Logan Vs Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este atat de idiot prezentatorul ala de nu se poate mai mult...Logan\sandero\ logan\sandero... Pe mine unu ma lasat rece masinuta aceia..Logan rulzz

    Comment


    • @Alex21 ai dreptate Dacia Liberta este tot un hatchback pe care probabil l-am neglijat din cauza succesului de piata "prea mare" pe care l-a avut.

      Comment


      • Si Davia Nova, modelul cu haion mare (de iti rupi mainile cand il ridici :P) ... Au fost vandute destul de multe (parintii mei au fost posesori de asa ceva ...) :P
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Sigur Sandero o sa aiba mai mult succes decat Liberta si Nova "hatchback".
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Asta e clar. E ca si cum ai compara trabant cu mercedes.

            Abia astept sa revin in RO sa fac un drive test; nu prea imi vine sa cred ca e asa slabut cum lasa de inteles majoritatea colegilor :-)
            Ce sa fac sunt eu mai Toma Necredinciosul, vreau sa ma conving :P

            S.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Azi am avut ocazia sa merg cu sandero pe o distanta mai lunga. In parcari e excelent, in locuri unde cu loganul fac 2 manevre, cu sandero ies din prima. Viteza i-am dat 100-110 ca era in rodaj, avea abia 6 km. Oricum am fost impresionat, spatiul interior destul de bun, scaunele putin mai confortabile, vizibilitatea,franele. Intr-un final, mie unu mi-a placut
              zoom-zoom

              Comment


              • Am vazut sandero aseara ,si sincer e un pic mai mare decat un matiz )
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Si inca cu un pic, mai mare decat un Smart.

                  Comment


                  • Totusi sa nu exageram comparand pe varul Sandel cu Matizozaurul.
                    Poate ca nu da impresia dar Sandero este mai "impunator" la 2 din cele 3 dimensiuni de gabarit luate comparativ cu Loganul.
                    Adica conform site-ului oficial Dacia avem:
                    Lungime [mm]: 4250 Logan - 4020 Sandero
                    Latime [mm]: 1730 Logan - 1746 Sandero
                    Inaltime [mm]: 1525 Logan - 1534 Sandero

                    Chiar daca la capitolul inaltime cei 9 mm reprezinta mai degraba un dezavantaj, pot sa recunosc ca nu ma asteptam ca latimea lui Sandero sa fie superioara celei a Loganului, de aici putandu-se deduce un confort un pic mai ridicat la interior pentru Sandero dar si un impact vizual pozitiv asupra unei masini care de ce sa nu recunoastem ne asteptam sa fie inferioara la toate capitolele dimensionale Loganului.

                    In concluzie se observa ca Sandero este atat mai lat cat si mai inalt decat Loganul si cum era de asteptat, acelasi Sandero, fiind o masina hatchback este penalizat la capitolul lungime de catre Logan.

                    Comment


                    • Voi vreti sa fie ca un sedan un hatchback ?

                      Comment


                      • Impresiile tale Razvane dupa drive test ?
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • Nu am ajuns Florin ... Astept sa se intoarca tatal meu ... ( el e interesat nu eu ... )

                          Comment


                          • Am fost si eu la un drive-test cu Sandelu, si am constatat urmatoarele: pedalele incredibil de moi, cred ca daca se aseaza o musca pe pedala de acceleratie, reuseste sa o apese, apoi, servo-directia o idee mai tare ca la logan, sigur nu a fost impresie de-a mea....Acuma cine stie...Un pic mai zgomotoasa masinuta la denivelari, gropi si alte cele, motorul de 1.6l cu aerul dat drumul pare cam depasit (acuma inteleg, avea doar 250 km masina), in rest, frumoasa masina, si noile jenti imi plac
                            Logan Ambition 1.6 8V

                            Comment


                            • Servo-directia e aceeasi, deci e doar o impresie a ta ca e mai greoaie directia.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Originally posted by Razzvan View Post
                                Nu am ajuns Florin ... Astept sa se intoarca tatal meu ... ( el e interesat nu eu ... )
                                Las ca dai si tu o tura si te indragostesti de el (SANDERO) si nu iti mai trebe CHERVOLET ;) ) (am glumit....Sau poate cine stie)
                                ...de doi lei :p

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google