Logan vs Renault Clio Symbol

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Clio e urat cu spume si in interior stai inghesuit k in matiz!)

    Comment


    • #62
      Acu, stabilitatea asta nu tine si de anvelope? Eu nu sunt foarte multumit de Kromoranu care este pe logan, mai ales daca e umed pe jos. Depinde cred si de asfaltu de pe sosele, ca uneori am impresia ca are aderenta mai buna alteori mai slaba.
      In schimb sunt multumit de cum arata pneurile pe fata dupa 55.000 km

      Ca sa zic si despre clio ceva: mi-a ajuns sa vad ca stau cu capul plecat in spate ca nu incapeam, m-am gandit instant cum ar fi sa faci un drum de 6 ore stand in spate, si deja era aiurea, asa ca Loganu e opera de arta pe langa clio (la capitolul confort). Just my opinion
      Don't touch! Never ever steal
      Unless you're in for the kill

      Comment


      • #63
        Un var de-al meu si-a luat Clio in perioada in care mi-a venit si mie actualul logan de la firma. Pana sa ne intalnim m-a tot intrebat de ce nu am luat Clio pt ca totusi e renault si nu si-au bagat romanii mana in ea.

        Am facut schimb de masini pentru o tura iar el s-a intors negru de suparare ca a dat 13.000 pe clio-ul lui si are loc ca in tico iar eu 9000 (ceva de genul) pe logan si spatiul din interior e foarte generos. Am condus si eu Clio si intr-adevar stai mult mai inghesuit decat in golan.

        La viteza, pt ca el are ceva caluti in +, pe loc drept ma lua dar in rest nu era mare diferenta. SAcum e cam stresat de cand i-am zis ca trebuie sa vina asta de 85CP )

        Comment


        • #64
          De la Clio era bine sa puna motorasul de 1,4 16V pe Logan.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #65
            Originally posted by Rocri
            De la Clio era bine sa puna motorasul de 1,4 16V pe Logan.
            daca il puneau pe asta 1.4 16v cu 90CP motorul de 1.6 8v MPI nu isi mai avea rostul )

            Comment


            • #66
              Exact, chiar asta am vrut sa completez dar m-am luat cu altele si au trecut cele 5 min. Si personal spun ca nu ma deranja daca aveam 1,4 16V in loc de 1,6 8V desi cred ca intretinerea era un picut mai scumpa.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #67
                Chestia cu masina ''urata'' e foarte relativa.
                Daca mie nu imiplace sau imi place renault symbol , asta nu inseamna ca lui X trebuie sa ii placa sau sa nu ii placa. Ce vreau sa spun este ca fiecare masina are admiratorii si contestatarii ei ( ma refer la aspect )
                Mie sincer nici o masina nu mi se pare ''urata''
                Ca unele ma atrag mai mult si altele mai putin, asta este, dar nu pot sa zic...masina aia e urata. Daca symbolul e asa urat, cei care l-au cumparat de ce l-au cumparat? Pentru a avea o masina urata? Nu cred.
                Daca tuturor ne-ar placea exact acelasi lucru ( excludem Angelina Jolie sau jessica alba ) ce ar fi? Asa este un pic ( mai mult ) de diversitate.....ai de unde alege , simti ca iti place ceva si altceva nu.
                Nu stiu daca ma intelegeti. Ceea ce vreau sa spun e ca daca am pune 1000 de oameni oarecare sa aleaga doar din prisma aspectului intre logan si symbol.....garantez ca nu va iesi un scor de 1000 - 0 , nici pentru logan , nici pentru symbol.
                Va iesi un plus sau un minus pentru una din masini, dar acest lucru nu va reflecta ca una sau alta sunt urate. Gusturile nu se discuta ( desi era o completare.....neonoranta pe aci..se face ceva in ele :P )
                Asa ca fiecare alege/cumpara ce il intereseaza ce il atrage ce il multumeste: symbol sau logan. nu?
                Symbolul e masina ok pentru cine o are, loganul e masina ok pentru cine o are.
                Eu asa gandesc.

                Comment


                • #68
                  @razvan_rm2003, ai si tu dreptate dar tinand cont ca suntem pe un forum si ca numele topicului e logan vs symbol, cred ca tocmai asta e si idee... daca mie mi se pare urata, asta zic...tie frumoasa, asta e parerea ta pe care restul tre s-o respecte... si tot asa.

                  Comment


                  • #69
                    logan.....si mai ales clio symbol is MADE IN TURKEY )
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Duminica mi-am belit genunchiul pe bancheta din spate a unui symbol de 1 an in tetiera scaunului din fata care aproape ca iesea prin tapiterie. La ambele scaune. Nu e normal si omu care e var cu mine, mi-a zis ca nu le-a facut nimic

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by dorutz
                        logan.....si mai ales clio symbol is MADE IN TURKEY )
                        ori n-am inteles eu bine, ori loganu' tau e facut in turcia clio symbol, da e turcesc. si megane bicorp e tot turcesc...pt mine clio e mic si gata. la banii care i-am avut, loganu' era singura masina noua cu dotari cat de cat si era cea mai buna varianta.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #72
                          Logan e mult mai avantajoasa , daca nu iti doresti sa te injure pasagerii din spate cand isi luxeaza gatlejurile stand cu capetele infipte in plafon.
                          D.A.C.IA [\___\===V===/___/]

                          Comment


                          • #73
                            curand un filmuletz cu un 16v vs clio .....trebuie descarcat......

                            gata am rezolvat....16v.... ...va da-ti voi seama care e...
                            Last edited by andrei; 28 November 2007, 15:30.
                            JUST ME.....30-rdd......

                            Comment


                            • #74
                              Aseara am vazut un clio care avea aripa dreapta fata rupta(nu indoita sau infundata),cred ca au aripile din fibra de sticla sau nu stiu ce carton(cam in genul Trabantului).N-am putut sa-l fotografiez,era seara si eram si in trafic.Ce se intampla?Astia nu fac Clio din tabla?Era un clio symbol si parca era de la o firma comerciala.
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • #75
                                Aripile la Clio, Megane, etc sunt din plastic, o solutie mult mai buna din punctul meu de vedere..
                                Last edited by Marius; 13 December 2007, 10:02.
                                numar secundele

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google