparatie cu utilajul romanesc. Defapt detaliile nici nu conteaza, nou sa fie si e bun orice rahat.

          Eu raman la alegerea mea: cu banu la buzunar, mi-as lua un SH - nu neaparat Golf, poate un Focus.
          Uite ce se poate lua pe vremurile astea cu 6000-6500 Euro, 1.6 benzinar 115 cp cu max 50000 km la bord.
          Attached Files

          Comment


          • #50
            De pe ce adresa ??
            Dar eu nu sunt atras de Ford (nu gasesc nimic la el)
            Mie imi place Golf 5 sau Passat.
            Bine imi place si Audi cu motor V10 dar de unde atatea ....
            Cum pot sa adaug poze, dau la insereaza imagine sau la insereaza link ?

            Comment


            • #51
              Dai la ferestra normala "Go Advanced" si ai "Gestiunea atasamentelor". De acolo te descurci.
              la Focusul ala merg niste jante din alea de la modelul nou.
              Focusul se conduce mult mai placut ca Golful, iar la 115 CP ambele, ramai tu cu Golful in urma mea.
              Atat ca Golful pare mai de incredere si ai un pic de spatiu in plus inauntru.
              Last edited by mr.K; 24 June 2010, 11:49.

              Comment


              • #52
                Uitati-va la astea, si ziceti-mi si mie o parere despre ele:
                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                Acuma sa nu ziceti ca fac reclama.

                Am uitat acesta.
                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                Last edited by CSH; 24 June 2010, 12:25. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #53
                  A 3-a e identica cu a 4-a. Passatul are suspect de putin km, chiar de e pe benzina.
                  Daca vrei Golf, nu lua 1.4 chiar de sunt si cu peste 100CP, e destul de lenesa la turatiile mici.
                  Preturile sunt bune, dar masina trebuie musai verificata complet sa fii cat de cat impacat ca nu dai banii in vant. Verifica cu acte daca e schimbata distributia si la cati km, ca e scumpa. La masinile sub 2000 cc e pe curea cu mici exceptii, asa ca se schimba mai des.

                  Comment


                  • #54
                    1.4 de 105 cai nu exista. Exista numai 1.4 80 sau in varianta mai veche de 75. Ala e ori 1.6 de 102, ori 1.4.
                    Cel de 1.6 si 102 cai se misca mai prost ca un 1.6 90 de la Logan.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by cris_iasi View Post
                      A 3-a e identica cu a 4-a. Passatul are suspect de putin km, chiar de e pe benzina.
                      .......................
                      Ce drac e suspect la o masina (benzinar) din 2006 cu 73000 km la bord?
                      Cred ca suntem obisnuiti sa vedem o carca de km la astea straineze.

                      Oricum...uita-l repede pe Passatu' ala 1.6 benzinar 105 cp.

                      Comment


                      • #56
                        Pai am eu 70.000 si nu folosesc masina prea mult, ca circul cu cele de la munca. Ala care a dat banii pe Passat nu o fi avut bani de benzina? Nu se vede cat de obosita pare masina? De la 73.000 ? Poate ma insel eu. Dar pentru mine e suspecta.
                        Oricum, e o masina cu putin CP la cat e de grea.

                        Comment


                        • #57
                          se vede clar ca astea sunt masini de fraierica cu pedale d aia..n au bani sa treaca strada da au luat passat de la nemti ca sa fie smecheri...ditamai tancu cu motor de 1.6, versiunea de saracie....si ca regula:oriunde scrie impecabil, e clar ca sunt bube
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Mai rau. Passatul e inmatriculat in Romania de nou, asa zice la origine. Deci a fost al dealer si a zis cati bani are si i-a dat exemplarul. Nici de jante n-a avut bani in plus decat alea ordinare si tu vrei motor adecvat?
                            Acum nu mi se mai pare suspect care putin km, e din aia cu telefon de 500 de euro care dau bip.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Cezar View Post
                              ...............................................
                              Cel de 1.6 si 102 cai se misca mai prost ca un 1.6 90 de la Logan.
                              Aici te contrazic. Chiar daca e mai slab cu o secunda la timpul de la 0-100 km/h, iti garantez ca pe reprize nici nu sta de vorba cu 1.6 16v de la logan, nu mai zic de 1.6 MPI.
                              Am un prieten care a avut Golf 4 1.6, 102 cp si a zis ca nu-i place ca are consmul "prea mare", dar ii placea cum "fuge". L-a schimbat pe un Golf 5 TDI, 105 cp si ii consuma cu 2 litri mai putin. 1.6-le lua 10-11 l in oras, iar tdi-ul ia 8-9 l.
                              Am condus vreo 5000 km masina aia (1.6) si iti zic ca e preferatul meu de la VW.

                              L.E. 1.6, 102 cp, a fost pe Golf 4, golf 5, si acum pe golf 6, in aceiasi formula. Inca se cauta pentru e foarte fiabil.
                              Last edited by vitriol; 24 June 2010, 13:31.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • #60
                                Daca alegi motor de 1.2 sa nu ramai uimit de consum(stiu pt. ca am avut parte dar nu de Logan)... parerea mea pt. acea diferenta de bani mai bine 1.4.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google