Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by alexgrasu View Post
    @PCH: Din ce spui tu acolo reiese ca Fordul tau e masina suprema. Eu inteleg ca esti entuziasmat ca l-ai achizitonat de curand si ti se pare un mare pas inainte, dar mi se pare ca exagerezi cu laudele. Da, e mai confortabil ca Loganul, sta mai bine pe drum, arata mai bine, dar nu-i vreun Rolls Royce. E tot o masina ieftina care-si face foarte bine treaba la fel ca si Loganul. Nu te supara pe mine, dar ma intreb ce postai daca iti cumparai vreun Maybach :-?
    Eu nu laud deloc fordul, vad ca frustrarile devin maxime in randul multora. Si ca sa spun si asta, da, e UN MARE PAS inainte. E peste astra, si multe MASINI, loganul sa se compare cu altele...e o masina asamblata cu piese renault pe care le foloseau aia prin 95!

    Nu stiu cum dreacu, cand aduc eu argumente reiese ca e ford vreo scula. Nu am zis asta, pentru mine scula e 745 si atat. Doar ca vad realitatea...de ce sa dau la service dacia cat da unu la opel, ford, nissan?

    Comment


    • Mah,,din moment ce tu sustii ce au zis vecinii aia 2 ai tai,,trebuie si dovezi aduse. Deci pozeeeee la facturi...ca daca trag o linie si aduc 8500+2000 = 10500 de lei,,adica un logan ca al tau de cumparat.

      Comment


      • Loganul meu a costat 260 de milioane! Cash, banu jos. Asa cum e si fordul!

        Comment


        • Mariane, ai vazut cum arata un deviz de CASCO? Iti explic eu:

          "Schimbat X/ Reparat X/ Strans piulita X/ Desfacut piulita X" Gandeste-te ca la fiecare operatiune, chiar daca flatuleaza mecanicul, o pune si pe aia. Asa lucreaza orice reprezentanta cand e vorba de CASCO. Taxeaza ORICE. Eu am avut deviz de 7000 de lei la reparat portiera stanga si aripa, vopsit, schimbat bara si un far si doua radiatoare, la Dacoserv.
          Sper ca postul asta sa fie luat ca atare, nu se face reclama (nici nu s-a facut dar deh, sunt spiritele incinse) la Ford.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Originally posted by PCH View Post
            Deviz pe casco....o sa ii cer factura sa ii fac poza! Sa va inchid gurile. Da tu cu masina de un pom sa vezi ce ieftin o sa fie....intreaba-l pe amicul pau ce deviz a avut la meridian sud cand a lovit loganul. Sunt curios.
            Originally posted by PCH View Post
            Da, cum sa nu! Ca aia stau de mine.....astept sa ma sune asta sa imi trimita poza.

            Cel mai bine sa ne spuna domnul eu4yas cat a avut deviz la meridian cand a lovit loganul. O sa te linistesti atunci
            Mai, tu nu stii ce e ala KIT DE DISTRIBUTIE, daca stiai nu mai veneai cu oferta de la ford. Termina.

            Devizul meu a fost scump din urmatoarele probleme:
            - aveam casco la generali deci erau sigur ca vor plati
            - baietii au bagat tot ce s-a putut
            - mai aveau sa-mi schimbe si scaunele


            Daca nu stii nu vorbi.

            P.S. Alex e al nu stiu catelea om care ti-a spus ca nu e vreun soi de Rolls. Termina-te! Eu cand am luat megane nu am trambitat pe toate threadurile ca dau flit.

            Fii pe pace, nu te mai agita!
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • De unde sa stie ca service-urile au manevra cu reprezentantul Casco ca ii da si aluia un Ciuc cu lamaie pentru a umfla acolo?? De unde? "Pune acolo, ca plateste asiguratorul"....cam asa se face treaba!

              Comment


              • PS: PAU, nu a trambitat nimeni, pana si thread-ul asta e facut de tine!
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Cat loganul tau SH,,nu cat a costat nou. Ce vreau sa iti mai spun si ti-am spus-o si in fata cand am avut ocazia:

                  Fordul tau este clar peste logan si ti-am si zis ca este o masina muuuult mai fiabila ca loganul,,,dar mai greu de intretinut. Ford mai scump,,,clar mai scumpe piesele si alte cele...Loganul mai low cost si de aici si intretinerea mai ieftina. Dar eu unul cand te vad ca vii cu devize umflate din gura unor vecini ma intreb de unde le scot.
                  Eu unul le-as spune in fata alora 2 ca sunt niste prosti amandoi de au dat atatia bani pe ce ai scris tu aici.

                  Deci inca ODATA,,,FORD PESTE LOGAN CLARRRRR.

                  Comment


                  • Hai ma dark ma ce naiba ma!
                    Ia vorbeste tu cu Cezar. A reusit sa-l scoata din sarite, jur.
                    9! 9! 9!
                    sigpic

                    Comment


                    • Lasa-l pe Cezar ca el vorbeste din stratosfera Pun pariu ca tot pe la Focus s-ar raporta, in bugetul de 7-8 mii oiro.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Originally posted by knx View Post
                        Exista pe Focus 3
                        '

                        1.6 Ti VCT 85 cai cred ca e cel mai cretin motor de care am auzit vreo data
                        de ce ar face cineva asa ceva ? de ceee ?

                        ati scris deja 8 pagini...nu sunteti normali

                        Comment


                        • Mariane, vad ca iti revii! Altii pe aici sunt de pe alta planeta, cred. Eu nu am spus niciodata ca Ford e sub logan ca pret, e imposibil! Doar ca raportul ala cred ca e mai bun. Preturile in reprezentantele Dacia-Renault sunt mari. Daca altii au frustrari e problema lor, sau nu pot intelege trei fraze. Opel iti bate la pret pe service la orice ora dacia-reno. Si nu am opel. Pe asta nu il mai iau in brate?

                          Comment


                          • @Dark

                            Atunci o sa fii subiectiv intotdeauna. Deci pe threadul de l-ai inchis jur ca l-a scos din sarite!

                            @Alessandro

                            Fii atent ca threadul tine sa stii .
                            9! 9! 9!
                            sigpic

                            Comment


                            • Tocmai, ca nu sunt subiectiv. Stiu foarte bine ce s-a scris acolo, eu l-am inchis.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Aşa e cu devizul pe casco. Logan lovit, airbaguri sărite, aripi, radiator doar deplasat, nu spart, alternator, UN lonjeron îndoit PUŢIN şi cică mai avea puţin şi era daună totală în condiţiile în care maşina mergea pe roţile ei liniştită fără probleme. Nu mai ştiu cât a fost devizul, parcă 18.000 de lei.
                                http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google