Logan 1.6 16v vs Opel Astra II 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @razvyy21: nu stau acum sa caut ca mi-e lene dau cateva exemple:preturile la logan sunt luate de la @andrei dintr-un post cu piese auto:
    -TOBA: Logan:550RON -> Astra:320RON
    -Amortizor: Logan:240RON -> Astra: 180RON
    -Curea de distributie: Logan:100ROn ->Astra:105 RON
    -Bara fata: Astra:150RON ->Logan:350RON pentru MCV si 400 si ceva de RON pentru berlina.LOL.Ma opresc aici
    sigpic

    Comment


    • Nici macar preturile la revizii nu sunt mai mari ca la Logan .... Se stie ca pretul pieselor franceze este mai mare in general ...

      Comment


      • @Razzvan: ai perfecta dreptate.Masinile frantuzesti au cele mai scumpe piese de pe piata.Sau am impresia ca Ford-urile le au cele mai scumpe nu stiu exact..Te salut.
        sigpic

        Comment


        • La Ford tdci s-ar putea sa fie mai scumpe.La fel de nashpa ca la Renault.In nu mai stiu mai stiu ce revista era un test cu un Focus la care se duse un injector pe la 10000 si il schimbara la 16000 dupa care facea figuri mp3 playeru .Am vazut Opel Astra Caravan cu calc dus destul de repede.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • O bara de Opel numai 150 de lei..? Mai las-o...
            Si aia de mcv e mai ieftina decat de berlina, o fi asa nu zic. :|

            Comment


            • Motoarele diesel de la Ford au mari probleme cu injectoarele.....

              Comment


              • Am cumparat 3 tigai de noi si la fiecare a fost dupa noroc(loterie).Adevarat toate Dacia.Loganul,la 6500 km am schimbat o garnitura la carcasa termostat pe garantie ,celelalte .. Au fost doi papuci diesel si pana la 60000km nu prea in afara de consumabile(placute).unb papuc are 145000 si se duse pompa (da face figuri de pe la 70 mii )si unu are 80 mii da in afara de un simering cutie si unul pe puntea spate dreapta plus pivoti (4x4)ca am facut destul off road cu el ...avem si un Peugeot boxer in familie dar e off topic: cate belele a avut de pe la 50000km.....
                Bafta!
                Last edited by margelatu; 13 September 2008, 20:51.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • @Octavian: preturile de la Logan le-am luat de la un post facut de @andrei.Cred ca sunt bine puse preturile.La Opel preturile sunt corecte.Din cate stiu eu.Oricum e mai ieftin decat la Logan.
                  sigpic

                  Comment


                  • Nu vreau sa para reclama insa il invit pe Pacco sa citeasca pe urmatorul link:

                    Vezi vreo revizie din 2008 sub 6 milioane pe acolo? La logan ca al tau de 1.4 nu te duce mai mult de 3 milioane, asta in cel mai rau caz. .La logan nici macar la diesel nu ajunge la 6-7 milioane cat e la opel astra classic intr-o reprezentanta. Nu compara preturile de la Renault cu cele de la Dacia. O ora de manopera la Renault nu e egala cu o ora de manopera de la Dacia.
                    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                    Comment


                    • )) 3 milioane frate ai nimerit-o.Stii de ce?Pentru ca saptamana asta ma duc cu ea la revizie si iti voi spune cat m-a costat.Cum frate nici macar 6-7 milioane.Nu cred asa ceva.Vedem cat ma va duce pe mine revizia la 15.000.Vezi ca piesele de la Dacia scrie Renault pe ele ).
                      PS:Nu merge site-ul.
                      sigpic

                      Comment


                      • De mentionat ca sunt si piese patentate....Deci sa nu comparati pretul pieselor originale de la dacia cu cel al pieselor patentate sau SH de la alta masina, cum frecvent se intampla
                        ...de doi lei :p

                        Comment


                        • Originally posted by Razzvan View Post
                          Motoarele diesel de la Ford au mari probleme cu injectoarele.....
                          Poate la autoturisme, ca la Transit te contrazic.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • Pana la 140-145 ii dau fum la Classic 1.4 90 cp, dupa care vine din spate smecheru'...Aerodinamica si puterea ...

                            Comment


                            • @pacco: revizia de 15000 mai mult de 350 ron nu te va costa. In conditiile in care ti se va imputa uleiul cu 41.4 ron L ( fara tva).
                              PS: pune mana de citeste , si asculta sfaturile celorlalti.
                              In ceea ce priveste astra classic: o masina la fel de invechita precum Loganul, in rest inca dainuie mitul super-masinii nemtesti.
                              Toate cele bune.

                              Comment


                              • Cum sa fie 40 de lei litra de oloi (DaciaOil)?? Si asta fara TVA.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google