Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cel mai bine iti faci acusica repede un thread, sa vedem si noi inca o masinuta faina. Ptr dsg voi opta si eu la next car, sau chiar fara dsg, dar va fi electrica ps: sunt convins ca vei fi super incantat de masina, astept primele pareri, cat a costat? Ps2: pe mine ma doare acu maseaua ptr 1.5 tsi.
    Last edited by mumus; 11 June 2019, 21:03.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • 16 k euro. Fac in week-end poze si le urc

      Sper sa n-am probleme cu uleiul....sa fie ca ei, altfel e ciudata treaba.

      DSG e super fain, te ajuta enorm. Ce sa mai...eleganta si performanta la o simpla apasare de clapeta.

      Cat despre 1.5 tsi, e cam scump...dar e super agresiv

      Comment


      • Sper cand treci prin bv sa facem un schimb de experiente
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Am bagat ieri un drum impreuna cu alte 3 masini, mercedes clasa e, 2.5 diesel, la final consum 6.2 parca, golf 6 remapat, 1.6 tdi 140 cp, consum 5.4, passat 1.9 tdi consum @6, dar el a venit mai tarziu si cu talpa pana nea ajuns din urma...

          Masinuta mea trage foarte bine si incarcata full, adica nu am fost codas niciodata, accelereaza la fel de vioi ca ca tdi urile de mai sus. Drumul a fost facut cu mers aproape legal, deci mers de turma... Pana la vama am tot avut 4.7 4.8, si golful mereu cu 0.2 0.3 consum mai mare ca mine. In toate masinile au fost cate 2 asulti si cate 2 copii si bagaje la greu. Eu zic ca consum mai mic de atat nu pot cere de la aceasta masina, pot spune linistit dupa imedeat 5 ani ca masina aceasta pana acum mi-a oferit doar bucurii. Si ZERO probleme. O sa atasez poze de pe telefon, daca cumva nu sunt ok dimensionate, rog frumos un moderator sa le editeze, cele de la intoarcele le voi incarca de pe pc si vor fi corect d imensionate.

          Attached Files
          Last edited by 77sky; 16 June 2019, 14:55.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Am ajuns acasa, masinuta la intoarcere a primit benzina shell v power, de mult eram curios cum o fi, si e de bine

            Seatul a avut un consum mediu de 5.55 dar eu asa singur nu reuseam sa merg cu siguranta...

            Pozele de azi sunt si cu stat pe la vama, si cu traversat bucurestiul... Ac no stop.
            Attached Files
            Last edited by 77sky; 23 June 2019, 11:44.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • mumus
              Ti-am editat si aceste ultime poze, nu te tii de cuvant (# 1623). Tot editez diverse posturi, urmatorul in aceasta maniera va fi sters.
              Stiu ca timpul tau e pretios, le urci direct de pe telefon, dar al meu e si mai pretios...


              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • Am atasat si micsorat pozele, le facusem medium, in postul anterior erau small, chiar m-am tinut de cuvant. M sa stii ca inteu direct de oricumpe chrome, nu mai intru de pe tapatalk special ptr poze... De unde sa sriu ca nu este ok? Chiar imi apareau optiunile la fiecare poza si le-am micsorat.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Eu tot cu G Chrome sunt! Tot ce am facut a fost sa le salvez si sa le inserez cu "Upload Attachments"
                  Cum de eu vad diferenta dintre un post anterior (special lasat needitat!) - 1608 si cele din 1623, 1624 si tu nu?

                  Aici inchei, ce am avut de spus, voi face!
                  Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                  Comment


                  • Exact, si eu am procedat la fel, uite o sa fac acum un printscrean si il atasez micsorat si voi alege small. Screenshot_20190623-135905.jpg Screenshot_20190623-140006.jpg Se si vede ca este small cu albastru mai inchis.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Sau sunt obligat sa pun tumbnail?
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Incearca de pe computador, exemplu curent: nu umblu la calitatea, dimensiunea pozelor, doar le inserez cum am descris. Spor!
                        P.S. Tips: cauta posturile de mai sus, cu poze corect inserate de tine, needitate de mine si vei avea inspiratia
                        Attached Files
                        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                        Comment


                        • Concluzie, ori tapatalk, ori chrome, daca este de pe mobil se pare ca nu e ok, singura varianta este pc, si asta inseamna sa trimit pozele pe pc, pacat ca nu merge de pe telefon, desi atasez cum vrea forumul...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Sa mai zic si ca am facut rost de becuri led ptr frana, erau f ieftine, le-am cumparat doar ptr test... M-am chinuit vreo 40 de minute sa dau stopurile jos, ca de 5 ani nu au fost demontate... Si am o febra musculara foarte nasoala... Dupa lungi chinuri, le montez, nuanta perfecta, intensitatea perfecta, palpaiau la apasarea franei, totul beton, montez totul la loc, super fericit mai vreau sa fac un film cu ele montate si... Stupoare... Eroare de bec ars in bord... Se pare ca pe frana si pe semnalizare am senzor de bec ars, in rest, nicaieri...
                            Last edited by mumus; 23 June 2019, 19:37.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • rezistente de balast si ai rezolvat problema. sau treci inapoi la becuri
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Am trecut inapoi la becuri, si cu ocazia asta am pus becuri noi peste tot, ca aveau deja 5 ani...
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google