Clio Turbo-k4m

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Galeria de admisie e cam gata trebuie doar sudata complet TIG .intre timp am luat o cupla siliconica de 70 cu care prind clapeta si 15m banda thermotec sa invelesc galeria de evacuare. Sper sa termin pana pe 15 . Vrum vruumm

    Comment


    • hm.....https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater
      Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

      Comment


      • se da din casa ah?? )))

        Comment


        • Clio 0-160

          E bine asa?
          Last edited by cos_min_i; 24 June 2014, 02:03.

          Comment


          • sounds cool

            Comment


            • Sambata vin sa o iau. Si pentru ca ma simt putin amenintat de ce se intampla in curtea "vecinului" ma pregatesc pt o crestere de putere. E un joc pervers asta....
              Pana atunci mai sunt ceva lucrari de finete de finalizat.

              "Astia doi mi au pus gand rau...." ))
              Last edited by silviu_cos; 24 June 2014, 19:29. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Ieri mi am facut si abs ul . Acum merg cu discuri pe spate si mai am si abs . Smecher de smecher mafiott. )) intre timp masina merge.. mi am mai cumparat bucsi pt fata unde urmeaza sa dau cadrul motor jos.
                Sunt super multumit, Razvan si Cosmin mi au facut masina de m a lasat ambreiajul...))

                Comment


                • Era de asteptat sa cedeze ambreajul ... Ambreaj de clio rs !
                  Ai grija de cutie , renault le face din hartie igienica cu aracet !
                  sigpic
                  Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                  http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                  Comment


                  • Am reglat putin wastegate ul . Merg acum cu 0.7 bar de la 3200 pana la 5000 apoi scade la 0.6. Se simte diferenta , eu oricum nu fac abuz de masina decat foarte rar.

                    Comment


                    • Am schimbat ambreiajul si cel nou patineaza ca dracu. De la 2500 rpm motorul merge in gol. Care sa fie cauza?? Cablul e slab... nu se poate sa ramana decuplat.

                      Comment


                      • Volanta aia cum e ? Calca bine placa de presiune pe volanta?
                        sigpic

                        Comment


                        • Pana se aseaza asa e normal )) ... Sa patineze !
                          Ambreajul la logan 16v oricum nu e mare sfaraiala .... La clio presupun ca e identic .
                          De ce nu ai luat de clio rs ? Nu e foarte scump 400-500lei
                          sigpic
                          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                          Comment


                          • S a rezolvat!! Razvanypo a ghicit o din prima.(simte in urina cred) Garnitura de la termostat era ciupita si picura antigel in fanta de la cutie . Atentie, cutia era uscata mereu si nu picura decat cand accelerai . Am inlocuit termostatul si am bagat un spray de frane in gaura aia . Merge brici. S au schimbat si toate bucsele pe fata (TOATE) , masina nu mai e o caruta turbo acum chiar merge impecabil. Am rezolvat si cablurile de la frana de mana(multumiri lui Dsign) . Cu ocazia asta am schimbat si uleiul de motor si de la cutie. Am montat si suportul pentru ceasuri astazi si ne pregatim pentru vacanta la munte.

                            Comment


                            • cand vii de la munte treci pe la mine )sa testez ambreiaju
                              Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                              Comment


                              • Of corso! Pun si freon? ))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google