Clio Turbo-k4m

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • crezi? ramane de vazut...kompresorul este liniar.turbina coboara spre final.oricum sunt foarte curios ce poate cu o gestionare buna
    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

    Comment


    • salutt ! iin mod sigur urmeaza megasquirt . masina trage altfel decat inainte. e pacat sa ramana asa . totusi trebuie sa mai verfic mpp si senzorii , am impresia ca pierd presiune pe la ei . pana una alta astept banda sa invelesc galeria . furtunele de racire la turbo sunt noi si cand se incalzesc miros ingrozitor .

      LE : razvane daca ma supar pe senzorii astia si nu reusesc sa etansez clapeta cum trebuie scot tot si imi fac alta galerie de admisie .
      Last edited by silviu_cos; 12 January 2014, 19:06. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Acum cu injectoarele si pompa de 2000 pana la ce turatie trage? (in forja ma refer). O poti alerga mereu asa cum este sau ii trebuie neaparat un soft?

        Foarte interesant.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Daca trece de 3500 de ture iti dai seama ca nu e ok ).....cu o pompa si niste injectoare nu se face vara ....electronica e totul
          sigpic
          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

          Comment


          • cred ca pot merge maxim 3500rpm . eu personal nu am trecut de 3000 decat o singura data . oricum standalone si soft trebuie neaparat , esapamentul meu arata zici ca e de diesel )) merg prea bogat jos in ture .

            Comment


            • pai injectoare mai mari si aceeasi timpi de deschidere ca la alea mici cam asta fac :P
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • cel mai bun soft ...benzina garla! ..pana iti iei standalone.
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • problem... turbina nu trece de 0.3 bar . nu am pierderi , ralantiul il am pe clapeta nu pe mpp iar banutul e inchis complet . turbina a fost verificata la turbo center si era in stare buna , nu avea joc .... par par par poc par par par poc ... ce-o fi oare???

                  Comment


                  • wastegateul tot timpul deschis ? ciuperca blocata,wastegate blocat etc...
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • wastegate ul e inchis complet . supapa funtioneaza , am testat o cu compresorul
                      poate la paleti e problema... sau 1600 nu face suficiente gaze cum facea 1800 , desi mi e greu sa cred . maine o dau jos .

                      Comment


                      • pai si aia de ce au spus ca e buna atunci?
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • nu stiu, iti daise seama ca galeria plus downpipe le am facut pt turbina asta . o sa merg la ei sa vad care e problema.

                          Comment


                          • Originally posted by silviu_cos View Post
                            problem... turbina nu trece de 0.3 bar . nu am pierderi , ralantiul il am pe clapeta nu pe mpp iar banutul e inchis complet . turbina a fost verificata la turbo center si era in stare buna , nu avea joc .... par par par poc par par par poc ... ce-o fi oare???
                            Gazele de carter ce fac? Ai pus supapa de sens pe furtunul ala? Ai masurat si cu manometru sau e doar valoare citita pe tester?
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • daca nu pune supapa de sens , tot cred ca o sa faca presiune , doar ca o sa traga si o gramada de ulei in admisie
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • gazele.de carter sunt libere ,am anulat furtunul.am pus supapa unisens pe furtunul de la.servofrana . am anulat mpp ,.am ralantiul direct pe clapeta . am etansat clapeta pe admisie. tot sistemul nu are pierderi , am verificat cu presiune de la compresor . baietii.de la service mi au zis ca nu am destul volum de gaze invart turbo. ca e prea mare turbina....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google