Logan 16mpi rc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ghetto Tuning? Cine v'a mintit ?? Daca va uitati pe toata masina scrie clar Custom Garage!

    @RACINGCODE: Daca vrei sa vorbesti cu baietii, uite numarul lui Catalin de la Custom Garage ... 0768622551. Legat de pret ... o sa ramai uimit! ;)
    sigpic

    Comment


    • Ideea e ca o piesa custom pe bara originala cum fac baietii cantareste mult.La el trebuie bara originala modificata, finisata, facuta matrita si turnata total in fibra de sticla ca sa cantareasca putin sau asemanator cu cea de plastic.
      AG 16 Y M A

      Comment


      • Mai usoara decat originala nu va iesi niciodata,la un minim de calitate.Hai cu motoru sus s-a vedem cum merge asa...spor la treaba.
        sigpic

        Comment


        • si cu cat iese mai "ondulata" din fibra cu atat trebuie s-o incarci cu chit de fibra/chit de finisaj (si automat va cantari mai mult )

          Pe Sebastian cred ca-l intereseaza calitatea nu pretul mic ;)
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • Originally posted by fuguletz View Post
            Ghetto Tuning? Cine v'a mintit ?? Daca va uitati pe toata masina scrie clar Custom Garage!

            @RACINGCODE: Daca vrei sa vorbesti cu baietii, uite numarul lui Catalin de la Custom Garage ... 0768622551. Legat de pret ... o sa ramai uimit! ;)
            La cum il cunosc eu pe omul asta de pe forumuri nu cred ca il intereseaza pretul ci calitatea.Iar despre oamenii care lucreaza cu fibra hai sa nu le mai facem reclama moca.Eu cand i-am numit am dat simple exemple.
            sigpic

            IL 1 3 MIU

            Comment


            • Orice imformatie imi este de folos.
              Trebuie sa fac electrica la care ne-am oprit intr-o faza destul de avansata si apoi sa definitivez mecanica, admisia de aer... si apoi sa ajustez bara cu eficienta.
              Sigur conteaza si pretul, nu neaparat sa fie ieftin ci corect si eu va multumesc pentru sprijin, e greu sa le stiu si sa le gasesc pe toate singur.
              La cursa sa ma trageti de maneca sa pun stikerul siteului. Oricum nu cred ca uit.

              Comment


              • @al!n: Si ce-i asa de greu sa fac o copie dupa bara lu' HMV? Dar depinde ce modificari doreste sebastian sa faca la bara ... pe langa cele care sunt facute deja!
                @jock3r: Din cate stiu eu, bara trebuie sa fie cat mai usoara... si nu mai bate apropouri cum ca unii lucreaza mai bine si unii mai rau, toti gresesc cateodata! Revenind la discutie ... bara trebuie sa fie usoara, deci o sa existe doar kit de finisaj pe ea, in strat foarte subtire!
                Last edited by fuguletz; 23 October 2012, 16:10.
                sigpic

                Comment


                • Nu cred ca o alta bara va ajuta mai mult,daca vrei s-a fie din nou cel mai rapid logan nu schimba cu nimic bara fata,eu as face din fibra tot botul masini(o singura piesa),bara,aripi,capota,faruri,si nu vei mai avea acele lufturi intr-e elemente,si poti gandi elemente de racire pentru motor/admisie/frane,nu stiu cine poate face asa ceva la o calitate buna.
                  In partea din spate poti renunta la oala roti de rezerva(pierzi putin la rigiditate cred),si la montarea unui ''fund'' gen clio 3rs,intr-e punte si bara spate,sper ca iti vor fi de folos ideile.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ca ideie,o s-a postez si la logan facut diseara
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • ar fi bine numai ca loganul are puntea spate fixa

                      Comment


                      • Nu vad dece ar fi o problema,luand in calcul faptu ca masina e echipata cu un KW care este dur,si nu permite o cursa mare,acel capac este intr-e punte si bara spate,se poate face si inainte de rezervor,dar cred ca e ceva mai dificil.
                        sigpic

                        Comment


                        • Undeva exista un cod de piesa pentru un capac gata facut de renault. Ala de pe. Logan eco2

                          Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                          Comment


                          • O poza cu unu custom...
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by fuguletz View Post
                              @al!n: Si ce-i asa de greu sa fac o copie dupa bara lu' HMV? Dar depinde ce modificari doreste sebastian sa faca la bara ... pe langa cele care sunt facute deja!
                              @jock3r: Din cate stiu eu, bara trebuie sa fie cat mai usoara... si nu mai bate apropouri cum ca unii lucreaza mai bine si unii mai rau, toti gresesc cateodata! Revenind la discutie ... bara trebuie sa fie usoara, deci o sa existe doar kit de finisaj pe ea, in strat foarte subtire!
                              Ma scuzi ca te contrazic, o piesa facuta ca la carte odata scoasa din matrita finala nu trebie sa mai aibe pe ea decat spritzchit.
                              Poate voi stiti mai bine. Eu nu stiu cum se lucreaza cu fibra.
                              Last edited by al!n; 24 October 2012, 00:13.
                              AG 16 Y M A

                              Comment


                              • Hehehe, de cand cu tencuielile stil "clean" nu mai stie nimeni sa lucreze cu matrite... Aruncam 3 galeti de rasina, doojdAmetri patrati de fibra si gata "clin" - ul, stance-ul si mai stiu eu ce alte minunatii. Astea sunt bune pt salon, sa te uiti frumos la ele. Pentru alea de se misca rapid, aka masinile de curse, se lucreaza cu matrite.

                                Iar Sebastian stie foarte bine ce bataie de cap e cu matritele, de cand a facut usile Loganului

                                Nici eu n-as schimba linia de design, ci doar as imbunatati curgerea aerului la partea de jos si in locurile critice pentru racire... M-as uita in curtea vecinilor nitel (Rusea, fost Tentean) chiar daca nu te impaci cu ideea asta.
                                Last edited by dsign; 24 October 2012, 00:30.
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google