Logan Vs Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.youtube.com/watch?v=6hEx-wgrdAw sandero "hand made"
    sigpic

    Comment


    • @georgex2: tineretul se linisteste brusc atunci cand vede ca e mai scumpa decat loganul. Nu de alta, dar poate ne aude cine trebuie si se mai gandeste la asta ;)

      Comment


      • Eu stiam ca Sandero cel mai ieftin e 4200+3rable iar loganul 4700+3dacii

        Comment


        • uita-te pe site - Logan pleaca de la 28992.15, iar Sandero de la 31209.27, ambele cu motoare 1.4 (cea mai ieftina versiune). De la inceput a fost mai scump Sandero decat Logan.

          Comment


          • Loganul este mai spatios, mai ieftin , mai frumos (acuma fiecare are gusturile sale), etc.
            PS: Imi explica si mie cineva de ce Loganul este mai ieftin decat Sandero (deoarece au aceleasi dotari ) ?

            Comment


            • Sandero e un pic mai ranforsat. La dimensiuni e mai mic, dar masele sunt asemanatoare. Dar in mare cred ca e doar marketing.

              Comment


              • Probabil era mai potrivit ca titlu al topicului Dulap vs Sertar
                Originally posted by ParuLuScorilo View Post
                @georgex2: tineretul se linisteste brusc atunci cand vede ca e mai scumpa decat loganul. Nu de alta, dar poate ne aude cine trebuie si se mai gandeste la asta ;)
                Vezi sa nu te auda!Poate daca spui Tatal Nostru.

                Comment


                • dupa tot ceam citit aici nu ma pot pronunta...dar din punct de vedere al designului io zic ca nici nu se compara....si apropo cei care zic ca e mai grea io am constatat in in talon ca e cu 50 kg mai usoara decat loganurile....cel putin a mea nust altele...plus cum se simte la drum sandelu nu am vaz la logan....si mai ceva in nici un caz nu consuma mai mult ....

                  Comment


                  • pai n-ar avea de ce sa consume mai mult, la aceeasi masa a masinii. doar ca dacia zice ca sandero e ceva mai greu. de curiozitate, al tau ce motorizare si ce dotari are la kilele lui? un logan 1.6mpi cu a/c, 2 airbaguri, servo, abs, 4 geamuri electrice, 4 difuzoare, tot pe el, 1090kg. 1.6_16v full are 1172kg.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • 16v al meu. ph2 prestige are 1150 kg. sandero stepway 1.6 full cu are si geamuri si tot ce mai are are 1190 kg.

                      cica fiind hatchback are spatele ranforsat si de aici greutatea in plus

                      Comment


                      • Nu pt ca-i hatchback, ci pt ca are bancheta rabatabila.

                        Comment


                        • @ Seba - 1.6 16V PH1 are 1160KG in talon, cel putin al meu atat are. Oricum e putin ciudat cateodata cu greutatea asta, cu toate astea Sandero tot este mai greu ca Loganul.

                          PS - Logan 1.6 Laureat din 2005 are 1025KG in talon, un 1.4 Ambiance din acelasi an sau din 2006 are in jur de 1070KG. Inainte am avut un 1.4 Laureat si din cate imi aduc aminte avea sub 1000KG in certificat dar nu stiu sigur, oricum era mai usor decat 1.4 Ambition ala. Undeva e o greseala.
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • Motivul pentru care e mai scump e legat de costurile de productie. Costurile adaptarii platformei la hatchback si a dotarii cu bancheta rabatabila se regasesc in diferenta de pret.
                            Pentru Dacia este foarte convenient acest lucru, avand in vedere zvonul conform caruia urmatorul Logan va urca o clasa ca pret si dotari, lasand loc modelului Sandero ca entry level.
                            sigpic
                            ^Logan turbat (WIP)^

                            Comment


                            • Am intrat pe forumul SANDERO, si am ramas un pic dezamagit.
                              1.Cineva vorbea ca Sandero are tabla din Cehia, iar Logan din Romania ?
                              2.Sandero se comporta mai bine la drum ?
                              3.Este mai sigura (deoarece are aceeasi greutate ca si loganul, dar are dimensiuni mai mici).

                              Acestea le-am observat pe formul Sandero.
                              PS: Este adevarat ? La siguranta eu stiu ca ambele au 3 stele ?
                              MS

                              Comment


                              • Sandero e un Logan mai scurt si mai aranjat estetic, atat.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google