Clio Turbo-k4m

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Asta e... problema e ca mi-au si indoit in stil barbar pragul si usa cand s-au chinuit sa scoata cricul si mi-au spart aripa dreapta in dreptul semnalizarii .
    Noi sa fim sanatosi... cu ocazia asta imi vopsesc si barile complet , eleronul , bandourile si ce-o mai fi. saptamana viitoare intra la vopsit .
    Pana una alta mi-am pus "csenon" pe faza scurta si sunt foarte multumit cum lumineaza pe far cu lupa . La motor am pe far cu oglinda si bat unpic aiurea . Noroc ca la 200++ nu am timp sa ii orbesc pe cei de pe contrasens plus ca eu luminez mai mult prin pomi cnad merg pe-o roata
    Last edited by silviu_cos; 9 February 2011, 23:02.

    Comment


    • #62
      Clio, sau mai bine zis eu am primit si un scaun recaro . Din pacate nu il am decat pe cel al pilotului . inca nu l-am montat dar in seara asta dorm in el )
      Attached Files

      Comment


      • #63
        astea nu-s de evo8 ?
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #64
          ba da , scaunele , mai precis, scaunul a provenit de la un evo8 .
          Ps : poza e de pe google , al meu e negru cu rosu . mi-as fi dorit sa le am pe ambele dar cel al pasagerului e irecuperabil , masina a fost bubuita fix intre usi .
          Last edited by silviu_cos; 12 February 2011, 23:27.

          Comment


          • #65
            era putin prafuit asa ca l-am spalat cu solutie pt. tapiterii. asteapta cumintel sa-l montez , dar dupa ce se usuca.
            Attached Files

            Comment


            • #66
              saluti.. scaunul ala arata nasol tare ! arunca-mi-l mie :|

              In alta ordine de idei , cu ce ai curatat tapiterie de pe el
              sigpic

              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

              Comment


              • #67
                L-am aspirat bine si apoi intr-un lighean am pus apa calduta si Biocarpet. am luat o perie de plastic nu foarte aspra si o inmuiam in solutie si frecam usor tapiteria cu spuma aia . faza tare e ca toata spuma aia intra in tapiserie dar atunci cand se usuca nu lase dare albe ca in cazul detergentului sau altor solutii , deci nu necesita clatire . apoi il lasi bine bine la uscat sa nu mucegaiasca si gata.

                Comment


                • #68
                  sarna pentru info. Scaunul ala iti mai trebuie? repet.. e nasol! da-mi-l mie. Ma chinui eu sa merg cu el....

                  Deci biocarpet rullz!!! Bifat, mersi frumos ptr pont!
                  sigpic

                  Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                  Comment


                  • #69
                    Nu pot face asta , e inuman sa te las sa te chinui in scaunul asta . Mai ales ca esti mai mare ca mine , ai sotie , copil . Nu te pot condamna sa te chinui intr-un scaun . ma sacrific eu , sunt mai tanar inca nu am o familie ! ))
                    Cu placere !

                    Comment


                    • #70
                      m-am apucat sa montez scaunul . pentru adaptari am folosit flanse din placa de otel de 5 mm. a fost cam hardcore sa o tai si sa dau gaurile dar pana la urma dupa 3 ore de munca am reusit . Mama lor de francezi care au proiectat clio si au pus la prinderile scaunelor suruburi cu piulite pe sub masina . m-am tavalit de m-au gasit dracii si am luat si un pui de raceala .
                      LE : acum merg la garaj pentru a mai retusa cate ceva , vopsite si gata .
                      Attached Files

                      Comment


                      • #71
                        Sper ca vopsesti materialul de hardcore

                        Au iesit cum trebuie dupa ce le-ai "spumat" bine?
                        sigpic
                        "BRABUS" STYLE

                        Comment


                        • #72
                          E hardcore tare ! au iesit , singura modificare pe care trebuie sa o mai fac sunt doua distantiere la flansa dinspre usa. Am pus eu saibe dar nu e suficient , sinele scaunului vechi nu erau pe acelasi plan , deci nici podeaua nu e . Asa ca in seara asta scot saibele si pun distantiere din teava sudate .
                          Am fugit ca inchde la non-stop !
                          PS : nea matheo crezi ca fac treaba de mantuiala?? il dau cu grund , spritz-kit , il slefuiesc cu p400 cu apa si apoi vopsea ! Ori facem treaba , ori nu mai facem, nu?
                          Last edited by silviu_cos; 16 February 2011, 21:01.

                          Comment


                          • #73
                            gata suportii , stau cuminti la uscat . maine il montez definitiv !
                            Attached Files

                            Comment


                            • #74
                              Bravo taticuuuu. Treaba buna, imi place. In ritmul asta, nu mai ai mult pana sa o faci S1600
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                merci ! daca reusesc sa fac un compromis intre confort si siguranta saptamana viitoare o pun de o schita pentru roll-cage .
                                ca putere nu cred ca o sa se apropie niciodata de S1600. macar la manevrabilitate si la siguranta sa fiu pe aproape . usor usor

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google