Logan vs Renault Clio Symbol

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sp!ke View Post
    OnTopic
    Nu mi-as lua Symbol nici daca mi l-ar da degeaba (sau l-as lua si l-as vinde imediat!)... e oribila masina! e opinia mea si va rog s-o respectati! In plus Loganul e un pui de Megan, asa ca e mai bun decat Symbolul.
    sorry, spike!, dar loganul e bazat pe platforma "B" de la renault ("J" la nissan) si e chiar pui de clio/micra. cutia loganului e de megane1 sau laguna1, in rest e bazat pe clio (care intr-adevar a imprumutat la un moment dat rotile fata, cutia si motorul megane-ului), dar oficial "B" e platforma de baza pe care s-a facut loganu'.
    in schimb, la prima parte a postului tau, subscriu cu draga inima !
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Nu m-am referit la chestii de proiectare sau mai stiu eu ce alte dedesubturi ale constructiei masinii ci doar la faptul ca pe masina mea motorul si cutia de viteze sunt de Megane...

      Comment


      • La spalatorie un Symbol rosu si un Logan albastru(al meu) unul langa celalalt. Stan si Bran.Mi-e mai mult i-mi placea Loganul(probabil celuilalt ii placea Symbolul mai mult).
        Off topic: am auzit la cineva ca lotul de Logane cu probleme de vopsea nu ar fi chiar problema nationala mai degraba a fost o problema Renault. In sensul ca in aceeasi perioada si un lot de Megane-uri au avut aceeasi problema.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • symbol e masina de doua persoane. bancheta din spate e doar de umplutura, sau de carat copii. un adult nu poate sta confortabil pe bancheta din spate la un symbol 9zic din experienta si am doar 1.70)

          Symbol e buna ca masina de oras, dar nu e o masina de familie, e prea mica

          Comment


          • Mica si scumpa si naspa... Clasamentul dupa mine e clio, logan, megane... Loganul e de la distanta mai bun ca nasparlitura scumpa de clio... Basca de asta cunosc pe cineva care a dat 13.000 pe un clio 3 (deci nu symbol...aia hatchback) cand putea sa mai puna 500-1000 si isi lua megane , sau dadea 10550 pe un prestige si ii ramaneau si bani... Asta e..gusturile nu se discuta...dar orice masina isi are prostul cumparatorul lui...
            Parerea mea...

            Comment


            • Am un coleg la munca si mi a povestit doua cazuri inedite:
              1 --- fratele lui are un clio si mergand linistit pe o straduta a iesit un caine in fuga din curte(saint bernand sper ca am scris bine) la lovit in aripa si ia facut-o bucati, cand sa dus la politie au lesinat aia de ras.
              2 --- un amic de al lui are un clio si sta la curte ... intr o dimineata cand a iesit din casa prin curte a vazut ca o aripa o avea franjuri ... efectiv cainele ia ros aripa
              Nici mie nu imi place cum arata clio, simbol ect mi se par urate rau, luneta aia cocosata e degeaba(imi lasa impresia ca e masina stramba).
              sigpic
              Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

              Comment


              • mie mi se pare o masina oribila clio symbol nu imi place

                Comment


                • I-a trecut demult vremea. Ma intreb...mai sunt persoane care-si cumpara un Simbol nou?

                  Comment


                  • Ohooooo...sunt o groaza.... din aia non-dacia...si n-au bani sa treaca strada dar vor non-dacia...

                    Comment


                    • Da neamurile lui nevasta-mea. Si se si lauda (neamurile nu nevasta).
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Sa nu mai zic cata lumea ia Symbol dar nu ia si ABS sau airbag pasager, ca nu mai au bani.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Hm...nu le comentez judecata, dar totusi...ce au in cap?

                          Comment


                          • au in cap un singur lucru: nu e dacie... ei "e jmekeri", nu ca toti taranii cu logan...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • @gabyalex:Clio e mult mai instabila ca Loganu..finisarea interioara la fel de frantuzeasca..vizibilitate spate mult mai redusa.cei din spate stau inghesuiti
                              Ce ma amuza extrem de tare e bordul de la noul Clio Symbol..pt motorizare 1.4..gradare pana la 260 si cadrane albe..lol)
                              In schimb imi place mai mult exteriorul(mai exact botul).
                              Tin sa precizez k am logan

                              Comment


                              • @csebalyn....subscriu.....Taranu de oras e cel mai prost animal;)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google