Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am avut tot leduri. Acum cateva minute le-am montat, am fost plecati cu masina sotiei azi, Au costat 97 lei, si la prima vedere lumineaza la fel ca cele cu multe leduri detinute anterior. Sper sa tina minim 3 ani. Teortic ei zic 5000 ore, asta la cat merg eu, inseamna vreo 4 ani... Si m-am hotatat, urmatoarea masina va fi full electrica. Ideal reno zoe in cel mai rau caz vw up cu pachet cu parbriz, oglinzi, volan, scaune incalzite.
    Last edited by mumus; 28 December 2018, 00:50.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Un Zoe pare a incepe de la 30 000 €. Mi se pare o nebunie. De la 22 000 € eu voi lua un SUV Mitsubishi Eclipse pe benzina si protectie superba a pasagerilor.

      Comment


      • In acest moment imi pot permite un up electric, dar la vara vad ce fac, cert e ca vreau sa merg moca, sau fff ieftin... Folosesc masinile in oras 90% din timp. Seatul ramane.
        Last edited by mumus; 28 December 2018, 01:40.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Moca? "În cazul abonamentului Entry costul pentru o astfel de încărcare va fi de 40 Lei (sau un cost fix lunar de 99 lei, indiferent de numărul de încărcări), iar în cazul abonamentului Fast o încărcare va costa 18 lei (dar şi alţi 220 lei/lună, cost fix, indiferent de numărul de încărcări). Abonamentele Entry şi Fast se încheie pentru întreg anul şi se adresează celor care folosesc intens reţeaua Renovatio e-charge şi pentru care timpii reduşi oferiţi de soluţiile de încărcare rapidă sunt deosebit de importanţi."

          Comment


          • Daca faci doua plinuri lunar la astia de vreo 350 km cumulat, cu abonament Entry te va costa 100 lei fix + 2 x 60 min x 0.3 lei/min = 136 lei / luna. Eu cred ca scot peste 600 km urban cu un plin de motorina (6.2 %) 45 l x 4.8 lei = 216 lei.

            Comment


            • Electricele sunt viitorul, a-ti condus o electrica sa vedeti cum merge?
              va zic eu, este diferit de ceea ce a-ti condus până acum, este mult mai fain

              sunt incarcatoare gratuite în orașe, mai ales în bucurești, si se vor inmulti
              de exemplu la ikea, kaufland si mai stiu un mega image
              stiu pe cineva cu electrica care încarcă doar gratuit,si asta de ceva timp
              in țările nordice sunt mai multe incarcatoare pt electrice decât pompe de combustibili clasici
              Last edited by panselin4; 28 December 2018, 03:13.

              Comment


              • Eu voi incarca probabil de acasa, sau de la statii free, daca vreti sa discutam mai pe larg , deschideti thread separat, aici sa nu mai vb de electrice. Oricum vedem la vara ce si cum, sa vedem ce ne aduce anul viitor. Daca o sa am masina de servici permananent, posibil sa nu iau nimic.
                Last edited by mumus; 28 December 2018, 09:50.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Ledurile lumineaza ok, chiar daca au doar 2 leduri /bec. Nu simt scadere de intensitate fata de cele vechi.
                  Attached Files
                  Last edited by 77sky; 27 February 2019, 21:15.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Revin cu un mic update, masina merge ok, zero probleme, totul ok, am tratat ieri ambele masini pe interiorul geamurilor cu ceva spray anti aburire, la fiat am testat 2 zile, perfect. La seat vad de maine in colo.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Pun si eu un filmulet cu consum instant la mers lwgal in exterior. Sa isi faca cine vrea, o idee.

                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Avem imedeat 5 ani, zero probleme!
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Rulaj cat are?
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • vreo 43000
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Si iata ca si masina mea poate consuma din nou sub 5, mai exact 4.9, in exterior, dar cu sotia la volan
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • In aproape o bere am montat rotile si le-am siliconat si depozitat pe cele de iarna, chiar rapid am fost!
                                Attached Files
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google