Logan 16mpi rc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Foarte tare, felicitari !
    sigpic
    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

    Comment


    • La ce tip de competitii va participa masina?
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Originally posted by B-64-MVP View Post
        De vis !!!! La asa greutate redusa pe care o are autohtona !!!!
        Da se misca foarte bine si ce e important de spus este ca in acceleratie are un raspuns ca o Honda Type R, ridici si accelerezi iar raspunsul e excelent.
        Fara slik primele doua trepte sunt degeaba.


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Originally posted by lau911 View Post
        Foarte tare, felicitari !
        Multumesc!

        Originally posted by einstein1984 View Post
        La ce tip de competitii va participa masina?
        Asta depinde mult de timp si de buget.
        Ea se preteaza foarte bine la coasta si la circuit viteza.
        Setarea motorului este destul de cuploasa si asta avantajeaza etapele de VTM, desi fara autoblocant pe coasta nu e fantastic la iesirile din virajele stranse.
        Daca am timp si e gata si restul o sa o aduc aici:
        Attached Files

        Comment


        • Intrebam doar pentru ca in CNCV nu e clasa pentru ea, alearga loganuri stock, Lupourile de la Wili si cam atat. La VC ar mai fi o treaba, dar cum ziceai si tu un diferential ar face treaba.
          Succes!
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Da, este foarte prost ca si clasa dar nu ma intereseaza sa ma dau un campionat etapa de etapa si sa punctez ca sa obtin vre un titlu. Pentru a obtine un titlu stiu ce imi trebuie dar este inafara posibilitatilor mele.
            Am facut masina de placere si cred ca anumite trasee poate sa fie clar mai rapida ca un Logan cu motor de Clio Sport de 2.0 16v cu axa variabila pe admisie.
            Trebuie vazut ca un Logan si atat iar aici cred ca e greu sa fie altul mai rapid.
            In perioada cand mergeam cu k7m am reusit un loc 10 in clasamentul general.
            Last edited by Niki; 15 October 2015, 19:14. Reason: Doublepost

            Comment


            • La Motorpark se poate duce în zilele de trackday pentru distractie.
              sigpic

              IL 1 3 MIU

              Comment


              • Crezi ca bati loganul de la Serus sa inteleg?
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Cred ca masina de care spui beneficiaza de mai multa atentie si o pregatire mai buna.
                  Asta e parerea mea insa cuplul disponibil imi ofera un oarecare avantaj, taiat oarecum de cutia mea de viteze mult inferioara unei secventiale.

                  Comment


                  • Bogdan nu mai are secventiala montata pe Logan. Motorul era K4M (adica 1.6 16v) impins destul de bine spre 180-190cp

                    Secventiala s-a mutat pe noua jucarie, Megane.

                    Ar fi fost interesant un duel intre voi doi pe coasta.
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Nu cred cifrele afisate pentru acel Logan.
                      Bogdan a dorit sa pastreze misterul afisand un grafic, probabil relevat cu motorul pe dyno, dar stiind cum sunt treburile si pe afara si cum se minte la capitolul auto sunt rezervat.
                      Loganul lui acum nu stiu ce mai face dar el acum participa cu un fel de Maxi Megane la coasta motorul de 2.0 16v aspirat fiind extrem de potrivit pentru traseele romanesti de VTM.
                      Dupa ce reusesc sa imi pun maisna la punct oricand si cu oricine mi-ar facea placere sa ma duelez, iar daca masinile sunt apropiate ar fi chiar echitabil

                      Comment


                      • pasaje roti

                        Am scos destul deinafara rotile pe fata si atingeau in aripi asa ca am decupat si am montt niste pasaje de fibra de sticla.
                        Nu e foarte aspectuos dar e practic si asta ma bucura.







                        Comment


                        • Pacat ca nu pot vedea pozele la o rezolutie mai mare. Se poate sau nu? Nu-mi dau seama prin ce metoda postezi pozele de nu se deschid cand dau click pe oricare din ele...
                          E interesant ce ai tu pe acolo!
                          Last edited by andrei_mircea; 5 December 2015, 23:50.
                          My turbo lag, give your MPI, a chance

                          Comment


                          • da am observat si eu
                            Attached Files

                            Comment


                            • Arata chiar bine,dar acuma sunt prea in interior rorile.
                              Sunt evazari universale??
                              sigpic

                              Comment


                              • Jantele de otel clar sunt mult mai in interior cu cele de Al de curse e perfect.
                                Sunt universale pasajele si le-am adaptat si la Logan.
                                Chiar si la cele de Al mai permit o usoara latire a jantelor daca cumva are sa mai fie nevoie din cauza aderentei scazute la aproape 300Nm.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google