Logan Vs Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iti respect opinia dar daca ne uitam si la alte marci spatele de sandero este ok.

    Comment


    • mie imi place botul la sandero, desi are un unghi cand te uiti la el, zici ca rade ca proatsa la...pluta spre deosebirwe de logan, care din orice unghi il privesti, nu transmite nimic. in schimb, curul loganului e mare ca la o negresa cu 50 de nepoti...si tot asa de urat ph2 parca mai arata a spate de masina, dar ca-n bancul cu bula "io zic sa-i f*** si-o dunga", au pus curva aia de bara pe portbagaj si l-au stricat. nu cred ca in urmatorii 5 ani or sa faca romanii o masina care sa fie frumoasa din orice unghi te-ai uita la ea...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Mai bine nu transmite nimic decat faza cu pluta . Ai dreptate depinde unghiul din care privesti, una peste alta cam in 80% din pozitii sta bine , numai ca, nu sta nimeni sa-i caute aceste unghiuri si poate de aici diversitatea de pareri despre designul masinii.

        Comment


        • hm...teoria mangementului zice ca mai degraba iei o decizie proata decat sa nu iei o decizie, mai degraba zici o prostie decat sa nu zici nimic. stiu ca e contrar principiului lui einstein (ala ca sa nu vorbesti cand crezi ca poti fi luat de prost), dar zic ca se aplica si la masini. mai degraba transmite ca rade ca iliescu (oare de ce numa la dacii se fac boturi care zambesc ampixulea?) decat sa fie o fata stearsa...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Participarea dacia la designul sandero este aproape zero daca ne uitam la renault sandero este aproape identic cu dacia sandero, diferenta o face grila aceea de plastic care s-ar putea sa fie o conceptie a celor din pitesti deoarece este identica cu aceea dupa logan, sau invers. Oricum ar fi, renault cu logan si sandero a adus un plus pentru constructia auto de la noi.
            Attached Files

            Comment


            • Dar...Sandero sedan n-o sa apara?
              Daca ar fi, cre' ca la noi nu s-ar mai vinde deloc Symbolu'.

              PS: pt oras e OK, daca ai de carat mai mult, rabatezi bancheta si gata, intra mai mult ca in Logan, poti sa cari si calorifere (ce nu am putut cara la naiba cu Loganu) si juma de baie (lavoar, buda, oglinda, dulap etc, astea au intrat si un Logan).
              Acum am de carat un boiler de 80L , iar e ''fault'' ca nu intra in Logan, in Sandero nu era o problema. ))

              Comment


              • mi se pare mie sau sandero berlina=logan? daca avea loganul bancheta rabatabila, era symbol. ca idee, cam aici bat daciile, loganul alternativa la symbol si sandero la clio. la ce fras sa faci sandero berlina?
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Cum naiba sa fie Sandero berlina=Logan?
                  Nu vezi ca are alta fata Sandero?
                  Tot in genu asta ''indraznet'' sa fi facut si spatele.
                  Alternativele sunt asa cum spui, dar mai mult seamana Sandero (fata) cu Symbolu decat Loganu.
                  De ce sa-l faci berlina? Uite asa

                  Comment


                  • tu crezi a intre platforma tehnica de sandero si logan e vreo diferenta, in afara de carapacea caramiziii? asa cum clio si symbol sunt aceeasi masina dar adaptata la mici diferente de scop initial, asa e si cu logan si sandero. tu chiar crezi ca aspectul face diferenta intre doua masini care au conceptul si 90% dintre piese identice? vezi cazul golf/jetta, unde jetta de cand s-a construit prima bucata, in '70 si ceva, a fost golful cu portbagaj. asta s-a dorit de la amsina aia, aia a si fost si va ramane de-acum inainnte. crezi ca se va apuca cineva sa taia portbagajul de pe jetta si sa faca jetta hatchback? sau golf berlina?
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Din pacate ii dau dreptate lui Seba nu ar avea niciun farmec sandero berlina. Cu toate ca nu ma pricep aproape deloc am incercat sa pun fata unui sandero la un logan. Lasand la o parte nepriceperea mea fiecare din cele doua isi pierd din aspect. Ce am observat in general este ca la hatchback se pun faruri alungite ceea ce la berlina nu prea merge. Daca moderatorului i se pare ca foto pus strica thread-ul se poate sterge, nu este nicio problema.
                      Attached Files

                      Comment


                      • arata ca un symbol, masina care-mi da senzatia ca vad un gandac calcat pe cap, caruia-i ies ochii. cel putin vechiul symbol asta imi inspira
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • seba ce sadic mai esti .....
                          Chiar nu ar avea rost sa scoata sandero sedan..poate in viitoaru apropiat ne asteptam la sandero estate ca la i30 si multe altele

                          Comment


                          • eu zic ca sandero e o masinuta de oras...+ e ptr aia carora nu le place logan.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Originally posted by Seba View Post
                              arata ca un symbol,.................
                              Asta era si ideea de am spus ca nu s-ar mai vinde mai deloc Symbolu daca ar fi asa ceva.
                              Uite aici, si mai cool.
                              Attached Files

                              Comment


                              • ar arata ca naiba.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google