Logan vs Renault Clio Symbol

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si bine faci ca ai logan
    sigpic
    Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

    Comment


    • offtopic:da bine fac k am logan..insa ce imi pare rau este k nu mi-am luat prestige si acum plang dupa

      Comment


      • Rau ai facut ca nu ai luat prestige(benzinar banuiesc)
        sigpic
        Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

        Comment


        • Originally posted by Octavian___28 View Post
          Hm...nu le comentez judecata, dar totusi...ce au in cap?
          Pe botul masinii e sigla Renault si altceva nu mai conteza...

          Comment


          • Da! Am mai auzit asta, citez: ''da bre, da' ie Reno...''.
            Pai si ce motor ai pe el? ''E diesel ORIGINAL!''....no coment.

            Comment


            • Exact asta cred k e scopul comercializarii Symbolului...pt romanii ingalati care prefera sigla renault..k deh dacia suna urat(am mai vazut specimene care isi pun autocolant peste sigla dacia)
              @tezeu..Benzinar evident

              Comment


              • Originally posted by Sp!ke View Post
                Pe botul masinii e sigla Renault
                Si unii din ei se lauda ca au Symbol si ca e facut in Franta. Ce sa mai zic...
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • in franta lu' mohamed ?
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • In necunostinta de cauza, mai bine in ''franta lu' mohamed'' decat in RO lui nea Vasile de la Mioveni...asta e.

                    Comment


                    • Ce ma amuza chestia cu franta/spania/turcia....Sa vezi ce dispute apar din cauza asta... Ca a lui e mai originala decat originalul si ca e cu ctc mai ctc decat ctc-ul

                      Sigla reno are si brutus

                      E maaaaare gradina logan ..da' s-o vezi pe aia reno

                      Comment


                      • Originally posted by dantes View Post
                        Ce ma amuza chestia cu franta/spania/turcia....
                        Si pe mine la fel. Toti zic ca masina lor ba e facuta in Franta, ba in Spania, nici unul nu recunoaste ca e facuta in Turcaletia...
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • hmm ...

                          Mai, nu stiu ce sa zic ...da' la capitolul asta va inselati ...renaultu va fi oricand superior loganului ...cel putin in urmatorii ani deoarece un brand bun nu da ce e mai tare altuia ca sa ii scada vanzarile ..si ce sa zic am un symbol nou noutz ...rosu metalizat si are dotari mult superioare loganului ...ce sa mai zic ca e foarte rapid mai ales ca e diesel ...un pic instabil ...si la confort nui asa spatios ...dar nu itzi zdrangane toate pe el ca la logan si nu e ruginit ca si cum e un logan cand ti-l aduce din fabrica...sau cum ruginesc unele dupa un an ...caroseria e varza nu il mai laudati ...pana si la balamale e penal ...sau la stopuri faruri etc ...cand vad si eu la logan butonu ce deschide portbagaju in sigla montat de fabrica mai povestim ...si nu is detalii minore ca astea fac masina ca-lumea ...sa nu mai zic de cauciucuri ...si alte chestii...la logan is romanesti ...recunosc ...ca e turcesc da eu zic ca e cu piese frantuzesti ...sau tot ce cump voi facut din china de nush ce firma ar fi tare....in fine ...cine nu are unu sa nu comenteze ...loganu e pt aia ce nu au cap ...sau dacia porci ...sa incapa mult si bine ...ca sa care romanu ...am fost cu multe loganuri la viata mea ...da niciunu nu se compara la motor dotari caroserie si finisari cu symbolu mai ales cu asta nou ...in plus renaultu are mai nou si reduceri la modele si loganu nu prea ...
                          Last edited by Seba; 5 May 2008, 11:05.

                          Comment


                          • @danyelush- Logan e o masina foarte buna pentru pretul asta! Tata n-are afaceri si n-am reusit sa iau decat unul SH prin imprumut la banca, dar am cautat sa aiba dotari cat se poate...
                            Revenind la Clio, o fi super, ma rog, dar in spate abia stau inghesuiti 3 insi si aia nu prea inalti ca le iese capul prin...tavan. Masini de fitze o fi puzderie, dar dupa mine Logan e masina de tavaleala, dar si de familie. P.S.Si cine zice, ala e...
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • ) mai gusi ma faci sa rad serios...o sa vezi cat e de buna cand iti da rugina pe ea ...chiar veneam cu un tip din cj ...cu un agent ce are logan ...si avea 30 mii de km si rugina pe pavilion ...te intreb nu ti-ai da lame sa ai o masina ruginita dupa un an ? ...se repara nu zic ...da totusi ...si mai am un vecin care are logan de 2 ani ....m-am dus cu el la lucru ...si ii drept ca atunci cand era noua mai era ceva ..da acuma suna ca dracu in interior ...si am zis de spatiu ...loganu intrece multe masini chiar si un passat daca e pana acol ...da in rest e un gunoi ...cel putin astea facute pt romani ...sugerez una pt export e mai calumea facuta ...respect

                              Si chiar imi place cum arata loganu ala papuc ...e reusit ...da nu stiu cum sta cu caroseria ...oricum romanii is pasta la caroserii ...cauciucuri ....aspect interior...fura si ei de unde pot...oricum renaultu ii superior ...orice ati zice ...si bolidu meu nervos are 5l% consum ...si fuge de nu te tii cu logan pe benzina dupa el ...si repet e inca in rodaj ...zicea ala de la firma ..."nu te speria daca consuma 10% cat e in rodaj"....da nu o fo cazu ...
                              Last edited by Seba; 5 May 2008, 11:09.

                              Comment


                              • Am avut ocazia sa conduc un Clio Symbol acum o saptamana...ce sa zic?Era un DCI....ce-l mai puturos diesel pe care am avut ocazia sa-l conduc!Cu tot respectul pt. cei care lauda masina asta...inseamna ca au condus doar trotinete inainte!Nu zic ca Logan e de laudat...dar macar platesti pretul corect...pe cand la Symbol...ma abtin!Lasati-o mai moale la faza "zdrangane" plasticele in interior ca si la masini de peste 15.000 euro face la fel daca e!In afara de faptul ca are sigla Renault nu vad nimic superior...si am o intrebare!Ce dotari superioare are Symbolul????Si la ce pret???
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google