Logan vs Renault Clio Symbol

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Eu spun asa: decat un Symbol, mai bine un Logan, la orice ora (spatiu, pret, etc).
    Daca discutam de Megane, normal , ramane Megane (daca am bani), dar cum nu discutam aici decat de Symbol sau Logan, clar Logan.

    Comment


    • #77
      Hai sa va zic si eu parerea mea.
      In primul rand atat clio cat si loganul sint niste carute ieftine.
      Dar acum 2 ani a trebuit sa fac o alegere ...
      Am cumparat LOGAN.
      O sa va zic si de ce.
      Design nou, simplist si totusi bine conturat.
      Spatiu interior mult mai mare de cat la clio.
      Ieftin de intretinut.
      Ieftin la achizitie ca masina noua.
      Dotari pe masura pretului de achizitie.

      Din punct de vedere conceptual Clio este parintele Loganului.
      Asta nu inseamna ca este mai bun.
      Eu spun sincer ca Loganul are mai multe plusuri fata de Clio, si daca stau bine sa ma gandesc Loganul beneficiaza de experienta lui Clio si nu mai are atatea probleme.
      La general Loganul este un progres fata de Clio.
      Ca design Clio sta mai bine, e echipat cu comenzi pe volan ... si alte amanunte mai putin importante.
      Loganul este mai simplist, mai butucanos, dar are celelalte avantaje.
      Raporturile de putere si + de cai putere nu sint argumente, pt. ca difera nivelul de motorizare.
      Nu regret nici o clipa ca am luat Logan.
      Oricum va urez multi km fara probleme, si sa cintariti bine tot ce aveti nevoie cand va cumparati o masina.



      sigpicAmbition 1,5 Dci 85CP stock
      :I::N::S::A::N::E: :D::R::I::V::E::R: power by unEL :mafia2:

      Comment


      • #78
        Rdd-ule nu se pune linuta postata de tine. Loganu din filmulet e mai nou decat clio, nu e invatat sa traga, iar soferul cliolui e mult mai experimentat decat soferul loganului. Plus ca symbolu avea cauciurile calde, deci o aderenta mai buna.
        MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

        Comment


        • #79
          Originally posted by gxg
          Rdd-ule nu se pune linuta postata de tine. Loganu din filmulet e mai nou decat clio, nu e invatat sa traga, iar soferul cliolui e mult mai experimentat decat soferul loganului. Plus ca symbolu avea cauciurile calde, deci o aderenta mai buna.
          pai de ce sa nu se puna....ca asta era si ideea eu nu aveam masina incalzita....el da.....si teoretic ar trebui sa ma faca mai ales cu experienta lui....dar ...nu ma facut ....asa ca o pun ca un plus la mine....
          JUST ME.....30-rdd......

          Comment


          • #80
            Originally posted by Marius
            Aripile la Clio, Megane, etc sunt din plastic, o solutie mult mai buna din punctul meu de vedere..
            Ma gandesc ca la o aripa de tabla mai ai ce-i face,dar la una de plastic daca a crapat...numai sa fie un plastic mai moale desi nu cred,dupa cum arata arata aripa pe care am vazut-o eu.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #81
              Aripa nu e din plastic simplu sau subtire, e fibra de plastic, adica un plastic mai gros si presat la cald.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #82
                Cu armatura textila...

                Comment


                • #83
                  Originally posted by Sp!ke
                  Cu armatura textila...
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #84
                    da, adica nu-i simplu plastic presat, ca n-ar tine. are un soi de panza intre straturile de plastic, ceva in genul betonului armat sau al geamurilor cu folie de plastic in mijloc, numa ca aici e vorba de plastic armat cu panza...
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #85
                      aripile de clio sunt ok m-am pus eu pe aripa unuia si m-am speriat cand am vazut ca sa infundat dar si-a revenit imediat...
                      aripile astea stiu ca se pun pentru protectia pietonilor , nu???

                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Cum naiba sa protejeze plasticul pietonii? Daca te-ar lovi o masina de plastic si plasticul s-ar sparge... cum crezi ca te-ai simti? Iti spun eu... foarte injunghiat!

                        Comment


                        • #87
                          pai da dar nu se sparge teoretic

                          sigpic

                          Comment


                          • #88
                            Dar cum se sparge?
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #89
                              Un coleg a incercat iarna trecuta sa curete gheata de pe aripa(a batut cu manerul racletei) si s-a ales ciu o aripa franjuri S-a spart! E destul de casanta!

                              Comment


                              • #90
                                Deci iarna ai pus-o...Nu cred ca s-au gandit decat cum sa scoata masina mai ieftin.Tehnologie Trabant...Maine ,poimaine o sa auzim de Clio in 3 pistoane )
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google