Printre Voi Si Un ACCENT

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Printre Voi Si Un ACCENT

    Povestea mea incepe asa. Era o data un om fericit de ce urma sa isi achizitioneze. Era vorba de un logan laureat plus 1.6 +gpl. Dar nesimtiti de dealeri au zis "nene nu avem domnle navem cei face ca navem bre". Omul din fericit a devenit suparat si a zis ca nu o sa mai treaca pe dealerul dacia nici o data. Cu inima indurerata se uita pe internet sa isi caute alta masina si din site in site da de Hyundai Accent. Localizeaza dealer-ul si cu inima sfasiata merge la el. Aici inima ia revenit la loc intalnidanusi pentru prima oara masina. Zis si facut intr-o saptamana accentul sau bebelusha(cum ii zic eu ) a ajuns acasa. Detalii despre masina:
    Motor: 1.6 16v 112 Cai
    An: 2008
    Dotari: Are tot ce vrei domnle
    ABS + EBD +EPS
    Aer conditionat
    Airbag Sofer
    Anvelope 175/70 R14 Pireli
    Bancheta spate rabatabila 1/3 - 2/3
    Ceas digital
    Cotiera centrala bancheta spate
    Deschidere capac rezervor interior
    Deschidere portbagaj interior
    Geamuri electrice fata-spate
    Inchidere centralizata
    Oglinzi electrice cu incalzire
    Proiectoare ceata
    Scaun sofer reglabil pe inaltime
    Servodirectie electrica
    Suport pahare fata-spate
    Tetiere fata-spate
    Volan reglabil pe inaltime
    Casetogon Lg
    Boxe spate ovale 80 w rms
    Iar fata normala 40w rms

    Culoare visinie iar in interior bej

    poze curand ca trebuie sa le redimenzionez

  • #2
    Asteptam pozele. Am vazut multe accenturi visinii si imi plac foarte mult.
    sigpic
    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

    Comment


    • #3
      Sa o stapanesti sanatos .....
      Mereu superiori unui sat cu caini si oi

      Comment


      • #4
        Sa il stapanesti sanatos, chiar ai de ce sa iti para rau, ghinion curat. Dar nu dispera, ca merge si hyundai, nu precum LOGANU' dar merge...Apropo cum te-ai ratacit pe la noi?
        Last edited by felixb; 7 July 2008, 22:46.
        http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

        Comment


        • #5
          Doresc sa nu-ti faci nervi acum din cauza SINGURULUI service Hyundai din Bucuresti, la atat de multe masini existente unde pentru programare la revizie trebuie sa astepti 2 saptamani.

          S-o stapanesti sanatos !
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • #6
            Nu are A/C?

            Comment


            • #7
              La a 4-a proprietate scrie "aer conditionat "
              sigpic

              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

              Comment


              • #8
                Jenti are?Cat te-a costat?Garantie 7 ani?N-are cd-player?
                S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de alegerea facuta!
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #9
                  Sa o stapanesti sanatos!
                  Ai facut o alegere deloc buna, ca nu ai nici macar airbag pasager, in schimb ai player cu boxe de 80w si 40w.
                  In loc de motor mai bine alegeai siguranta.
                  Are echiparea GL STYLE?
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Nu cred Andrei pentru ca si GL Style are airbag pasager. Probabil nu a pus omul foarte corec echiparea.

                    Comment


                    • #11
                      Deci hai sa va explic cum sta treaba. Masina asta am luat-o pe programul rabla. Cei de la hyundai ca si cei de la Dacia dau numa ce e pe stock. Eu vroiam Varianta full (climatronic cutie automata TOT). Dar pentru aia trebuia sa astept 3 luni si pierdeam Rabla. A zis cineva poate la misto, poate serios ca '' na are cd player si sistem audio de nu stiu cat'' Sistemu asata audio a fost CADOU. Iar cei de la logan nu imi dadeau nici macar un cd cu caseta ce sa mai zic cd mp3...Dar nu are airbag pasager si cortina si computer de bord. Spre deosebire de logan nu are airbag pasager si computer de bord. A mea are 4 geamuri electrice nu toate loganurile au. Am facut un drum brasov-vaslui vaslui-brasov. 750km.Total. Iar a doua zi am luat loganu de la munca samerg cu el pana in oras. Ma obisnuisem cu motorul ei, cu forta ei, cu comfortu ei, iar a/c la ultima treapta la logan e undeva la 3 la mine. Si ca stabilitate la 150 sta fffff bine de sosea spre deosebire de logan cu care te risti deabinelea la viteza asta.

                      Zicea cineva ca nu sunt serviceuri in bucuresti. Sincer nu ma intereseaza eu stau in brasov si am 2. Iar la pitesti este mi se pare ca si la sibiu.

                      Nu are jante, are 7 ani garantie

                      ps:nu vreau sa imi sara lumea in cap ca loganu lui merge la 170 de nai treba ( da acel om a facut ceva modificari la ea. Eu vorbesc de masini STOCK)



                      Conduceti prudent.


                      Sper sa nu fi suparat pe nimeni dar ca fiecare om MASINA MEA E CEA MAI BUNA. Mercedes-u e o simpla masina pe langa asta.....))
                      N
                      Last edited by alexcump; 8 July 2008, 11:08.

                      Comment


                      • #12
                        Sper ca ai facut o alegere bune...
                        Succes!

                        Comment


                        • #13
                          Man , nu putem compara hyundai cu Logan ca nu suntem chiar atat de ipocriti! La fraza pe care am zis-o eu pe partea de services-uri sper ca nu te-a suparat pentru ca nu iti stiam de unde esti (pentru ca locatia ta este un "a " )si-n plus stiu problemele celor care au hyundai in Bucuresti .
                          S-o stapanesti sanatos si fara incidente !
                          sigpic

                          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                          Comment


                          • #15
                            Sa o stapanesti sanatos. Arata f bine pe visiniu.
                            Referitor la garantia de 7 ani: poti detalia mai mult ( eu nu prea sunt in tema, dar am inteles ca e undeva la 4-5 ani pt masina, iar 2 ani pt motor si cutie, iar toate service-urile trebuiesc efectuate la dealer, unde nu am preturi chiar de neglijat).
                            Prima revizie estimativ, cam care ar fi pretul el? Multumesc.
                            PS: adevarul este ca unii dealeri Dacia parca nu vor sa faca vanzare

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google