Logan Vs Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by detail View Post
    .... Nu e cool masina din punctul lor de vedere! Unde sa-i mai pui aripa de avion? Si ai vazut vreodata un"jmecher" in BMW seria 1?
    Bune intrebari. . Nota zece.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • Originally posted by ROLion View Post
      ........................................ dar m-am inselat...te urci ceva mai greu in turatii cu ea si nu ajungi asa repede la o anumita viteza(comparativ cu loganu). Cum am ajuns acasa m-am uitat pe site la dacia si datele tehnice mi-au comfirmat deducerile....mai ales cand am vazut ca e putin mai grea ca loganu am ramas mut. ...................
      Ce vorbesti?
      Daca chiar te-ai uitat pe site si ai facut comparatie cu Loganu 2 cred ca spuneai altceva.
      Cine e mai usor? Cum e mai lesinat? Cum urci mai greu in turatii..?
      Probabil ca ai comparat-o cu Loganu din dotare care are ceva rodaj facut, in rest datele sunt aproape identice, daca nu chiar mai bune pt Sandero.

      PS: la mine in talon (1.4 abs+) scrie 1097 kg).

      Comment


      • La ce sunt mai bune pentru Sandero ca-s identice da-le naibii. Doar pe la consum sunt diferente dar si ale de genul 0,x%. Daca-i acelasi motor, aceiasi transmisie si greutate aproximativ egala cum sa fie diferente?
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • Pe mine nu ma intereseaza datele tehnice prea mult .. important e ca nici un Sandero nu m-a facut pana acum .. ))

          Comment


          • Sa te faca la ce? Sau si tu esti genu : Merg mai tare ca ala sunt mai sofer deci !!! Mai bine gandeste-te ca nu a vrut nimeni sa isi bata capul cu tine. Si cu asemenea mentalitate o sa ii ajungem pe altii la civilizatie pe sosele si la o rata mai scazuta a DECESELOR cand or sa faca astia de la dacia masina amfibie.
            Acum legat de sandero : un logan ph2 cu o caroserie diferita. Cine vrea logan , cumpara logan. Cine considera ca sandero ar fi altceva cumpara sandero. Avantaje sidezavantaje s-au scris destule pe aici, si nici nu prea sunt mari diferente sa spui : clar , aia e mai buna.

            Comment


            • Din cauza dimensiunilor si aerodinamici presupun ca sandero ar fi mai bun si la consum si la performante acuma nush loganu pare mai matur...

              Comment


              • din cauza greutatii eu zic ca sunt cam la fel, sandero e mai greu decat te-ai astepta
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Tinand cont de faptul ca este o idee pe care am exprimat-o de mai multe ori, imi cer scuze daca stresez pe cineva ca o reiau. Majoritatea celor care scriem pe forumul asta am ales Logan din considerente de noi stiute (nevoie de spatiu, raport calitate pret, familie numeroasa etc.) Trebuie acceptata ideea ca pentru unii aceste considerent nu sunt importante si au nevoie de altceva. Pentru ei Sandero va fi o optiune mai buna decat Loganul.

                  Jmecherului (scris cu J intentionat) care se lauda ca nu l-a "facut" nici un Sandero, ii transmit ca sunt oameni cu masini mult mai puternice pe care este posibil sa-i fi depasit in dorinta lui continua de a se da rotund. Insa asta nu e meritul lui sau al bolidului pe care il utilizeaza, situatia datorandu-se strict faptului ca oamenii aia nu se grabeau. Oricum, daca ar fi sa ma iau dupa motoul sau, as putea spune ca ARE MARE DREPTATE !
                  Last edited by sambo; 6 April 2009, 21:17.

                  Comment


                  • Bineinteles ca aici Loganul este invingator , la fel cum pe Sandero Club invingator este Sandero. Fiecare i-si lauda puiul de cioara.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • pai nimeni nu prea vrea sa inteleaga ca in fapt sunt doua masini construite la fel, cu aceleleasi performante, doar forma "carcasei" difera. doar la limita una o poate "bate" pe cealalta prin prisma performantelor, in rest in afara de forma, nu prea ai ce compara. 2 low-costuri din orice punct de vedere, construite pe aceeasi platforma tehnica, cu aceleasi materiale, de catre aceeasi 'nea ion de la raion...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • pe Sandero daca iei ca optional airbag-uri laterale ai centuri de siguranta pretensionate si cu limitator de efort

                        Intrebare: la Logan daca comanzi airbag-uri laterale, centurile sunt tot simple, sau au si pretensionare ? (stiu ca nu au limitator de efort) - pe site-ul dacia nu scrie nimic la Configurator Logan - deduc ca ar fi simple centuri autorulante ca pe vechea 1310

                        Multumesc.

                        Comment


                        • Nu cred ca centurile sunt pretensionate cand comanzi masina cu airbaguri laterale.

                          Comment


                          • Originally posted by bunicuta View Post
                            pe Sandero daca iei ca optional airbag-uri laterale ai centuri de siguranta pretensionate si cu limitator de efort

                            Intrebare: la Logan daca comanzi airbag-uri laterale, centurile sunt tot simple, sau au si pretensionare ? (stiu ca nu au limitator de efort) - pe site-ul dacia nu scrie nimic la Configurator Logan - deduc ca ar fi simple centuri autorulante ca pe vechea 1310

                            Multumesc.
                            Asta am intrebat la Vocea Clientului si eu de ce aceasta diferenta, caci pretul e acelasi pentru optiunea airbag-uri laterale si la Logan si la Sandero, diferenta ca la Sandero primesti la pachet si centuri pretensionate cu limitator de efort si mi-au dat un raspuns inteligent de-al lor fara nici un inteles
                            Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                            Comment


                            • Multumesc de informatii, mda, se pare ca e greu sa pui niste centuri decente, care tin de siguranta, pe Logan.

                              Comment


                              • centuri pretensionate aveti. sau nu? daca dati drumul la centura din cupla nu se retrag singure? mai sa fie...nu sunt cu limitatoare de efort, aia e alta mancare de peste.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google